Close

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 85
  1. #11

    Domyślnie

    Przemek, msconfig nic nie daje. Myślę, że może BIOS update.
    Pozdr
    FUJI X-T3/18-55/35 1.4

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michal_C Zobacz posta
    Przemek, msconfig nic nie daje. Myślę, że może BIOS update.
    Pozdr
    Ooooo wlasnie....

    Twoja plyta jest raczej z nowszych, wiec to nie bedzie raczej problem biosu, plyta obsluguje do 16Gb RAM.....ale nie zaszkodzi go zaktualizowac

  3. #13

    Domyślnie

    Cholera jak czytam w Biosie wersję to mam 0209 07/28/09 a jak jestem na stronie asusa to data 2011.01.17. Chyba jednak BIOS zaktualizuję.
    Greg77 zapytam jeszcze raz. Jeśli płyta nie widzi 8 to reinstalka Win7 nic nie da. Tak?

    Pozdr
    FUJI X-T3/18-55/35 1.4

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michal_C Zobacz posta
    Ok jedna podpowiedź.
    BIOS widzi tylko 4 GB.
    Pozdr
    Jak BIOS widzi 4 GB to aktualizacja. Innej opcji nie widzę,chociaż Twoja płyta obsługuje do 16 GB pamięci i dziwne by było,żeby miała wgrany starszy BIOS.Powtarzam po kolegach,bo nie odświeżyłem strony

  5. #15

    Domyślnie

    Do tej płyty dołączony jest program AsusUpdate, za pomocą którego aktualizuje się bios. Ten programik sam wyszuka najnowszy bios i go podmieni. Ja tak robiłem na P7P55DE. Następna sprawa jest taka, że wyjęcie baterii na chwilę może nie doprowadzić do resetu biosu. Najlepiej wyjąć ją na ok. 0,5 godz.
    Pozdrawiam Tadeusz.
    FB

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michal_C Zobacz posta
    Greg77 zapytam jeszcze raz. Jeśli płyta nie widzi 8 to reinstalka Win7 nic nie da. Tak?
    Racja jak w biosie masz 4GB zamiast 8 to lipa, zaktualizowac bios i zobacz wtedy......
    Mozesz powiedziec skad masz te plyte?? Czy jest pewna, czy moze uzywka?? Wkladales te dwie dzialajace kosci do tych slotow wolnych? Dziala? Kto wie czy cos nie padlo sprzetowo....oby nie oby tylko bios do aktualizacji byl....

    Cytat Zamieszczone przez Przemek80 Zobacz posta
    Jak BIOS widzi 4 GB to aktualizacja. Innej opcji nie widzę,chociaż Twoja płyta obsługuje do 16 GB pamięci i dziwne by było,żeby miała wgrany starszy BIOS.Powtarzam po kolegach,bo nie odświeżyłem strony
    No tak mowi strona asusa, ze plyta obsluguje do 16GB.....

    Cytat Zamieszczone przez T&T Zobacz posta
    Do tej płyty dołączony jest program AsusUpdate, za pomocą którego aktualizuje się bios. Ten programik sam wyszuka najnowszy bios i go podmieni. Ja tak robiłem na P7P55DE. Następna sprawa jest taka, że wyjęcie baterii na chwilę może nie doprowadzić do resetu biosu. Najlepiej wyjąć ją na ok. 0,5 godz.
    Tak aktualizacja w Asusie jest bardzo prosta i przyjemna, co do resetu biosu to zamiast wyjmowac baterie zrobil bym to zworka

  7. #17

    Domyślnie

    Po pierwsze niech kolega sprawdzi czy te nowe kostki sa widziane przez bios kiedy wlozy je zamiast starych.
    Po drugie, niech zaktualizuje bios. Jezeli nie stanie sie nic zlego i komputer dalej bedzie dzialal to niech napisze jak poszlo.

    Dziwi mnie troche ze skoro plyta obsluguje od poczatku 16GB RAM ( ma 4 sloty ) to bios by tego nie obslugiwal? Przeciez juz na poziomie projektowania plyty wiadomo ile max RAM bedzie mozna wlozyc. Bardziej prawdopodobne wydaje mi sie uszkodzenie sprzetu badz blad w konfiguracji ( jakas magiczna zworka czy ustawienie w BIOS?) niz takie "pominiecie" przy pisaniu BIOSu. Mam nadzieje ze to jednak felerny BIOS ;]
    d70s + N18-70 + N55-200

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kurtz Zobacz posta
    Po pierwsze niech kolega sprawdzi czy te nowe kostki sa widziane przez bios kiedy wlozy je zamiast starych.
    Po drugie, niech zaktualizuje bios. Jezeli nie stanie sie nic zlego i komputer dalej bedzie dzialal to niech napisze jak poszlo.

    Dziwi mnie troche ze skoro plyta obsluguje od poczatku 16GB RAM ( ma 4 sloty ) to bios by tego nie obslugiwal? Przeciez juz na poziomie projektowania plyty wiadomo ile max RAM bedzie mozna wlozyc. Bardziej prawdopodobne wydaje mi sie uszkodzenie sprzetu badz blad w konfiguracji ( jakas magiczna zworka czy ustawienie w BIOS?) niz takie "pominiecie" przy pisaniu BIOSu. Mam nadzieje ze to jednak felerny BIOS ;]
    No właśnie nich kolega tak zrobi....Będziemy działać dalej.

  9. #19

    Domyślnie

    EEEEEEEEEnieeeee BIOS update sucesfully. Komp działa.
    Sprawdzę czy widzi 8 GB.

    Powstanie powieść w odcinkach
    FUJI X-T3/18-55/35 1.4

  10. #20

    Domyślnie

    No i kicha w BIOS'ie jak wół stoi 4095 czy coś w tym stylu (chodzi mi o końcówki).
    Co jeszcze sprawdzić?
    FUJI X-T3/18-55/35 1.4

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •