Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 70

Wątek: D2x czy D300

  1. #1

    Domyślnie D2x czy D300

    Witam

    Odłożyłem troche kaski i mam zamiar w koncu zmienic body i zastanawiam sie na tymi modelami co w tytule.
    Jakbyście mi mogli ułatwic ten wybor jakies zady i walety obu z tych modeli ????
    Jezeli taki wątek był to przepraszam ale nie znalazlem.

    Za pomoc z góry dziekuje i pozdrawiam
    Garnett
    D70s + Grip + Nikkor 80-200/2,8 + Tamron 17-50/2,8 + Vivitar 100/3,5 Macro + Nikkor 50/1,8 + SB-800
    - Całośc skradziona 30/08/2008 w okolicach Płońska

  2. #2

    Domyślnie Odp: D2x czy D300

    Temat już chodził po forum

    Puchy podobne jeśli chodzi o możliwości, cenowo także podobne.

    Co do D2 to wizjer jest większy niż w D300, lepiej mi sie trzyma ten korpus, ma genialnie rozstawione pola AF, jest po prostu wygodniejszy - przynajmniej dla mnie, świetna bateria do tego tworzy po prostu idealny korpus do pracy

    Co do D300, ma kalibrację obiektywów, podobno mniej szumi, ma większy telewizor z tyłu, można dokupić baterię taką jak do D2x jeśi wcześniej się dokupi grip także

    Oba wybory dobre wg mnie
    D750X2 /FM/ dużo gratów

  3. #3

    Domyślnie Odp: D2x czy D300

    Potrzebujesz dobrego wysokiego ISO bierz D300. Potrzebujesz najtwardszego body w systemie kupuj d2x. Podnosi się często ergonomię jedynek. Mam D3 oraz D300 z MB-D10 i szczerze nie wiem o czym mowa.

    Jeśli jednak zdecydujesz się na d2x(s), to poczekaj. Niebawem ceny jeszcze bardziej polecą.
    ...dwie stopki rozmiar 43...

  4. #4

    Domyślnie Odp: D2x czy D300

    IQ - d2x moim zdaniem jest lepszy w zakresie najniższych iso, d300 w zakresie wyższych. Z tym że przewaga d2x na niskich jest chyba jednak mniejsza niż d300 na wysokich iso - spokojnie można powiedzieć, że iso6400 z d300 jest lepsze niż 1600 z d2x.
    AF - w d2x szybciej namierza cel, w d300 lepiej i precyzyjniej śledzi.
    D300 z gripem i baterią od d2x jest jeszcze wydajniejszy niż d2x, ale i chyba droższy (grip+ ładowarka+en-el4/a). Wydajność d2x wystarczy
    Dla mnie ergonomia d2x jest na znacznie wyższym poziomie niż d300+grip. Ale d300 bez gripa jest znacznie poręczniejszy
    d300 z gripem jest też szybszy - ma 8 fps dla całej matrycy ale d2x szybciej reaguje na spust
    Obie puszki są świetne, wszystko zależy na czym Ci zależy.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  5. #5

    Domyślnie Odp: D2x czy D300

    I nie zapominajmy o możliwości przełączania cropa w D2x (z 1,5x na 2x), zmienia się też wtedy fps (z 5 na 8 )
    Czasami się przydaje.

  6. #6

    Domyślnie Odp: D2x czy D300

    Cytat Zamieszczone przez konax Zobacz posta
    I nie zapominajmy o możliwości przełączania cropa w D2x (z 1,5x na 2x), zmienia się też wtedy fps (z 5 na 8 )
    Czasami się przydaje.
    I to ma być przewaga D2X nad D300? Przecież D300 może pracować z 8fps na całej klatce, a wykadrować do cropa 2x możesz już w komputerze, oczywiście jeśli chcesz i jak chcesz.
    Jacek

  7. #7
    puchbeary
    Gość

    Domyślnie Odp: D2x czy D300

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    I to ma być przewaga D2X nad D300? Przecież D300 może pracować z 8fps na całej klatce, a wykadrować do cropa 2x możesz już w komputerze, oczywiście jeśli chcesz i jak chcesz.
    jesli dobrze rozumiem to crop może mieć swoje plusy - o ile 50mm dla SLR daje przy 1,5 75mm to przy cropie 2 da nam 100mm. W niektórych przypadkach to możę byc plus

  8. #8

    Domyślnie Odp: D2x czy D300

    Cytat Zamieszczone przez puchbeary Zobacz posta
    jesli dobrze rozumiem to crop może mieć swoje plusy - o ile 50mm dla SLR daje przy 1,5 75mm to przy cropie 2 da nam 100mm. W niektórych przypadkach to możę byc plus
    ale to wciąż to samo co wytniesz sobie z pliku D300 i jak pisał JK możesz sobie wyciąć jak ci się podoba (z lewej z prawej, góry czy dołu)

  9. #9

    Domyślnie Odp: D2x czy D300

    Cytat Zamieszczone przez puchbeary Zobacz posta
    jesli dobrze rozumiem to crop może mieć swoje plusy - o ile 50mm dla SLR daje przy 1,5 75mm to przy cropie 2 da nam 100mm. W niektórych przypadkach to możę byc plus
    Niby ludzie pozornie wiedzą o co chodzi, ale marketingowy bełkot jak zawsze zwycięża.
    Jacek

  10. #10

    Domyślnie Odp: D2x czy D300

    Hmm

    Bełkot bełkotem ale przyznam że jak jeżdżę na pokazy lotnicze i mam podpięte nawet 400mm to i tak lepiej mi robić na cropie bo potem już nie tnę własnie w kompie tylko mam ładne 6mpx samoloty w locie...
    D750X2 /FM/ dużo gratów

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •