Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: jak to jest?

  1. #1

    Exclamation jak to jest?

    witam!
    miesiac temu robilem slub, Mlodzi bardzo zadowoleni ze zdjec, ogolnie wszyscy wkolo padali z zachwytu. w lokalnej gazecie co tydzien ukazuja sie zdjecia Mlodych, ktorzy wzieli slub. wybralem fote, ktora wszyscy uznali za urywajaca szczene z zachwytu. wyslalem do gazety i dzisiaj gazete kupilem, otworzylem i...szczena mi odpadla :/ nie dosc ze zdjecie "wykadrowane" jak im sie podobalo to jeszcze przerobili na b&w przy czym tak to skopali, ze chmury z suknia Mlodej zlay sie w jedna calosc :/ zenada po calosci.
    pytanie jest co w takiej sytuacji mozna zrobic? czy w jakis sposob naruszyli prawa autorskie? we wczesniejszej korespondencji mailowej pytalem sie czy zdjecie ma byc w pionie czy w poziomie. napisali, zeby przeslac w poziomie. a oni mi tu ciach, ciach. zdjecie jedynie po osobach na nim przypomina, ze to jest moje...
    walczyc z nimi?

    dzieki serdeczne!

  2. #2

    Domyślnie

    a jakas umowe podpisywales? jak nie, to sobie odpusc, bo uzerania sie bedzie sporo, a moim zdaniem korzysci zadnych

  3. #3

    Domyślnie

    Nic nie zwojujesz w tej sprawie. A robienie z poziomych fot pionów to normalka i odwrotnie też

  4. #4
    Motorniczy
    Gość

    Domyślnie

    Codziennosc swego czasu , ehh :P

  5. #5

    Domyślnie

    no to sobie odpuszecze...

  6. #6

    Domyślnie

    Dla poprawienia sobie humoru, możesz napisać do wydawcy co sądzisz o takim traktowaniu utworu fotograficznego, którego jesteś autorem. Może jakiś "plastuś" następnym razem pomyśli zanim spaprze czyjąś robotę.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez motyl Zobacz posta
    Dla poprawienia sobie humoru, możesz napisać do wydawcy co sądzisz o takim traktowaniu utworu fotograficznego, którego jesteś autorem. Może jakiś "plastuś" następnym razem pomyśli zanim spaprze czyjąś robotę.
    tak wlasnie zrobie, wyraze swoja opinie na ten temat

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez śwMikołaj Zobacz posta
    witam!
    miesiac temu robilem slub, Mlodzi bardzo zadowoleni ze zdjec, ogolnie wszyscy wkolo padali z zachwytu. w lokalnej gazecie co tydzien ukazuja sie zdjecia Mlodych, ktorzy wzieli slub. wybralem fote, ktora wszyscy uznali za urywajaca szczene z zachwytu. wyslalem do gazety i dzisiaj gazete kupilem, otworzylem i...szczena mi odpadla :/ nie dosc ze zdjecie "wykadrowane" jak im sie podobalo to jeszcze przerobili na b&w przy czym tak to skopali, ze chmury z suknia Mlodej zlay sie w jedna calosc :/ zenada po calosci.
    pytanie jest co w takiej sytuacji mozna zrobic? czy w jakis sposob naruszyli prawa autorskie? we wczesniejszej korespondencji mailowej pytalem sie czy zdjecie ma byc w pionie czy w poziomie. napisali, zeby przeslac w poziomie. a oni mi tu ciach, ciach. zdjecie jedynie po osobach na nim przypomina, ze to jest moje...
    walczyc z nimi?

    dzieki serdeczne!
    Osobiste prawa autorskie się kłaniają. Wśród tych praw jest prawo do integralności dzieła. Mamy tu do czynienia z naruszeniem praw osobistych przez przerobienie dzieła oryginalnego. Autor decyduje o wyglądzie dzieła, tutaj ktoś z dzieła oryginalnego stworzył własne.
    D, F, Xmm/xx, Już sam się gubię w tym wszystkim.

  9. #9

    Domyślnie

    Chyba ze był gdzieś regulamin mówiący coś innego .... Małym druczkiem albo link do niego ....

  10. #10

    Domyślnie

    Naruszyli Twoje prawa, bo spaprali integralność dzieła. W ogóle to sobie odpuść i jedynie daj niezłą zjebkę naczelnemu (jak jemu dasz, to się wnerwi i z pewnością się na odpowiedniej osobie wyżyje). Jak wyślesz do działu graficznego to zrobią [DEL] i po sprawie. Napisz, że kultura wymaga, aby dali sprostowanie w postaci ponownej publikacji zdjęcia. Pewnie i tak tego nie zrobią.

    A na przyszłość pisz wyraźnie, że nie wolno dokonywać zmian w nadesłanym zdjęciu.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •