Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Jak to ugryżć

  1. #1

    Question Jak to ugryżć

    witam wsyztkich mam problem z jedną fota ajk ją ugryżć
    dłubałem przy niej troszkę i wydłubałem jakoś tak:

    ale nie jestem do końca zadowo;ony z efektu dla chetnych poniżej NEF
    http://www.sendspace.pl/file/f686c3e56bbf81cd4eb75ae
    z góry dzieki za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    a co Ci nie pasuje? (już po obróbce naturalnie)

    nie można pobrać pliku (za darmo, każe wysłać sms, lepiej chyba wrzucić na rapida..)
    Ostatnio edytowane przez lukpiecz ; 25-09-2011 o 20:03
    Nikon D90 i D80 | 50mm 1,8D AF | N 18-105 VR | S 18-200 | T 70-300 Macro | SB600

  3. #3

    Domyślnie

    można pobrać za darmo, kliknij okrągły przycisk pobierz

  4. #4

    Domyślnie

    NEF nie jest możliwy do pobrania za darmo - serwer wymusza zapłatę - ups doczytałem, że jednak można, coś się zmieniło przez ostatnie minuty.
    Na zdjęciu bardzo niekorzystnie wyszła schowana ręka - wygląda jak po amputacji. Światło na chłopcu nie jest zbyt ciekawe, a i odwrócona głowa nie pomaga w odbiorze. W całym zdjęciu interesująco wyszły jedynie drzwi. Na nich fajnie się ślizga światło, podkreśla fakturę, a ostre cienie dodają im surowości. No ale to nie o tym zdjęcie chyba. Tło za chłopcem takie sobie.

    Przykładowa obróbka:
    Ostatnio edytowane przez mOSAd ; 25-09-2011 o 22:05

  5. #5

    Domyślnie

    Problemem jest niestety maskowanie. Brak dobrego doświetlenia powoduje ogromne różnice między planami i trudno precyzyjnie odwrócić ich jasność podczas obróbki. Na szybko wersja powyżej. Mocniej można się postarać na zdjęciu komercyjnym... albo własnym.
    Niestety przy tych kontrastach zdjęcie może po obróbce zacząć wyglądać jak wklejka dziecka w tło. A słabsza obróbka to gorszy odbiór. Należałoby to jakoś odpowiednio zbalansować. Przy odrobinie chęci, czasu i umiejętności - pewnie się da. Nie jestem przekonany, że na tym zdjęciu jednak warto to czynić. No może jako ćwiczenie.
    Ostatnio edytowane przez mOSAd ; 25-09-2011 o 22:12

  6. #6

    Domyślnie

    Fajnie by było, gdybyś wrzucił plik na inny serwer, np. ten.

  7. #7

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie Ja bym się "wgryzał" tak...;)

    Nietypowe miejsce i ujęcie, to i trochę nietypowa sugestia obróbki. Rzeczywiście szkoda dłoni... Sądzę, że w takim prześwietlonym ujęciu mniej razi. Nie pasuje mi odcinanie kadru. Wydaje się, że chłopca coś zaciekawiło. Zerka w prawo. Prowadzi nas spojrzeniem. Odcięcie tej strony, moim zdaniem mocno ogranicza pracę wyobraźni widza... Aż się prosi o jakiś demoniczny cień na ścianie... To zostawiam jednak autorowi...













    Pozdrawiam
    ... sprzęt do robienia zdjęć i nie tylko

  10. #10

    Domyślnie Jeszcze jedna wersja...

    ... bardziej zwyczajnie, bez fajerwerków. To zdjęcie ma bardzo duży potencjał... dla "dłubaczy"... Nie mogłem sobie odmówić tej przyjemności... Może autor poczuje się natchniony...
    Mosad...co fakt, to racja... /.../obróbka dodaje zdjęciom uroku /.../. Jestem tego samego zdania...

















    Pozdrawiam
    ... sprzęt do robienia zdjęć i nie tylko

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •