Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Troche z innej beczki - FILM - ponowne użycie scen.

    Witajcie
    Wiem, że to dział "fotografia a prawo", jednak liczę na wyrozumiałość moderatorów, bo jednak jest tu trochę speców od prawa
    Mam takie pytanie - czy jeżeli w jakimś tam filmie użyłem konkretne ujęcia, film został nagrodzony, to czy tworząc kolejny film ( i gdzie organizatorzy zaznaczyli, że owe filmy nie mogły być nigdy wcześniej nagradzane) mogę użyć 2-3 ujęcia z poprzedniego, nagrodzonego i opublikowanego filmu? Po prostu mam te trzy ujęcia, które są tak trudne do nagrania, nie powtarzalne...
    Oczywiście byłby inny tytuł, inne ujęcia. Jednak zasadniczym tutaj pytaniem jest - co rozumiemy przez pojęcie -> "film". Uporządkowane ujęcia w danej kolejności, z konkretnym tytułem?

    W gwoli ścisłości - mowa o "filmach" przyrodniczych.

    Pz

  2. #2

    Domyślnie

    To już zależy w dużej mierze od organizatorów konkursu. Jedni mogą uznać coś takiego, inni nie. Najlepiej się spytaj organizatorów, podając jaki procent czasu zajmują te ujęcia.
    D, F, Xmm/xx, Już sam się gubię w tym wszystkim.

  3. #3

    Domyślnie

    film to jest całość - uporządkowane ujęcia
    Inaczej będzie miała się sprawa gdy użyjesz 2,3 ujęć ze starego filmu a inaczej gdy 30% filmu będzie "starego"
    Myślę że nie powinno być problemu, chyba ze to są te kluczowe ujęcia dla opowiadania i film"istnieje" dla tych ujęć

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •