Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie BY26AL mega tania lampa! Czy jest jakaś lepsza?

    Witam, ostatnio znalazłem coś takiego:
    http://fripers.pl/product_info.php/i...FreePower.html

    Lampa jest uniwersalna i regulowana w dwóch płaszczyznach.
    W trybie M błyska z maksymalną siłą i ładuj się podobno 9sek ;/

    Chciałbym jej używać do nikona d70-ki czasem na stopce, a czasem poprzez fotocelę i kabel podpiąć do softboxa.
    Moje pytanie brzmi: czy to jest najlepsza lampa do 150zł? Czy znajdę w tej kwocie lepsze rozwiązania i czy ta lampa jest dość dobra?

    EDIT.
    znalazłem też lampy:
    http://allegro.pl/canon-nikon-pentax...766765892.html
    http://allegro.pl/lampa-speedlite-yn...774089901.html <--KUP TERAZ to 180zł


    Chyba, że dać sobie spokój i kupić żąrówki błyskowe po 50zł?
    Tylko mógłby ktoś wyjaśnić jak je podpiąć?
    Bo chyba standardowo fotocela i rozgałęzienie na dwie żarówki i potem kabelki do oprawek podłączyć??
    Ostatnio edytowane przez Pakuliusz ; 18-08-2011 o 18:32

  2. #2
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Dałbym sobie spokój z taka lampą , a tym bardziej z żarówką błyskową. Jakies tam minimum to YN460 - podobno dobra ( bo tania ) i na jej temat możesz sporo poczytać na forum.
    Osobiście mam zaufanie do lamp systemowych i Metza, ale wiadomo w tym wypadku nie wchodzą w grę.
    Widzę, że masz duże parcie na zabawę lampkami i niewiele pieniędzy, więć zróbmy tak: dam Ci dwie lampy za free, a za to co masz kupisz sobie radyjko i będziesz miał na czym ćwiczyć
    Obie lampy to analogowe "młotki" o napięciu na kabelku synchro 300V, więc nie będziesz mógł ich podłączyć bezpośrednio do puszki, ale mają sporą moc, są sprawne i za darmo
    Jak by co to pisz na PW.

  3. #3

    Domyślnie

    Tylko wybierz takie radyjko co wytrzymuje 300V (niestety nie wszystkie mają taką "funkcję").
    Nikon D90, 18-105, 35, 70-300, SB-900, kilka manualnych szkieł, mieszek, pierścienie pośrednie i statyw

  4. #4

    Domyślnie

    A dlaczego dać sobie spokój z żarówkami??

    Niby nie dają światła stałego do pomiaru, ale zawsze można kombinować potem na ekranie i ustawiać ;]
    Tylko właśnie nie wiem jaką moc wybrać jeśli coś, bo są tak może od 30Ws do nawet 100Ws...
    I tu jest problem bo nie mam pojęcia co oznacza to w praktyce...


    P.S. Z tymi błyskaczami tanimi rzeczywiście dam sobie spokój. Pożerają mnóstwo prądu, a na dodatek są słabe i długo się ładują (9 sek... ;/)

  5. #5
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pakuliusz Zobacz posta
    A dlaczego dać sobie spokój z żarówkami??

    Niby nie dają światła stałego do pomiaru, ale zawsze można kombinować potem na ekranie i ustawiać ;]
    Tylko właśnie nie wiem jaką moc wybrać jeśli coś, bo są tak może od 30Ws do nawet 100Ws...
    I tu jest problem bo nie mam pojęcia co oznacza to w praktyce...[...]
    Żarówki błyskowe aspirują w kierunku lamp studyjnych, przy czym 100Ws to mało, a 30Ws to o połowę mniej
    Na dodatek nie trzymaja temperatury barwowej, mają głeboko schowany palnik i wszystko co można tylko sobie życzyć za 70zł
    Chyba najtaniej do studia to Quantuum PT-200 za około 350zł.
    Lampy reporterskie o które pytałeś mają inną budowę i przeznaczenie i nie najlepiej współpracują z softboxami (w porównaniu do lamp studyjnych), ale dają radę i dysponują większą mocą ( w stosunku do żarówek błyskowych) co jest ważne jeśli masz zamiar odbić, lub rozpraszać swiatło.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •