Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1
    Szanuję tylko tych którzy szanują mnie, a reszta na kran może wskoczyć mnie.

    FX | N50 1.8G | N14-24 2.8 | N24-70 2.8 | N70-200 2.8 VR II | SB-800 | WWW | BLOG

  2. #2

    Domyślnie

    czyli ustawę obchodzą sobie regulaminem zwiedzania?

    Nie czaję...

  3. #3

    Domyślnie

    a co jest ważniejsze: regulamin zwiedzania wewnetrzny czy ogólne przepisy i ustawa ? Może jakis prawnik sie nam wypowie w temacie - bo jak mozna za free to ja ruszam z aparatem na rajd po muzeach

  4. #4

    Domyślnie

    W Łańcucie jest podobnie. Bez szans na foto, a jak wyjmiesz lustro, to od razu ktoś jest przy Tobie - bronią tego jak niepodległości.
    Na zadane pytanie dlaczego nie wolno i że to niezgodne z ustawą pani "kierownik" wytlumaczyła, że posiadaja w zbiorach prywatne rzeczy, których nie wolno fotografować, bo są prywatne a żeby nie było zamieszania wprowadzono zakaz na całość!
    Ostatnio edytowane przez Marek ; 11-08-2011 o 12:02

  5. #5

    Domyślnie

    tak jest w wielu muzeach, w wielu muzeach równiez kasuja za mozliwośc robienia zdjęć. I teraz jak w świetle tej opini z artykułu to wszystko wygląda. Gdzie jest racja / Tylko nie piszcie że pośrodku

  6. #6

    Domyślnie

    Swego czasu weszło chyba coś co definitywnie znosiło zakaz fotografowania w muzeach ztcp... ale rzeczywistość swoją drogą i wyegzekwować to na cieciu który pilnuje jest prawie niewykonalne.

  7. #7

    Domyślnie

    Ktoś powinien zrobić koło tyłka tym francowatym dyrektorom muzeów. Tylko kara finansowa wprowadzi porządek.

  8. #8

  9. #9

    Exclamation

    Ustawa jest przepisem wyższej rangi. Już o tym pisali w prasie.

    Mam lepszy kwiatek.

    Regulamin Kampinowskiego Parku Narodowego.

    Zwiedzający proszeni są o stosowanie się do poniższych przepisów obowiązujących w Parku:

    1. Uprawianie turystyki pieszej, rowerowej i narciarskiej dozwolone jest wyłącznie na szlakach znakowanych i tylko w porze dziennej (od wschodu do zachodu słońca).

    2. Uprawianie turystyki konnej, biwakowanie, organizacja imprez zbiorowych (rajdy, zloty, złazy liczące powyżej 20 uczestników0, wykorzystywanie Parku do celów edukacyjnych, naukowych, twórczości kulturalnej (malarstwo, fotografia, film itp.), a także udostępnianie terenu na działalność handlową i usługową wymaga uzyskania stosownego zezwolenia w Dyrekcji Parku.

    Czyli o złotej godzinie nie zdąży się zrobić zdjęć a ponadto wolno focić jedynie za zgodą Dyrekcji.
    Umysł ludzki jest jak spadochron, użyteczny jest tylko wtedy gdy jest otwarty.

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marek2004 Zobacz posta
    W Łańcucie... pani "kierownik" wytlumaczyła, że posiadaja w zbiorach prywatne rzeczy, których nie wolno fotografować, bo są prywatne a żeby nie było zamieszania wprowadzono zakaz na całość!
    Z przytoczonego artykułu wynika, że osoby prywatne, dające swe dzieła do muzeum muszą uwzględnić fakt, że dzieła te będą wystawiane zgodnie z ustawa o muzeach, jak każde inne.
    Czyli można fotografować (bezpłatnie) każde wystawione zbiory, byle do celów własnych (niekomercyjnie).
    Kasę muzea mogą żądać gdybyśmy chcieli by to co ma być fotografowane zostało np ustawione inaczej, wyjęte zza szyby itd.
    Zapewne na to nie muszą sie nawet zgadzać tłumacząc możliwoscia uszkodzenia eksponatu.

    Szkoda, że w artykule nie zajęto się sprawą uzywania lamp błyskowych albo statywów.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •