Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Kilka pytań na początek

    Witam. Mam od tygodnia nikona d90 + 18-105 VR. Po przeczytaniu instrukcji, poradników itp. Mam kilka pytan
    1. Przycisk AE-L AF-L. Jak go wykorzystać do zrobienia fajnego zdjęcia. jak ustawić działanie przycisku( blokada AF u pomiary światła czy moze to i to ??)
    2. Tryby pomiaru światła( jaki i kiedy)
    3. Tryb autofocusa( dynamiczny i śledzenie 3d jak działają w praktyce?). Tryb punktowy (jak wybrać interesujący nas punkt ostrości - ??) jaki najczęsciej używacie?
    4. Dlaczego robiąc zdjęcia rozmyte tło uzyskuję tylko przy dużych ogniskowych?? ( przesłonę mam otwartą na maxa)
    5. Stoją dwie osoby obok siebie. Jak zobic aby jedna była ostra a druga rozmyta??
    6. Obok siebie stoja trzy figurki. Jak wyostrzyć jedna a inne rozmyte??

    Wiem, że to wszystko gdzieś jest. Cały czas szukam i próbuje to wszystko ogarnąć. Oglądając zdjęcia jakie robią ludzie już trochę obyci z fotografia to narazie jestem załamany. Nie wiem jak dużo pracy trzeba włożyć aby osiągnąć takie efekty. Wydaje mi sie ze dużo zdjęć jest "polepszanych" w programach. ja troche bawiłem sie w raw therapee. Pozdrawiam i życzę udanych zdjęć.
    Ostatnio edytowane przez kamilb998 ; 15-10-2011 o 15:07

  2. #2

    Domyślnie

    Chyba sobie żartujesz.
    Kup jakieś książki i poczytaj, albo zapisz się na jakiś kurs, bo to są absolutne podstawy.

    Masz szczęście, że zauważyłem ten wątek tak szybko. Pewnie by cię tu zjedli.
    Jacek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •