Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie Kenko Extension Tubes dla Nikona - test

    Dla zainteresowanych pewnie będzie bardziej przydatne jeśli otworzę nowy wątek.
    No więc dostałem te Kenko i jestem na razie zachwycony. Cena nie duża: $150.
    Oto moje obserwacje na razie.
    1. AF nie działa z Nikonem 50/1.8. Niestety aby cokolwiek robić muszę wyłączyć AF i robić manualnie, co przy GO rzędu ułamka milimetra jest nie lada sztuką. Piszą coś o takich specjalnych szynach na statyw aby przesuwać aparat przy makrach, muszę o tym pomyśleć. Bo z ręki to jest naprawdę trudno uchwycić fokus tego co się chce zrobić.
    2. Wszystko fenomenalnie działa z Tamronem 28-75/2.8. AF działa śpiewająco, ostrzenie cud, sama przyjemność.
    3. Założyłem dwa pierścienie na raz: 36+20 i testowałem z Tamronem. Szpilka prawie że już drapała po szkle obiektywu. AF czuję że ledwo się już biedak wyrabia. Ale jeszcze OK.
    4. Rozumiem że do robaków i glist to trzeba będzie manualnie, bo AF za głupi aby wiedzieć czy chcę na oczy robaka, czy na koniec czujków. Ale zabawa przednia.
    Wciąż oczywiście chodzi mi po głowie pytanie - dlaczego AF wysiadł z 50/1.8? Ale nie przejmuję się bo mam Tamrona . Chociaż jak ktoś ma odpowiedź to będę wdzięczny.

    Oto dwa obrazki robione z ręki na czubek szpilki. Pierwszy przy jednym pierścieniu 36mm, drugie przy 36+20.
    Oba robione Tamronem.
    #1



    #2


  2. #2

    Domyślnie

    dlaczego AF wysiadł z 50/1.8? - bo ten obiektyw ma przeniesienie AF przez "śrubokręt" - a Twoje pierścienie pewnikiem nie mają przeniesienia "śrubokręta"
    D300 + kilka szkiełek + lampa + statyw

  3. #3
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    paskud to ten tamron 28-75 to nie śrubokręt?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swiatlo Zobacz posta
    ... Cena nie duża: $150...
    Kupilem nowe kenko na ebay ciut taniej za 132 dolce z przesylka (no chyba, ze ty w kanadyjskich placiles). AF z pierscieniami z 50 dziala, ale ciezko mu trafic, duzo wygodniej jest manualnie ostrzyc.
    Sanki kupilem rowniez na ebay za 80 dolarow z przesylka, inne jak hesji, ale dzialaja wzdluznie i poprzecznie (sa po prostu podwojne) no i sa od tych hesji tansze (270+270 < niz 240) - ogromna wygoda i duzo szybsze lapanie zakresu ostrzenia zestawu i kadrowanie w porownaniu z przestawianiem statywu. Bardzo jestem zadowolony z zakupow, a balem sie bo Hong Kong i Chiny, wszystko jednak wzorowo: doslane blyskawicznie, noweczki. Kenko w 4 dni mialem u siebie, a sanki po jakichs 10 dniach.
    Dla potrzebujacych podaje adresy aukcji:

    http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...m=200065862741 sanki

    http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...m=200065427179 kenko

    pozdr
    irek
    Ostatnio edytowane przez wampirek ; 09-02-2007 o 09:32

  5. #5

    Domyślnie

    Wampirek
    chciałem napisać na PM ale domyślam się, że zainteresuje i pomoże to większej rzeszy forumowiczów dlatego pozwolę sobie na krótki OT tutaj.
    Napisz kilka słów proszę jak wygląda przesyłka (jej koszty, czy jest jakieś cło, czy dobrze pakują sprzęt), płatność za towar i inne istotne szczegóły, które przyjdą Tobie do głowy.
    Ceny wydają się dobre np. Nikor Micro 60mm za ok 370$ co daje ok 1100zł i wiele innych ...
    Czy kochani panowie z Postępu honorują gwarancję z Chin?
    z góry dziękuję za odpowiedź

  6. #6

    Domyślnie

    sorry jeśli kogoś wprowadziłem w błąd
    nie wiem czy ten tamron ma własny napęd czy śrubokręt - wypowiadałem się tylko na temat 50/1,8
    w sumie kolega swiatlo nie pokazał fotek tych pierścieni i działając w ciemno dałem taką odpowiedź

    pozdrawiam paskud
    D300 + kilka szkiełek + lampa + statyw

  7. #7

    Domyślnie

    też byłbym zaintersowany jak te zakupy wyglądaja. płaci się przy odbiorze czy trzeba wpłacić na konto wcześniej?
    D200+słoiki

  8. #8

    Domyślnie

    Co do "grubszych" rzeczy i innych niz ja kupowalem nie wypowiem sie. Po prostu nie wiem jak jest.

    Pierscienie kenko i te sanki to drobnica i ja cla nie placilem. naleznosc wplacilem sprzedawcom na konto Pay Pal, bo mam taka mozliwosc i uwazam ze to najszybszy i do tego calkowicie bezpieczny sposob. Sprzedawcy dopuszczaja i inne sposoby platnosci. Szybkoscia przesylki mnie zaskoczyli. Pisali na aukcjach, ze w ciagu 3 tygodni towar dostarcza, a dotarl do mnie w ciagu 4 i 10 dni co i tak mysle w drugim przypadku bylo "zasluga" naszej poczty. Towar zapakowany bezpiecznie, wszedzie poutykane papiery i folia - powiedzialbym, ze w przypadku moich zakupow z przesadna troska.
    Potwierdzenia po wygraniu aukcji, po otrzymaniu ode mnie kasy i w momencie wyslania mi towarow rowniez elegancko na e-mail. Komentarze na ebay takze.
    Ktos pytal czy najpierw trzeba wplacic. No trzeba, ale jesli gosc ma 100 %pozytywow i 11000 transakcji czy nawet 99,7 % to ja sie raczej nie boje. Do tego kwoty niewielkie. Bardziej sie balem, ze stamtad przesylka to bedzie na naszej poczcie przeczesana i ograbiona. Listy z zagranicy dochodza do mnie jakby je bulterier bral i czesto sa bez zawartosci.
    pzdr
    irek
    A jeszcze koszt przesylki. Po zalogowaniu sie z Polski na ebay masz od razu informacje ile kosztuje wysylka towaru sprzedawanego na aukcji do naszego kraju. No i zawsze jest kontakt mailowy, pewnie mozna sie targowac, negocjowac, kompensowac koszt wysylki przy zakupie kilku produktow od jednego sprzedawcy, no ale to takie zwykle rzeczy na ebay, podobnie jak na allegro.
    Ostatnio edytowane przez wampirek ; 09-02-2007 o 17:08

  9. #9
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wampirek Zobacz posta
    Kupilem nowe kenko na ebay ciut taniej za 132 dolce z przesylka
    No rzeczywiście taniej. Zupełnie nie pomyślałem o ebayu tylko automatycznie kupowałem w internetowym sklepie gdzie zawsze wszystko kupuję, czyli B&H Photo Video. Do tego zależało mi na natychmiastowej przesyłce bo się umówiłem z kolegą na sesję w ten weekend, więc do tego jeszcze doszło $25 za jedniodniową przesyłkę.
    Ale przeboleję...
    Co do AF z N50/1.8, to masz rację, właśnie to jest to co się dzieje. Fokus lata jak szalony w te i wewtę i nie umie złapać. Dlaczego więc z Tamronem tak dobrze działa?

    Jestem zaskoczony że te focusing rail (sanki) takie drogie. Myślałem że to parę dolców, a to prawie że $80!
    Chyba jeszcze z tymi sankami na razie poczekam. Zamierzam robić różne robactwo i inne świństwa na plaży, więc i tak będę musiał z ręki...
    Ostatnio edytowane przez swiatlo ; 09-02-2007 o 17:34

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    bo 50 szuka tej ostrości mając dziurę 1,8 a nie 2,8. Ma więc płytszą go, nie może złapac ostrosci (przelatuje) i głupieje.
    Złapie ostrość na niektórych motywach, na innych słabo. Zależy od wyboru punktu AF (najlepiej centralny, bo krzyżowy) Trzeba nabrać wprawy, przekadrowywać itp. Albo ręcznie - w makro to "norma" w ogóle.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •