Close

Strona 46 z 57 PierwszyPierwszy ... 36444546474856 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 451 do 460 z 567

Wątek: Fotoksiążka

  1. #451

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Janek1977 Zobacz posta
    Najlepszefoto nie ma w ofercie fotoksiążki rozkładanej na płasko. Z czystym sumieniem polecam Krukbook - mają formaty poziome, a i ceny nie są zaporowe.
    Czy realizują też zamówienia dla zwykłego Kowalskiego? Na ich stronie w trakcie rejestracji jest info:

    Konta bez strony www lub nr NIP nie będą przechodziły weryfikacji.
    O co kaman? Na przykład student może założyć konto a zwykły Kowalski, który nie jest studentem?
    Nikon

  2. #452

    Domyślnie

    To jest oferta dla profesjonalistów prowadzących działalność gospodarczą.

  3. #453

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Janek1977 Zobacz posta
    To jest oferta dla profesjonalistów prowadzących działalność gospodarczą.
    Dziękuję za info. Choć wystarczyło napisać "dla prowadzących działalność gospodarczą" bo z tymi profesjonalistami to już różnie bywa.
    Nikon

  4. #454

    Domyślnie

    Wszystkich Nikoniarzy zapraszamy do współpracy. Jesteśmy producentem fotoksiąg i albumów tradycyjnych. Z chęcią odpowiemy na wszystkie Wasze pytania i wątpliwości

  5. #455

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotoksiega Zobacz posta
    Wszystkich Nikoniarzy zapraszamy do współpracy. Jesteśmy producentem fotoksiąg i albumów tradycyjnych. Z chęcią odpowiemy na wszystkie Wasze pytania i wątpliwości
    To ja poproszę o informację jaki jest koszt i termin realizacji książki o parametrach:
    - format 25 x 20 cm, układ poziomy,
    - 100 stron na kredowym błyszczącym papierze 150 g/m2,
    - zadruk kart dwustronny, barwny,
    - oprawa twarda z nadrukiem, ale niewielkim,
    - nadruk na grzbiecie,
    - wewnętrzne strony okładek wyklejone czarnym, matowym papierem, który stanowi też przekładki przed pierwszą i po ostatniej stronie,
    - strony klejone, nie muszą się rozkładać na płask,
    - projekt dostarczam w postaci PDFa złożonego za pomocą Lightrooma,
    - profil barwny zdjęć zostawiam jak jest, czyli sRGB.
    - nakład 1 egz.

    Dziękuję z góry za informacje.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  6. #456

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    To ja poproszę o informację jaki jest koszt i termin realizacji książki o parametrach:
    - format 25 x 20 cm, układ poziomy,
    - 100 stron na kredowym błyszczącym papierze 150 g/m2,
    - zadruk kart dwustronny, barwny,
    - oprawa twarda z nadrukiem, ale niewielkim,
    - nadruk na grzbiecie,
    - wewnętrzne strony okładek wyklejone czarnym, matowym papierem, który stanowi też przekładki przed pierwszą i po ostatniej stronie,
    - strony klejone, nie muszą się rozkładać na płask,
    - projekt dostarczam w postaci PDFa złożonego za pomocą Lightrooma,
    - profil barwny zdjęć zostawiam jak jest, czyli sRGB.
    - nakład 1 egz.

    Dziękuję z góry za informacje.
    Zdyboo, odpisaliśmy na PW

  7. #457

    Domyślnie

    Dziękuję, przeczytałem. Szkoda, że kolejna firma z ofertą skierowaną niemal wyłącznie do kotleciarzy. Plus taki macie, że cennik jest stosunkowo przejrzysty i ogólnie dostępny, bo z tym też różnie bywa.
    Kolejny raz album roczny wydrukuję w blurbie.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  8. #458

    Domyślnie Recenzja fotoksiążki PixBook

    Ponad dwa tygodnie temu zamówiłem fotoksiążkę w PixBook z moimi zdjęciami z wycieczki do Paryża.
    Umieszczę tutaj małą recenzję.

    1. Dlaczego PixBook?
    Opinie na ich temat są stosunkowo dobre (czytając chociażby ten wątek).
    Nie byłem pewien, czy wydrukowanie fotoksiążki jako pamiątki z wycieczki to dobry pomysł. Fotoksiążki praktycznie oglądałem tylko w fotojokerze i wiedziałem, że są to złe przykłady.
    Dlatego też starałem się wybrać jak najtańszą opcję.
    Dodatkowym atutem PixBook była dostępna aplikacja do projektowania fotoksiążki - chciałem jak najmniej poświęcić czasu przy projektowaniu fotoksiążki, bo mogło się okazać, że był to czas stracony (w przypadku jakby fotoksiążka mnie nie satysfakcjonowała).
    Bognik w swojej recenzji (post 412) pisała, że w edytorze PixBook można umieścić napis na grzbiecie fotoksiążki - był to dla mnie duży plus.
    Minusem PixBooka było logo na tylniej okładce.

    Wybrałem fotoksiążkę 20x30cm poziomą. Kwadratowa 30x30 dla mnie była już za droga. Z kolei miałem stanowczą większość zdjęć poziomych, dlatego format 30x20cm pionowy odpadł.
    Zdecydowałem się na okładkę velvet touch matową.

    2. Edytor PixBook
    Projektowałem fotoksiążkę w aplikacji webowej dostępnej przez przeglądarkę. Ogólnie poszło w miarę szybko.
    Największe minusy aplikacji:
    - brak precyzyjnego określenia odstępów między zdjęciami oraz pozycjonowania zdjęć. Jeśli korzystamy z gotowych szablonów nie będzie z tym problemu. Gorzej jak już chciałem umieścić trzy zdjęcia pionowe na jednej stronie - nie było takiego gotowego szablonu. O ile zdjęcia między sobą można wyrównać w kierunku - góra, dół (aplikacja sama wyrównuje do 'linijki'). O tyle nie wyrównuje ani nie można ustawić samemu określonej odległości między zdjęciami w kierunku prawo, lewo. Skończyło się na ustawieniu zdjęć na 'oko'.
    - brak precyzyjnego pozycjonowania tektów - tekst na grzbiecie fotoksiążki musiałem również ustawiać na oko.

    3. Realizacja.
    Szybko, bez problemów.

    4. Ocena fotoksiążki.
    Na pierwszy rzut oka: wow. Fotoksiążka jest świetną pamiątką z wycieczek. Piękna okładka, miękka, miła w dotyku

    Podczas zamawiania skusiłem się na usunięcie loga z tyłu okładki, czyli największy minus fotoksiążki został wyeliminowany... niestety nie. Pozostał paskudny kod kreskowy i co więcej napis pod kodem kreskowym o treści: "PIX_743856 x1_12". Cokolwiek znaczą te krzaczki bardzo brzydko wyglądają. Czyli 10zł (na usunięcie loga) wydałem niepotrzebnie.
    Podobno nie są w stanie usunąć tego kodu kreskowego.

    Otwieram fotoksiążkę.... i ujrzałem pofalowaną pierwszą stronę (przekładka między okładką, a pierwszą stroną ze zdjęciem). Niestety ostatnia strona (przekładka) również jest pofalowana.
    Wewnętrzna strona okładki również pofalowana - miejscami klej nie trzyma.

    Zdjęcia wydają się ok. Widać, że na wydruku jest większy kontrast niż na moim Eizo.

    Niestety na ostatniej stronie ze zdjęciem jest też widoczny kod kreskowy. Podobno nie da się go usunąć. Co więcej w aplikacji PixBook nie było go widać (w przeciwieństwie do kodu kreskowego na okładce).

    Ocena po dwóch tygodniach.
    Strony się rozklejają od góry. Szacuję, że fotoksiążka było 20 razy przeglądana. Trochę słabo... Pewnie długo nie wytrzyma.

    Parę zdjęć fotoksiążki:

    1. Okładka

    2. Tylnia okładka i widoczny kod kreskowy z 'krzakami'. Wiem, że słońce jest przepalone.

    3. Środek

    4. Srodek, przykład trzech zdjęć w pionie

    5. Ostatnia strona ze zdjęciem i widoczny kod kreskowy + krzaczki

    6. Fotoksiążka już się rozkleja


    Reasumując.
    PixBook jest dobry dla osób, które chcą spróbować pierwszej fotoksiążki - łatwiej wyrzuć do kosza 50zł niż np. 150zł.
    Już nie skorzystam z usług PixBook.

    Fotoksiążka kosztowała mnie bodajże 63zł z przesyłką (A4 poziom 40stron, okładka velvet touch matowa, usunięcie loga)

  9. #459

    Domyślnie

    Z tym logiem i kodem kreskowym to jakiś żart?
    Nie wyobrażam sobie takich atrakcji na swojej prywatnej pamiątce.
    Za umieszczanie reklam się płaci więc jakby miało być logo firmy to cena powinna być znacząco niższa, a tu trzeba dopłacić żeby nie było, dobre
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  10. #460

    Domyślnie

    Zurkow nie widzę fotek, może tylko ja mam jakiś babol.
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

Strona 46 z 57 PierwszyPierwszy ... 36444546474856 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •