Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14
  1. #11
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pavel_9 Zobacz posta
    jest to wersja Tamrona z silnikiem, bez VC, ma to jakiekolwiek znaczenie?
    Mialem wersje bez VC i bez silnika. Przednia soczewka miala tendencje do obluzowywania sie Co jakis czas musialem zdjac taki plastikowy pierscien i ja przykrecic. Niestety samo przykrecanie czesto nie wystarczalo, poniewaz powiezchnia na ktorej ta soczewka lezala, nie byla rowna (taki jakby mimosrod - chyba tak to sie nazywa). W kazdym razie za kazdym razem musialem dokladnie ja ustawiac, aby nie miec jakichs dziwnych zbednych efektow.

  2. #12

    Domyślnie

    no dobra Pany. załózmy, że się z wami zgadzam i może i faktycznie model się poruszył. Jedna zagadka rozwiązana, pora na drugą

    Czy jak się ma BF, FF, to czy on występuje zawsze, czy jest traka możliwośc, że sporadycznie, dla wybranych kombinacji ogniskowych, odległości od fotografowanego obiektu itp.?
    D610 + SY14/2.8 + 35/1.8G DX + 50/1.8D + SB900
    <a href="http://pawelkozera.pl/">moje www</a>

  3. #13

    Domyślnie

    Może się zdarzyć że masz BF, ale obiektyw niecelnie trafi (z punktu widzenia aparatu) i będzie ostro.
    D3000 + N18-55 + T70-200 + Helios 58 | PSAM Mode ON

  4. #14

    Domyślnie

    FF bądź BF może występować sporadycznie, np. na części zakresu ogniskowych. Możesz spróbować ustawić aparat na statywie, na stole położyć zeszyt w kratkę, zaznaczyć miejsce, na które będziesz ostrzyć i zrobić po kilka zdjęć na różnych ogniskowych. Zobaczysz mniej więcej czy ostrość łapie Ci w punkt. Poza tym sprawdź czy w obiektywie nie masz żadnych luzów itd. Niestety ten Tamron w miarę używania lubi się rozkręcać, szczególną uwagę zwróć na przednią soczewkę.
    D700 + MB-D10 | D100 + MB-D100 | FM2 | N 24-70 2.8 | N 50 1.4 | N 55 2.8 | N 70-200 2.8 | SB-800

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •