Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Talking

    Witam wszystkich fotomaniakow,poniewaz to pierwszy post ,to skrobne cos o sobie .Piotrek ,43l,mieszkam i pracuje we Wloszech ,centrum Toskani .Foto towarzyszy mi od dluzszego czasu ,ale raczej byla to foto albumowa,jakies kompakciki ,potem nikon F-65,i znowu powrot do kompaktow .Wydawalo mi sie ze jestem zadowolony z jakosci zdjec ,(o jakze bylem w bledzie),z raci narodzin corki od paru miesiecy zaczalem intensywnie myslec o lustrzance cyfrowej ,poszukiwanie w necie wiadomosci o sprzecie ,i talk trafilem jakies 3 miesiace temu na Nikoniarzy .Po przeczytaniu tysiecy postow ,natlok informacij mnie zdlowal,decyzja co to ma byc zmieniala sie po przeczytaniu nastepnego kolejnego posta,mialo byc d300,d300s ,d7000,ale padlo na d90.Szkla podobnie ,co kupic,eeehhh szkoda gadac ,w koncu zdecydowalem sie na n18-105,i n50 1.8 d,sb -700 ,statyw ,blenda,tak na poczatek.Po 3 dniach widze ze bedzie mi potrzebne jakies szerokie jasne szklo do domu. Teraz wertuje instrukcje,wspomagam sie forum ,ale widze ze duzo nauki przedemna ,w cagu tych 3 dni cyknalem okolo1 k fotek ,testy testy testy.I teraz pytanie , czy mozna jos wycagnac to przepalenie za uchem ,czy raczej nic sie nie da zrobic ?Siedzialem nad tym zdjeciem jakis czas w gimpie i lightromie ,ale nic nie moge wymyslec .




    To moja sunia Wylma .pozdr Piotr

    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 27-09-2011 o 19:52

  2. #2

    Domyślnie

    masz to w rawie? przesun ekspozycje na minimum i zobacz czy dalej biale jest, jak jest to lipa

  3. #3

    Domyślnie

    Niestety już nic nie zrobisz.
    Chyba że byłby to raf z s5 pro.

  4. #4

    Domyślnie

    jak kolega napisał przesuń ekspozycję a co do super hiper s5pro az tak bym go nie wychwalal, co prawda duzo mozna ale d90 tez daje rade (az sie zdziwilem co mozna wyciagnac), trochę na pewno uratujesz

  5. #5

    Domyślnie


    ...dużo nie da się zrobić bez rawa
    Ostatnio edytowane przez Jaskier ; 16-09-2011 o 10:13

  6. #6
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Na tym .jpg nie ma już żadnej informacji w miejscu przepału. Jak koledzy wyżej, rób w RAW, lub RAW + jpg.
    Z rzeczonego S5 można wyciągnać nawet 4 EV, z D90 pewnie też sporo.

  7. #7

    Domyślnie

    Witam , robie tylko w Raw , jeszcze troche pomecze to zdjecie ,choc to tylko testy,mam natomiast inny problem ,choc wiem ze to nie ten dzial,po podlaczeniu puszki do kompa zdjecia powiny sie zgrac na Nikon Transfer,zdjecia sie pojawiaja ,ale nie moge ich przetransferowac do ViewNX,jak odlacze puche to zdjecia znikaja ,nie wiem czy ja cos robie nie tak czy moze to jakis blad w kompie.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jatoja2 Zobacz posta
    a co do super hiper s5pro az tak bym go nie wychwalal
    4EV czyli max podziałki z ACR + wyciąganie gradientem do -2EV to wg Ciebie mało?

  9. #9
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pitbul60 Zobacz posta
    Witam , robie tylko w Raw [...].
    A nam dajesz jpg

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pitbul60 Zobacz posta
    Witam , robie tylko w Raw , jeszcze troche pomecze to zdjecie ,choc to tylko testy,mam natomiast inny problem ,choc wiem ze to nie ten dzial,po podlaczeniu puszki do kompa zdjecia powiny sie zgrac na Nikon Transfer,zdjecia sie pojawiaja ,ale nie moge ich przetransferowac do ViewNX,jak odlacze puche to zdjecia znikaja ,nie wiem czy ja cos robie nie tak czy moze to jakis blad w kompie.
    Nie baw się tak, szkoda D90-ki. Lepiej kup czytnik za grosze i wtedy z ViewNX2 nie będzie problemów a i aparat uniknie serwisu.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •