Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie Problem z Operą

    Witam serdecznie mam pytanie dlaczego w tej przeglądarce na moim monitorze twarze wyglądają jakby cały dzień opalały się na nadmorskiej plaży przy 40s. C?

  2. #2
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Opera nie posiada modułu zarządzania barwą.
    Medice, cura te ipsum.

  3. #3

    Domyślnie

    test sprawdzający czy dana przeglądarka ma zarządzanie kolorem, Opera nie ma, sam się przekonaj:
    http://img717.imageshack.us/img717/9...ekolorami3.jpg

    światło czerwone = nie ma
    zielone = jest zarządzanie kolorem

  4. #4

    Domyślnie

    Polecam Firefoxa. Posiada CMM i nie ma problemu z wyświetlaniem obrazków.
    Tylko jedna rzecz. Należy włączyć zarządzanie barwą zarówno dla otagowanych jak i nieotagowanych plików (domyślnie CMM działa tylko na plikach z profilem). W tym celu, w pasku adresu wklepujemy: about:config, następnie znajdujemy opcję gfx.color_management.mode i zmieniamy jej wartość na 1.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swider Zobacz posta
    Polecam Firefoxa. Posiada CMM i nie ma problemu z wyświetlaniem obrazków.
    Tylko jedna rzecz. Należy włączyć zarządzanie barwą...
    tru!

    Więcej o tym i innych ustawieniach znajdziesz tu.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hosaka Zobacz posta
    test sprawdzający czy dana przeglądarka ma zarządzanie kolorem, Opera nie ma, sam się przekonaj:
    http://img717.imageshack.us/img717/9...ekolorami3.jpg

    światło czerwone = nie ma
    zielone = jest zarządzanie kolorem
    Ok, wrzucilem sobie do Chroma i mam czerwone, wrzucilem do Safari mam Zielone....wszystko ok, odpalone dwie przegladarki obok siebie, moja strona i otwarte to samo zdjecie....
    ....ktos widzi roznice??



    Zdjecia do web zawsze zapisuje z profilem sRGB

  7. #7

    Domyślnie

    Greg akurat na tym zdjęciu może nie będzie widać u Ciebie różnicy. To zależy od wielu czynników, m.in. czy serwis w którym oglądasz zdjęcia obsługuje CMM, i czy zdjęcie ma osadzony profil kolorów, czy ma zwykłe sRGB czy ProPhoto.
    Ale uwierz mi że jest różnica.
    Ja u siebie kiedyś zauważyłem różnicę na Operze w porównaniu do FF gdy przeglądałem zdjęcia na Flickrze i od tamtej pory używam tylko FF.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hosaka Zobacz posta
    Greg akurat na tym zdjęciu może nie będzie widać u Ciebie różnicy. To zależy od wielu czynników, m.in. czy serwis w którym oglądasz zdjęcia obsługuje CMM, i czy zdjęcie ma osadzony profil kolorów, czy ma zwykłe sRGB czy ProPhoto.
    Ale uwierz mi że jest różnica.
    Ja u siebie kiedyś zauważyłem różnicę na Operze w porównaniu do FF gdy przeglądałem zdjęcia na Flickrze i od tamtej pory używam tylko FF.
    Wiem o czym piszesz, sam taka roznice widzialem u znajomych, ale nigdy u siebie, nie rozumiem dlaczego tak jest, poprostu nic nigdy nie grzebie z profilami.......moze dlatego, trzymam sie rutyny i nie kombinuje

  9. #9

    Domyślnie

    A po co ktos do neta wrzuca zdjecia z profilem innym niz sRGB? Rozumiem jeszcze strony dla ludzi z branzy, ale dla NK czy Fotka raczej nie warto. Sztuka dla sztuki, wlasna satysfakcja, czy moze podbudowanie swojego ego przy przegladaniu zdjec wieczorem ze szklaneczka JohnyWalkera w rece i mysla: "no, teraz 0,01% ludzi zobaczy roznice"?

  10. #10

    Domyślnie

    Wątpię żeby ktoś wrzucał na naszaklasę zdjęcie z głębią ProPhoto i do tego osadzonym ICC
    wątpię też żeby większość użytkowników wiedziała w ogóle co to takiego.
    Zarządzanie kolorem dobrze że jest i dobrze że nie wszyscy muszą wiedzieć co to takiego żeby pstrykać fotki i umieszczać je w serwisach społecznościowo-rozrywkowych.
    Nie powstało to faktycznie dla naszejklasy czy facebooka, ale bardziej profesjonalni trzymają się na stałe szerszej gamy kolorów i cieszą się że są serwisy gdzie można umieszczać pliki które ktoś może pobrać i od razu drukować w jakości jaką twórca zamierzył.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •