Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Pomożecie?

  1. #1

    Domyślnie Pomożecie?

    Mistrzowie Fotoszopa
    mam nadzieje że mi pomożecie.
    Matka chłopaka poprosiła mnie żeby z tego zrobić zdjęcie na pomnik. jakość skanu nie jest rewelka bo to wycinek gdzieś tak 20% klatki negatywu, próbowałem coś podreperować ale jestem cienki bolek w PS.
    trzeba by usunąć tło, ziarno i zapisać w formacie 10x15



  2. #2

    Domyślnie

    ciężko z tego nformatu naciągnąć 10x15, nie możesz zeskanować z wieksza rozdzielczością?

  3. #3

    Domyślnie

    wycisnęłem ze skanera ile sie dało, za chłopakiem było całe wielkie pole namiotowe, spory crop wyszedł.
    kliknij w miniaturke , nie jest takie małe

    Ps. możebyć 9x13

  4. #4
    puchbeary
    Gość

    Domyślnie

    link usunięty
    Nie jestem "Mistrzem Fotoszopa". Nie umiem usuwać ziarna i nie usuwałem tła ale gdybys uznał że coś takiego mogłoby ci w czymkolwiek pomóc to podesle Ci plik na maila. Żeby było jasne - nie bawiłem się dla sprawdzenia się w PS tylko chciałem pomóc na tyle na ile potrafię.

  5. #5

    Domyślnie

    Ciągnąłeś to z negatywu czy z odbitki? Jeśli z negatywu i zwykłym skanerem, to daj negatyw do zeskanowania na fuji frontier - w siedlcach masz u Zarzyckiego - niech podczas skanowania Ci wykadrują od razu chłopaka. Trochę wyjściowy plik poprawisz. pytanie 2: porcelanka ma być kolor czy bw? Koloru nie polecam wcale, bo fota jest po prostu za cienka. Jak zeskanujesz to podrzuć na forum oryginał, popatrzymy. Pomijając już inne rzeczy - dlaczego nie dasz foty po wykadrowaniu od razu na porcelankę? Kolesie często za retusz nawet kasy nie biorą w tych firmach. Polecam firmę Alina z Gdańska. Wyszparują tło po swojemu, dorobią ciuchy i zwylke za friko albo kilka zeta. Po co wyważać otwarte drzwi?

  6. #6

    Domyślnie

    a umiesc mniej skompresowany obrazek jeśli można - albo wyslij na maila (wplonka małpa o2 dot pl)
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za zainteresowanie, Erie uratował sytuację.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •