Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Ożarów Mazowiecki
    Posty
    2

    Domyślnie Kto używał D70 z Tair 300mm???

    Zastanawia mnie taki zestaw i chciałbym usłyszeć opinię tych co tego używali. Jakie wrażenia. Wiem o pierścieniach z soczewkąi bez ale jak to wygląda w praktyce?? Także z innymi obiektywami analogowymi.
    Dzieki z gory za odpowiedz

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar RaB
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Złotów/Piła
    Posty
    168

    Domyślnie

    Zapomnij o przejsciowce z sczewką!!
    Tiar 300 ma wymienny bagnet, kupujesz za ok 45 zlotych pierscien
    t-mount z bagnetem nikona, zamieniasz za pomoca 3 srubek i nie masz problemow
    z odwiecznym tematem nieskonczonosci. To po pierwsze!
    Po drugie zostaje niestety problem z brakiem pomiaru swiatla, ale i na to jest sposob
    Tutaj masz opis przejscia z P-SIX->Nikon jednak elementem tej przejsciowki jest wlasnie
    wyzej wspomniany pierscien t-mount(mam nadzieje ze u ciebie pojawia sie zdjecia, jak nie to daj znac podesle)

    Sam tez uzywam tiara, ale sampli chwilowo Ci nie wrzuce bo dopiero 2h temu rozpakowalem pudelko z d80, a
    do tej pory robilem na F80.

    Ogolnie polecam, jedyny minus to nie bedziech chyba mogl zalozyc pistoletowego uchwytu-za durza odleglosc mocowania obiektywu od dolnej krawedzi body, ale moze sie myle i w Twojej wersji sie uda.

    Powodzenia
    RaB
    Nikon D&F80, T 28-70/2,8 ATX II; N50/1,8;N 80-200/2,8AF-S ; Biometar80/2,8; SB-800; jakies trzy nogi i torebka

  3. #3
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Ożarów Mazowiecki
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzieki Panowie za informacje. Jednak teoria to teoria a słowa uzytkownika bezcenne.
    Do RaB - niestety fotka sie nie pojawiła. Jak mozesz to poprosze na maila
    pablo_key@o2.pl
    dzieki

  5. #5

    Domyślnie

    chcę kupić Taira 11A 135/2,8 tylko jeszcze adaptera nie mam no i właśnie dylemat mam czy warto dopłacać 120 za adapter z soczewką który nie ma bata w jakimś stopniu zje trochę światła ale posłuży do każdego obiektywu m42 czy pójść w stronę bagnetów T-Mount tak jak radzi RaB.. A PRZEDE WSZYSTKIM czy wspomniany obiektyw tair 135 będzie miał możliwość zdjęcia bagnetu m42 i założenie f-ki nikonowskiej? na allegro rzeczywiście jest za 40-50zł no i przekładać go do kolejnych obiektywów..? bo przykładowo teraz za obiektyw i adapter z soczewką wyłożę prawie 300zł na co mnie w tym momencie nie stać a obiektyw z adapterem t-mount jeszcze przeboleję... zależy mi na tym szkiełku cholernie ze względu na ten nierpawdopodobny bokeh...

    bardzo proszę o radę i informację co do samego taira i jego "multizłącza"...
    D80, FM2n + konfitury w spiżarce ;]
    "- Po co wasze swary głupie,
    - Wnet i tak zginiemy w zupie!"
    J. Brzechwa

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki uprzejmości kolegi mam na jakiś czas Taira 135/2.8. Przejściówka z soczewką... Jakość do przyjęcia
    Tu cała scena na 135/4.0:

    A tu crop z tego:

    Jak dla mnie jest znośnie


  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar RaB
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Złotów/Piła
    Posty
    168

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kacper_84 Zobacz posta
    A PRZEDE WSZYSTKIM czy wspomniany obiektyw tair 135 będzie miał możliwość zdjęcia bagnetu m42 i założenie f-ki nikonowskiej?
    Czesc!

    Nie mialem w lapkach tego obiektywu nigdy, ale po obejrzeniu kilku zdjec wydaje mi sie ze ma on teak jak 300 zymienny bagnet-wiec sie da. teraz tylko kwestia tego czy masz inne szkla na m42 b jesli nie to kupuj z wymien bagnet, a jezeli masz inne takze to chyba warto sie zastanowic nad przejscowka z soczewka.
    Wszyscy placza ze pogarsza jakosc itd ale wiele osob robi z nia zdjecia i sa zadowoleni...a to jest najwazniejsze i tyle

    Milej niedzieli czolem
    RaB
    Nikon D&F80, T 28-70/2,8 ATX II; N50/1,8;N 80-200/2,8AF-S ; Biometar80/2,8; SB-800; jakies trzy nogi i torebka

  8. #8

    Domyślnie

    znalazlem ta aukcje:
    http://allegro.pl/show_item.php?item...2+wys%C5%82any.
    A jak za jakis czas aukcja sie skonczy i sie nie wysietli to dla szukajacyh tego co ja.. to jest aucja kompletu adapterów do nikona, pierwszy z p-six, drugi z m42 i trzeci "mocowanie do Nikona do obiektywów z wymiennym tylnym mocowaniem takich jak: Tair 11A 2.8/135mm; Jupiter 37A 3.5/135mm, Pelang 3.5/8mm; Tair 3s 4.5/300 mm, MTO 10/1000 mm oraz kilku innych." czyli mowa o złączu T-mount.

    Zatem wyjaśniło się... prawdę mówiąc będzie to mój pierwszy obiektyw zza wschodniej granicy i inny niż systemowy więc nie wiem czy będę kupował następne bo już mam pełny zakres i nie wykorzystuję tych szkieł co mam więc lepiej jak zacznę robić tymi i jak coś zacznie mi brakować szczególnie to wtedy będę się obkupywał... co by się nie stać wspomnianym przez rockwella sprzętowym onanistą ;]
    Ten kupuję do kolekcji wyłącznie ze względu na jasność - uzyskiwaną GO i ten przepiękny bokeh z 20 listków przysłony. Nie nastawiam się na jego częste używanie bo będzie dość ciężki a i AF rozleniwia i przy tej jasności ciężko będzie idealnie ustawić ostroś na poruszające się obiekty. nie mówiąc o zabawie z ustawieniem światła;]

    wszystkim dziękuję za pomoc, pozdrawiam
    D80, FM2n + konfitury w spiżarce ;]
    "- Po co wasze swary głupie,
    - Wnet i tak zginiemy w zupie!"
    J. Brzechwa

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar RaB
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Złotów/Piła
    Posty
    168

    Domyślnie

    zauwaz ze na przejsiowce do p-six'a masz tez to przejscie t-mount zalozone.
    Nikon D&F80, T 28-70/2,8 ATX II; N50/1,8;N 80-200/2,8AF-S ; Biometar80/2,8; SB-800; jakies trzy nogi i torebka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •