Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj
    he, he byłem dyplomatyczny . Jakbym tylko napisał że D2x jest najlepszy, to by może faktycznie troche zalatywało "Nikoniańską, Szowinistyczną Świnią" i było dużo trudniejsze do wybronienia
    Może i Mark II jest lepszą puszką tylko co z tego, że jak na razie nie bardzo można wykorzystać pełne możliwości bo nie ma obiektywów, które dawałyby radę matrycy. Aberracje + bardzo wyraźny spadek ostrości po bokach i na rogach to podstawowe problemy by w pełni móc wykorzystać możliwości Mark II.

    To trochę tak jakby posiadać Lamborghini w polsce, auto fajne, ale prawie nie ma dróg na których można by było go rozpędzić.

    Pozdrawiam

    Grzegorz
    ---------------------
    Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

  2. #22

    Domyślnie

    tylko ze to nie wina lamborghini, tylko naszych drog, a u canona to wina canona....

  3. #23

    Domyślnie

    Dokładnie tak samo uważam! Ds MkII to świetny aparat z małym mankamentem - jak na razie nie ma do niego obiektywu. Jakbym wybulił 8tys dolków to troche by mnie ten szczegół dołował. Taka sama polityka obowiązuje przy tańszych modelach - kupujesz taką 350tke z kitem, tylko potem sie okazuje, że kit nadaje sie tylko do robienia reklam srajtaśmy (gdzie wszystko jest miekkie), a za jakiś sensowny standard prawie trzy koła trzeba beknąć! W dodatku nie ma dobrego standardu - 17-40L ma światło 4, co w porównaniu z 17-55 światło 2,8 jakoś na kolana nie rzuca. Jedyne co mi sie podoba w Canonie to linia szkieł TS, w Nikonie tylko jedna ogniskowa, u nich trzy na różne okazje.

  4. #24
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    152

    Domyślnie

    D2X - pomarzyć dobra rzecz
    Nikon D70, Nikkor AF-S 18-70 ED DX, Tamron 70-300 LD Macro, 50mm 1.8 Kingston 256mb i 1gb, SB800

  5. #25

    Domyślnie

    Ja tam nie marze, tylko odkładam na to bydle. Na razie mam odłożone -20.000 (klienci nie płacą, bestie!!!), także jeszcze 40.000 i bedzie mój!!!

  6. #26

    Domyślnie

    Ja też przestałem marzyć a zacząłem zbierać i kombinować by dać radę...

    Dokładnie przeczytałem porównanie MK II i D2X i jakoś przestałem w ogóle myśleć o tym, że kiedykolwiek będę potrzebował Full Framowej matrycy.

    Pozdrawiam

    Grzegorz
    ---------------------
    Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •