Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Problem ze stałką

    Witam serdecznie
    Po pierwsze proszę o wyrozumiałość bardziej doświadczonych użytkowników marki nikon, ponieważ ja dopiero raczkuje
    Mój problem polega na tym, że kupiłem sobie szkiełko 50mm 1.8 do D50, nałożyłem, pobawiłem się manualem, ale jak pewnie wiecie, jest tam możliwość ręcznej zmiany przesłony, owszem ja ja ręcznie zmieniam, ale zdjęcie mogę zrobić tylko na 22, na innych wyskakuje mi w wizjerze F EE i niestety nie wiem, gdzie jest pies pogrzebany.
    Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.
    Dzięki
    MAteusz

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli dobrze pamiętam (d50 oddałem kilka lat temu) to aby zmienić przesłone w trybie M należy wcisnąć guzik ten z +i- przy spuście i wtedy kręcić pokrętłem.
    Ale w instrukcji na pewno jest to opisane

    Edit: oczywiście pierścień przesłony na obiektywie trzeba zablokować na najwiekszej wartości przesłony
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  3. #3

    Domyślnie

    no właśnie, nie ma instrukcji, ale rozumiem, spróbuje, dzięki.
    natomiast, druga podpowiedź, nie jest dla mnie do końca jasna, przecież jak "zatrzasnę" na 22, to się nie bedzie dało zmieniać, tak?

  4. #4

    Domyślnie

    chyba jednak zapoznanie sie z instrukcja Cie nie ominie.

  5. #5

    Domyślnie

    No niestety bez instrukcji nie pojedziesz, możesz pobrać ze strony nikona, w formie pdf i pewnie jeszcze po polsku.

    Po to zatrzaskujesz na f22 aby aparat mógł nią sterować
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  6. #6

    Domyślnie

    czyli tak naprawdę, nie muszę staerować ręcznie, bo mam sterowanie w korpusie, tak? Ale czy ja w ogóle wykorzystuje inne wartości przysłony, kiedy jest zatrzymana na f22?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez keats Zobacz posta
    czyli tak naprawdę, nie muszę staerować ręcznie, bo mam sterowanie w korpusie, tak?
    TAK

    Cytat Zamieszczone przez keats Zobacz posta
    Ale czy ja w ogóle wykorzystuje inne wartości przysłony, kiedy jest zatrzymana na f22?
    Jeżeli zmienisz na inną wartość to TAK
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  8. #8

    Domyślnie

    W tym korpusie pierścień przysłony jest całkowicie zbędny. Wręcz musi być zablokowany na 22. Całą resztą steruje elektronika w body.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  9. #9

    Domyślnie

    Mechanizm zmiany przysłony działa tak, że blaszka wystająca z obiektywu musi wracać sama na minimalny otwór - będzie to możliwe, jeśli zablokujesz ją na tym minimalnym otworze - czyli 22. Wtedy mechanizm w aparacie będzie poprawnie mógł sterować ustawieniem tej blaszki - czyli wartością przysłony.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  10. #10

    Domyślnie

    Pierścień przysłony może Ci się przydać, jeżeli założysz pierścienie pośrednie do makro bez styków elektroniki, wtedy sterujesz przysłoną z pierścienia obiektywu i efekt widzisz w wizjerze (jeżeli masz obiektyw bez pierścienia przysłony to już w zasadzie konieczne są drogie pierścienie ze stykami)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •