Close

Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 136
  1. #21

    Domyślnie

    tez uwazam ze jesli nie wiesz czego potrzebujesz to sie nie nadajesz na jedynego fotografa podczas slubu ale jesli sie upierasz wez sobie zoom bo ze stalka mozesz sobie nie poradzic chlopie (nie robie i chyba nigdy nie zrobie reporterki slubnej, zeby nie bylo ze mi psujesz rynek), zmieniac szkła tez nie bedziesz podczas ceremonii.

  2. #22

    Domyślnie

    no to sprowadziliście mnie do parteru sam nie wiem co teraz robić
    D60 + D610 + Nissin Di622 + SB 700
    Tamron 24-70 2.8, N 35mm f/1.8G, Samyang 12mm f/2.8

  3. #23

    Domyślnie

    Wszystko fajnie, ale co zrobisz jak body (d60) zawiedzie (czego oczywiście Ci nie życzę!).... ? Warto by mieć zapasowe body przy sobie, bo ślubu raczej nie da się powtórzyć.
    D700+MB-10___d600____d3s___F14/2.8____S20/1.8____S35/1.4A___50/1.8___S85/1.4hsm___C85/1.5___T55-200____

  4. #24

    Domyślnie

    Jeżeli masz trochę pojęcia o fotografii to wspomnianym zestawem dasz radę. Zamieniłbym tylko lampę na min. SB800. Na sali może być kiepsko bez dobrej lampy jeśli użyjesz 18-70. W kościele zresztą podobnie. 35 kupuj i nawet się nie zastanawiaj. To świetne szkiełko. Przyda się zarówno na sali jak i w kościele. Jednak całego reportażu tym nie zrobisz. Chwilami będzie za wąsko. Jednak takim zestawem musisz być świadomy co robisz. Jezeli nie masz doświadczenia to się dobrze przygotuj. W kosciele nie będziesz miał okazji nic powtórzyć. Życzę powodzenia i czekam na zdjęcia.

    Sent from my HTC Vision using Tapatalk
    D600, D90, N85, N35, S17-50, SB900

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Photoartbox Zobacz posta
    Pisales o 35mm na DX, to to samo co 50mm na FX w kontekscie kata widzenia. Ogarnij sie...
    ja się ogarnąłem i pisałem o obiektywie 35/1.8 a nie o identycznym pod względem kąta widzenia na fx 50 mm
    pisałem też że tą ogniskową nie da się zrobić całego reportażu oraz że 35/1.8 ma bardzo wolny af
    ogarnij się i czytaj ze zrozumieniem proszę

  6. #26
    Rozmowny Awatar McSimus
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Międzyrzec Podlaski / Wejherowo
    Posty
    562

    Domyślnie

    1. Miszcz foto zrobi extra reportaż ślubny nawet ajfonkiem. (tylko po co?)
    2. Zależy jaki kościół, zależy jaka sala.
    3. Czytać, czytać , czytać i focić.
    4. Jak się chce zarabiać to niestety trzeba inwestować.
    Kliknij, nic nie stracisz www.pajacyk.pl

  7. #27

    Domyślnie

    Z jednym body do tego D60 na ślub? Nie bierzesz pod uwagę, że aparat może Ci paść? Że będzie ciemno i AF nie da rady? Że D60 szumi jak Bałtyk na jesień i w związku z tym strasznie ogranicza używalną czułość? Ma ciemny, mały wizjer na którym czasem ciężko coś zobaczyć, a do tego nie posiada drugiego kółka przez co praca na manualu (a tak często pracuje się z lampą) to katorga?
    Zmień aparat co najmniej na D90, lepiej D300, kup przynajmniej jedno porządne szkło np. Nikkor 17-55. D60 zostaw na backup. Dokup jakąś lampę SB800 lub SB900 i wtedy zacznij zarabiać na ślubach.
    Inaczej bym do tego podszedł, gdybyś chciał robić zdjęcia dla znajomych, ale skoro chcesz na tym zarabiać (a to wcale nie jest łatwy kawałek chleba), to zainwestuj w sprzęt który da Ci w miarę możliwe poczucie niezawodności i możliwie najlepszą jakość. Ślubu nie da się powtórzyć, a zapewne nie chciałbyś powiedzieć młodej parze "przykro mi, ale nie będziecie mieli zdjęć, bo na wejściu padła mi migawka".
    D700 + MB-D10 | D100 + MB-D100 | FM2 | N 24-70 2.8 | N 50 1.4 | N 55 2.8 | N 70-200 2.8 | SB-800

  8. #28
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cheyenne Zobacz posta
    ja się ogarnąłem i pisałem o obiektywie 35/1.8 a nie o identycznym pod względem kąta widzenia na fx 50 mm
    pisałem też że tą ogniskową nie da się zrobić całego reportażu oraz że 35/1.8 ma bardzo wolny af
    ogarnij się i czytaj ze zrozumieniem proszę
    Sluchaj kolego, nie lubie jak ktos probuje zrobic ze mnie wala. Nie zarzucaj mi braku zrozumienia tego co piszesz skoro sam tego nie rozumiesz. Odnioslem sie do tej czesci twojej wypowiedzi, w ktorej twierdzisz, ze na dx 35mm to za wasko i nie da sie zrobic w kosciele zdjecia calych postaci. Odpisalem ci, ze robie z powodzeniem cale postacie na FX z 50mm, wiec pod wzgledem kata widzenia to to samo, czyli twoja autorytatywna wypowiedz mija sie z prawda. Malo tego, moge ci pokazac zdjecia z kosciola calych postaci na fx z 180mm.

    Cytat Zamieszczone przez cheyenne Zobacz posta
    Co do 35/1.8 to nawet na d700 szkło to nie nadaje się do wykonania całego, dynamicznego reportażu ślubnego.
    I na dx i fx af jest za wolny, dodatkowo na dx to za wąsko i w kościele ciężko ci będzie pokazać choć obie głowy młodych nie mówiąc o całych sylwetkach.
    PS. Wykonanie calego reportarzu slubnego jest jak najbardziej mozliwe z 35mm dx lub 50mm na fx.
    Ostatnio edytowane przez Photoartbox ; 22-09-2011 o 06:40

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Photoartbox Zobacz posta
    Sluchaj kolego, nie lubie jak ktos probuje zrobic ze mnie wala. Nie zarzucaj mi braku zrozumienia tego co piszesz skoro sam tego nie rozumiesz. Odnioslem sie do tej czesci twojej wypowiedzi, w ktorej twierdzisz, ze na dx 35mm to za wasko i nie da sie zrobic w kosciele zdjecia calych postaci. Odpisalem ci, ze robie z powodzeniem cale postacie na FX z 50mm, wiec pod wzgledem kata widzenia to to samo, czyli twoja autorytatywna wypowiedz mija sie z prawda. Malo tego, moge ci pokazac zdjecia z kosciola calych postaci na fx z 180mm.



    PS. Wykonanie calego reportarzu slubnego jest jak najbardziej mozliwe z 35mm dx lub 50mm na fx.
    Pokaż mi jeden pełny reportaż zrobiony 35/1.8 na dx.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Photoartbox Zobacz posta
    Pisales o 35mm na DX, to to samo co 50mm na FX w kontekscie kata widzenia. Ogarnij sie...
    nie prawda, to 44 i 47 stopni ;P. Pomijając tą aptekarską dokładność, może być za ciasno i bezpieczniej mieć też coś szerszego (już nie mówię, że dla ciekawszych kadrów ). Mnie bardziej niż kąty wkurzało, że nie mam tej plastyki 50ki na fx :P

    P.S tak da się cały ślub zrobić 35ką na dx, sam przetestowałem
    Ostatnio edytowane przez hostman22 ; 22-09-2011 o 10:13
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •