Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
  1. #1

    Domyślnie Które 24mm lub 28mm?

    Chciałbym zmienić system na Nikona. Planuję zakup D700 i kilku stałek. Na pewno będę potrzebował czegoś o szerokim kącie widzenia.

    Na który z wymienionych obiektywów warto zwrócić uwagę?

    AF
    28mm f 2.8
    24mm f 2.8

    MF
    28mm f 2.8 / 28mm f 2.0
    24mm f 2.8 / 24mm f 2.0


    Perspektywa ręcznego ostrzenia przy tych ogniskowych kompletnie mnie nie przeraża.

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    28/2 zdecydowanie najlepszy.
    24/2 bardzo dobry.

  3. #3

    Domyślnie

    Posiadam 28mm 2.0 Nikkor-ka i jestem zachwycony jego jakością obrazowania, zdecydowanie polecam - podpinam go pod D700. Zdecydowanie najgorszym wyborem będzie 28mm 2.8 w wersji AF.
    Kilka zdjęć z tego zestawu wrzuciłem do wątku o jakości manualnych obiektywów : http://forum.nikoniarze.pl/showpost....postcount=1827 - jedno dla przykładu.
    Ostatnio edytowane przez Quakerek ; 16-08-2011 o 08:15

  4. #4

    Domyślnie

    Mam zarówno MF 24/2.8 jak i MF 28/2.8, oba co prawda w wersji Ai, ale 28 mm wymiata ostrością. Prawdą jest co o nim piszą, że to najostrzejsza szeroka stałka Nikona. Zwłaszcza w wersji Ai-S z CRC. Miałem też przez chwilę 24/2.0, którego w tej chwili używa moja siostra. Jednak jakoś z całej trójki najbardziej lubię 28/2.8.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  5. #5

    Domyślnie

    w wersji MF najlepsze jest 28/2.0, w wersji AF 24/2.8D.
    ;]

  6. #6

    Domyślnie

    W zasadzie wszystko już zostało powiedziane, ale dorzucę swoje 3 grosze:
    24/2,8 jest bardzo dobry w każdej bez wyjątku wersji, od Nikkor-N aż do AIS i AFD
    24/2 to tajna broń w reportażu - maleńki i lekki jak na swoje parametry, nieco mniejszy kontrast na f/2, słabsze rogi niż w wersjach f/2,8
    28/2 - genialny; pozycja obowiązkowa w torbie każdego Nikoniarza. Koniec, kropka.
    28/2,8 AIS - bardzo ciekawy przez swoją możliwość fotografowania już z odleglości 20 cm. Na małych odległościach dużo ładniejszy obrazek od tego, co oferuje w okolicach nieskończoności
    28/2,8 w innych wersjach niż AIS nie znam, podbnie jak nie znam AF(D) 28/2,8.
    Całkiem przyzwoity choć niedoceniany jest 28/2,8 Series E
    Nikoniarz-majsterkowicz

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Flores Zobacz posta
    A może nowy ciamciang 24mm 1.4?
    Jestem nieco zdziwiony rozmiarami nowych jasnych ciamciangów. Nikkora 24/1.4 co prawda nigdy nie było (teraz jest, wiem), ale wszystkie wymienione w wątku szkła są małymi, lekkimi i zgrabnymi stałkami. Wszystkie mają gwint filtrowy 52 mm. MF35/1.4 też miało gwint 52 mm, ba nawet najnowsza wersja G z nanocudami i silnikami ma OIDP 67 mm. A ciamciang wielkości małego wiadra 77 mm.
    Jest biały kruk, AF Nikkor 28/1.4D, który już trochę waży i mierzy, ale raz, że ma AF, a dwa i tak jest mniejszy od ciamcianga 24/1.4. Rozumiem, że za tę cenę nie ma co narzekać, ale mimo wszystko jakiś niesmak pozostaje i raczej nie sięgnę po ciamcianga.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  9. #9

    Domyślnie

    O nie - ja mam przeciwne odczucia: niech sobie obiektywy będą większe niż zwykle, byleby tylko oferowały optykę na wysokim poziomie. Uważam, że S35/1,4 i nadchodzący s24/1,4 to kawał dobrej, solidnej szklarni - tak trzymać
    Ja po Samyangi nie sięgam, głównie przez nikonowski patriotyzm. Wiem, że to dobre obiektywy, ale nie będę mi miał.....
    Nikoniarz-majsterkowicz

  10. #10

    Domyślnie

    A tak z ciekawości z jakiego systemu przechodzisz na nikona?

    Ze stałek proponuję również sigmy 20 i 24mm. Lepsze światło 1.8 i całkiem dobre szkła.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •