Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Nikkor 37-70 3.3-4.5 - brak reakcji przysłony?

    Witajcie. Dzisiaj zauważyłem że obiektyw nie reaguje w ogóle na zmianę przysłony. Czy z pierścienia czy popychaczem - zero reakcji.

    Co sie mogło stać? Jak naprawić? Czy da sie to zrobić samemu czy lepiej oddać do serwisu?

    Będę wdzięczny za radym bo przyzwyczaiłem sie do tego szkiełka bo fajnie pracuje na FX...

  2. #2

    Domyślnie

    Na jakiej przysłonie się zaciął?
    Czy to obiektyw z AF?
    Niezależnie od tego co napiszesz, o ile masz troszkę manualnych zdolności nie ma się co bać go rozłożyć na części pierwsze. Odkręcaj po kolei śrubki od strony bagnetu demontując poszczególne "klocki", zawsze możesz się wycofać. Przy okazji można się nieco nauczyć. Myślę, że nie ma się czego bać, a zdobędziesz trochę doświadczenia.
    pzdr
    goblinos
    Fuji

  3. #3

    Domyślnie

    czyli co? - obracasz pierścień przysłon, a segmenty nie zamykają się?
    Albo skleiły się segmenty olejem/smarem albo domykacz się rozłączył (upadek?)
    Nikoniarz-majsterkowicz

  4. #4

    Domyślnie

    Kurcze, jest w ogóle taki Nikkor? Sorki ale szukam w sieci aby zobaczyć jego pierścień przysłony i jakaś zmowa milczenia. Ni ma...
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  5. #5

    Domyślnie

    Pewnie chodzi o 35-70/3.3-4.5, ale były 3 wersje tego szkła - dwie wersje z autofokusem i jedna AI-S
    Fuji

  6. #6

    Domyślnie

    Sorry za błąd w opisie...

    Owszem chodziło o 35-70 i owszem z AF. Która wersja z AF nie wiem niestety. Ma szybkę z podziałką odległości, tyle wiem...

    Zaciął sie na 3.3, obracam pierścieniem i nic. Majtam na prawo i lewo popychaczem i nic...

    Upadku nie miał jeszcze ani razu, mam go (a raczej jest w mojej rodzinie) od nowości i każdy dbał o to szkiełko. Może dlatego że jest mimo wszystko wdzięczne na FX...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •