Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
  1. #1

    Domyślnie LBCAST vs CMOS inaczej D2Hs vs D2X

    Witam

    Pytanie do techników znających się na tematach matryc

    Jakie są różnice w technologiach tych matryc???

    Czy rzeczywiście LBCAST to ładniejsze kolory???

    Jak wszystko dobrze wypali to będę kupował coś z górnej półki tylko pytanie który model???

    No chyba, że doczekam się czegoś na środkowej półce - która pusta, oj pusta.

    Na pixlach mi aż tak bardzo nie zależy (4,1 Mega) mi chyba wystarczy - plakatów w końcu nie robię.

    Zapraszam do dyskusji jakie są zalety D2Hs vs D2X lub odwrotnie.

    Pozdrawiam

    Grzegorz
    ---------------------
    Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

  2. #2
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Od technicznego punktu widzenia ? LBCAST jest podobny do CMOSA, tyle ze uzywa tranzystorów JFET miast MOSFET i tyle.

  3. #3

    Domyślnie

    Jakiś czas temu zastanawiałem się nad tymi body. D2hs przemawia baardzo niskimi szumami nawet przy 1600ISO i małymi nefami (zdecydowanie łatwiej je obrabiać) D2h bardziej szumi, ale przemawia wszystkimi innymi parametrami Nawet większy szumy po resizie z 12.5mpix do 4.1mpix zdecydowanie maleją Natomiast obróbka NEFa z D2x na dothanie 1.7(2mbcache)/ 512MB ram to porażka....
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Komputer mam nie najwolniejszy a i tak zaraz będę zmieniał żeby mieć 2 GB ramu no i procek jakiś solidny - to nie problem.

    Rozumiem, że szumy na LBCAST są mniejsze - czy to prawidłowy wniosek???

    Jak jest z kolorami.

    Szczerze powiem, że jak patrzę na fotki z D2H/s to powalają mnie szczegółami w cieniach/światłach, wysyceniem barw i przejściami tonalnymi i przyjemną kontrastowością.
    Fotki z D2X jakoś mnie nie powalają pod względem kolorów. Jaka jest Wasza opinia???

    Pozdrawiam

    Grzegorz

    [ Dodano: Sro Cze 01, 2005 12:22 am ]
    Cytat Zamieszczone przez Kaleid
    Od technicznego punktu widzenia ? LBCAST jest podobny do CMOSA, tyle ze uzywa tranzystorów JFET miast MOSFET i tyle.
    No dobra. Nie rozumiem, ale nie o to chodzi. Czy jest jakaś zależność szumów/kolorów wynikająca z różnicy tranzystorów JFET vs MOSFET???

    Grzegorz
    ---------------------
    Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

  5. #5

    Domyślnie

    gmoszkow, pozwolisz, ze sie podlacze - Ja chwilowo tj. do zakupu D2x chcialbym przerzucic sie na D1x i w sumie porownywalne maja z d70 parametry matry tylko wlasnie jest inny to typ pytanie jest takie jak sie sprrawuje w tej kwestii d1x. Ewentualnie prosze o wypowiedz kogos kto uzywa badz uzywal d1x i jak ktos by mial dsostep dofotek bede wdzieczny.

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar Keyser Soze
    Dołączył
    09 2004
    Miasto
    Oborniki Wlkp./Albion - Morecambe
    Posty
    85

    Domyślnie

    ...Saint, z tego co wiem to pan Arturo Mari korzysta z D1x - mam jego wizytowke wiec moge podac Ci namiary - mowie calkiem powaznie [nie uznaj tego czasem za glupi zart], bedziesz mial odpowiedz z "najlepszego zrodla"...
    pozdrawiam, pshemo

    Minolta XD7 / D70

    "How do you shoot the Devil in the back? What if you miss?"

  7. #7

    Domyślnie

    Keyser_Soze, moj byly opiekun roku jest generalem zakonu przy Watykanie znam co najmniej 20 osob ktore znaja osobiscie obecnego Papieza oraz pania, ktora robila o Arturo Mari film dokumentalny, ale nie wiem czy jest sens zawracac czlowiekowi gitare. Ja osobiscie mam zamiar napisac o nim magisterke swoja pt. "Arturo Mari swiadek i dokumentalista pontyfikatu Jana Pawla II-go" , Jak chcesz/mozesz przeslij te namiary na pm.

  8. #8

    Domyślnie

    qmoszkow... bierz d2x bez dwoch zdan... mam kilka giga nefow z tego,, to co widziales to moze brzydkie zdjecia..fakt bo wiele osob kupilo ten aparat i foca zabki w lesie;p (ja tez focilem ale to tylko dlatego ze jaralem sie pieknym wizjerem) a ja nieuwazam bym robil takie brzydkie zdjecia, wiec moge ci pokazac co nieco plus cropy z oryginalow jesli masz ochote.

    Poza tym przejscie tonalne wygladaja i tak lepiej na d2x nizeli na d2hs, a jak chcesz piekne kolory z d2x to ja ci je pokaze. Ja jestem w stanie oddac dusze za ten aparat... jakosc obrazu az mi sie wylewa z ekranu... Zapraszam na priv msg

    [ Dodano: Sro Cze 01, 2005 1:12 pm ]
    wieczorem przedstawie full resolution jpg z iso 800-1600-3200. 100 i inne. bo 70 mega na serwer pchac to niedziekuje.
    Iconography fucks with me
    You look great in bloodstains

    D100/50mm1.8/85mm1.8/Lensbaby

  9. #9

    Domyślnie

    Też jestem bliżej D2X

    Jakby nie patrzeć to jest nowsza konstrukcja, choć niestety ma to przełożenie na cenę.

    Pytanie o różnicę w matrycach zadałem, bo spotkałem wiele opinii o tym, że zdjęcia z D2H/D2Hs dają piękne kolorki a jakoś nie słyszałem tego o D2X, ale to pewnie wynika z faktu, że D2X jest znaczie krócej na rynku niż D2H

    Pozdrawiam

    Grzegorz
    ---------------------
    Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

  10. #10

    Domyślnie

    ja zastanawiam sie czasem nad jeszcze jedną opcją: zamiast D2x mieć 2 body: D2h ( można kupić za jakieś 6500zł) i Fuji S2pro (kilka razy na ebayu widziałem za jakieś 1200-1500$) Myslałeś o tym ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •