Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Klaudia

  1. #1

  2. #2

    Domyślnie

    Troszkę nienaturalne są te zdjęcia modelki z dłonią.Czy sugerowałeś jej ułożenie ciała podczas zdjęć?
    Może to jej pierwsza sesja i dziewczyna była nie rozluźniona?

  3. #3

    Domyślnie

    Coś tam sugerowałem ale i modelka i ja jesteśmy laikami jeżeli chodzi o takiego typu fotografię.

  4. #4

    Domyślnie

    Przede wszystkim białe niebo na tylu zdjęciach wygląda już nudno i z mojego punktu widzenia jako błąd. OK, jedno, dwa zdjęcia klimatyczne, ale widokówki z wypranym niebem to nie jest to, co tygryski lubią najbardziej. Zdjęcia wyglądają na pstrykane na szybko, w przerwie między śniadaniem, a obiadem. Jasne - może coś z tego wyjść zawsze i na początek można się w ten sposób uczyć jak najbardziej. Niestety na późniejszym etapie, staranny wybór miejscówki oraz światła powoli zaczną grać coraz większą rolę.
    Obróbka - i tutaj mam dylemat. Ponieważ nie wiem co chciałeś osiągnąć. Z jednej strony widzę próbę nadania zdjęciom jakiegoś charakteru, a z drugiej boli mnie zły balans bieli. Dodatkowo, jeżeli sesja jest luźna, przyjacielska, niemal próbna, jak tu widzimy, to tym bardziej stylizowana obróbka mi do niej nie do końca pasuje.
    Delikatny retusz miejscami by się przydał.
    Najlepsza moim zdaniem jest siódemka. Wszystkie bardziej albumowe, ale to zdjęcie oddaje charakter modelki, a jednocześnie ułożenie ciała wyszło nieźle. Na piątce za to przyjemny uśmiech, ale ujęcie raczej traperskie, niż zwiewne.
    Zerknąłbym na dwa przykłady obróbki siódemki, na których trochę pokazałem, jak moim zdaniem zdjęcie lepiej by się prezentowało. Niestety ciężko z powyższego JPEGa uzyskać idealny balans bieli, zatem to tylko poglądowo. Dlaczego w ogóle pokusiłem się o modyfikacje? A dlatego, że jedynka i dwójka utrzymane w podobnym klimacie mają brzydki (dla mnie) odcień skóry i te zdjęcia wyglądają na błędnie obrobione. Magentowa poświata zasnuła świat zimną barwą.
    http://img847.imageshack.us/img847/8...5464710775.jpg
    http://img821.imageshack.us/img821/7...4647107752.jpg

  5. #5

    Domyślnie

    No właśnie coś z tymi pozami jest nie tak. Takie naciągane. Na każdym zdjęciu miny ładne naturalne, pasujące do scenerii, a pozy już nie. Ogólnie kolorki ładne, tylko skóra ma trochę czerwone zabarwienie. Jeżeli miałabym wybrać zdjęcia, które mi się podobają to byłyby to 5 i 6

    mOSAd- mimo, że to tylko poglądowe, to naprawdę nieźle Ci wyszło i skóra od razu ma lepszy odcień.
    Ostatnio edytowane przez jaMarika ; 25-09-2011 o 19:25
    modelka, stylistka, makijażystka
    www.jamarika.maxmodels.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Zdjęcia były robione jakąś godzinę, na szybkości, za domem dziewczyny więc miejscówka też jakoś specjalnie nie wybierana - chciałem przetestować nowy nabytek, 85 1.8. Wszystkie zdjęcia robione pod światło stąd ten biały drugi plan, nic nie doświetlane. Co do kolorów to taki miałem zamysł, miało być mało kontrastowo i różowawo. Bardzo dziękuje za wszystkie uwagi, postaram się wyciągnąć z nich wnioski na przyszłość

  7. #7

    Domyślnie

    uff , dobrze ze nie ma komentarza typu " przepalone masz niebo " bo by mnie szlak trafił . Mnie się kadry podobają , brakuje tutaj fajnej obróbki wg mnie . Ja jestem na tak
    FX

  8. #8

    Domyślnie

    Całkiem niezły secik kolorystyka i swiatełko przyjemne Jak pisał mOSAd przydalby sie miejscami delikatny retusz Pierwsze dwa do mnie nie trafiaja, dziwne te pozy z dłonią na ramieniu W ostatnim nie rozumiem miny Pozostale ogląda się bardzo przyjemnie
    http://facebook.com/fotomagik
    D700 + N70-200/2.8 + N20/2.8 + N50/1.8 + N85/1.8 + N135/2.8 + S15/3.5 + SB900 i kilka innych pierdół

  9. #9

    Domyślnie

    3 i 5 ok. Fajne.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •