Close

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 67 z 67
  1. #61

    Domyślnie

    Panowie, bardzo ciekawy i rzeczowy wątek. Ja od kilku dni szukam w W-wie filtra szarego 77mm (ND4/2 moze 8 tez) i na razie mi się nie udało. Ktoś wie może gdzie można kupić B+W/lub inny b. dobrej jakości od ręki ? (zaraz obdzwaniam kolejne 3 sklepy ale na razie bez powodzenia)

  2. #62

    Domyślnie

    Ja jeszcze króciutko o Faderze LCW. Na długich ogniskowych nie ma efektu krzyża. Jedynie rogi (skośnie) się zaciemniają stopniowo. Natomiast przy szerokim kącie - już jak najbardziej. Związane jest to z tym samym efektem jaki polar daje na szerokim kącie, czyli nierównomiernym ściemnieniu kadru. Tu mamy dwa, zatem efekt jest czterokrotnie silniejszy.
    Sprawdziłem też degradację jakości. No... delikatnie mówiąc... jest. Przy 70-200/2.8 na f/2.8 mocno widoczna przy powiększeniu zdjęć. Przy 85/1.4 na f/1.4 także. Ale przy f/4 czyli optymalnym ustawieniu rozdzielczości szkła, ostrość wraz z filtrem jest całkiem niezła.
    Dodaje zabarwienie lekko żółte.
    Według mnie nie nadaje się on do pejzaży kompletnie. Natomiast do strumyków górskich, portretów na plaży i innych eksperymentów na wąskich kątach - można od biedy spróbować użyć. Aha, przy portretach... to niemal nic w wizjerze nie będzie widać przy maksymalnym ściemnieniu. Ciężko zatem ostrość ustawić. AF czasami daje radę o dziwo.

    jac45m jak już znajdziesz takowe filtry to daj znać.
    Ostatnio edytowane przez mOSAd ; 01-08-2012 o 19:21

  3. #63

    Domyślnie

    Ja również się podepnę pod temat. W temacie filtrów szarych jestem zielony, potrzebuję szaraka fadera na 77mm najtańszego jaki jest sens kupować aby spełniał swoją rolę. Używanie głównie do rig shotów (samochody w ruchu). Proszę o poradę. Przeczytałem cały temat.
    D610 + D90 | 14 2.8 | 35 1.8 | 50 1.4 | 85 1.4 | (105 2.0 DC) | SB800 + YN465 + YN465II

  4. #64

    Domyślnie

    Dodałem trochę obrazków i wniosków we właściwym konkretnemu filtrowi (LCW Fader) wątku: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=185982

  5. #65
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2013
    Miasto
    Stalowa Wola
    Posty
    75

    Domyślnie

    Możecie powiedzieć coś więcej o filtrach Fader? Na allegro są od 127zł do 459zł (77mm), mógłby mi ktoś zaproponować najlepszą proporcję ceny do jakości tego filtra?

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kadziu55 Zobacz posta
    Możecie powiedzieć coś więcej o filtrach Fader? Na allegro są od 127zł do 459zł (77mm), mógłby mi ktoś zaproponować najlepszą proporcję ceny do jakości tego filtra?
    Odkopuje temat i proszę o poradę na powyższe zapytanie.
    FiX-owe Nikony
    http://zoltyserwisfotograficzny.info
    niezależne opinie klientów o serwisie "N"

  7. #67

    Domyślnie

    Miesiąc temu kupiłem w Morelenet filtr Marumi DHG ND32 77mm za cenę 150 zł, aktualnie chwilowy brak tego produktu. Filtr sprawuje się bardzo dobrze, stosunek jakości do ceny bardzo dobry.
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •