Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36
  1. #11

    Domyślnie

    dziekuje za wszystki komentarze. Napisałem ,że sie nie znam i zdjecie pogladowe. W książce Kelbiego jest taki sam plastik i nikt nie marudzi. Ale jak ktoś ta metodą lepiej zrobi retusz to proszę sie podpiąć pod wątek...

  2. #12

    Domyślnie

    A udostępnisz plik orginalny na którym pracowałeś dla porównania efektów?
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  3. #13

    Domyślnie

    oczywiście. źródłowego Nefa wrzuce po pracy - czyli wieczorkiem

  4. #14

    Domyślnie

    No to zobaczę czy coś mi z tego wyjdzie
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  5. #15

    Domyślnie

    Umowmy sie ze jesli mowimy o retuszu to mowi raczej o zaawansowanym wykorzystaniu funkcji programu -> patrz photoshop. Jesli mowimy o efkecie jak powyzej w programie NX2 to mowimy o drobnych poprawkach. Nie mozna miec wszystkiego i nalezy do wszystkeigo podochodzic na odpowiednim poziomie.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kojot3.0 Zobacz posta
    Nie ma to jak krytyka.... Szkoda ze krytykujący sami produkują plastik tyle że jeden odwraca uwagę gołymi cyckami a drugi cieniem
    A i dla wyjaśnienia. Moja uwaga nie ma nikogo obrazić tylko strasznie denerwujące jest jechanie przez niektórych innych forumowiczów. Nikt z waz nie zaczynał od razu od super fotek. A i teraz daleko jeszcze do doskonałości...
    Bezsensowne jest dawanei tutoriali które w najlepszym wypadku nic nie uczą, a najczęściej tylko pokazują jak spaprać zdjęcie robiąc na twarzy plastik. Można pisać, ze fajnie, że się chciał podzielić (i rzeczywiście to nic złego, a wręcz przeciwnie - dobrze), ale krytyka, że jest to bezużyteczne jest jak najbardziej na miejscu.

    Wiadomo, jakiś tam sposób jest pokazany - to czy ktoś będzie umiał sobie sam dopasować wartości narzędzi, żeby osiągnąć bardziej stonowany efekt to inna kwestia i szczerze wątpię czy to rzeczywiście tak zadziała - ktoś kto szuka takich tutków zwykle kopiuje 1:1 to co pokazane w opisie (właśnie przez brak doświadczenia i wiedzy które zmuszają go do szukania takich tutoriali - nie wie co do czego służy i nie wie czego dać mniej lub więcej). Lepiej chyba pokazać poradnik i efekt który na końcu wygląda dobrze niż kiche?

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Bezsensowne jest dawanei tutoriali które w najlepszym wypadku nic nie uczą, a najczęściej tylko pokazują jak spaprać zdjęcie robiąc na twarzy plastik. Można pisać, ze fajnie, że się chciał podzielić (i rzeczywiście to nic złego, a wręcz przeciwnie - dobrze), ale krytyka, że jest to bezużyteczne jest jak najbardziej na miejscu.

    Wiadomo, jakiś tam sposób jest pokazany - to czy ktoś będzie umiał sobie sam dopasować wartości narzędzi, żeby osiągnąć bardziej stonowany efekt to inna kwestia i szczerze wątpię czy to rzeczywiście tak zadziała - ktoś kto szuka takich tutków zwykle kopiuje 1:1 to co pokazane w opisie (właśnie przez brak doświadczenia i wiedzy które zmuszają go do szukania takich tutoriali - nie wie co do czego służy i nie wie czego dać mniej lub więcej). Lepiej chyba pokazać poradnik i efekt który na końcu wygląda dobrze niż kiche?
    to znaczy ,ze Kelby sprzedaje kiche za grubą kase? skopiowałem jego tutka do realiów nx2. tylko tyle

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crisder Zobacz posta
    to znaczy ,ze Kelby sprzedaje kiche za grubą kase? skopiowałem jego tutka do realiów nx2. tylko tyle
    TAK - kwintesencja okreslenia S. Kelbiego - jak dla mnie - biorac pod uwage oczywiscie do kogo kierowany jest material (patrz nizej).

    Fajnie ze sie podzieliles tutkiem, ale to ze ktos ma nazwisko nie znaczy ze odrazu wszsytko co wypusci spod swoich paluczkow jest swietne. Z calym szcunkiem dla Kelbiego, ale dla mnie osobiscie jest dobrym ale wcale nie wyrozniajacym sie fotografem. Przeczytalem kilka jego ksiazek, przebrnelem przez mase jego prac i biorac pod uwage swoje doswiadczenie po kilku latach bawienia sie w foografie ze materialy ktore przygotowuje sa raczej w stylu "Nauka fotografii w weekend". To jest wlasnie target jego prac.

    Jesli zas interesuje cie retusz na wyzszym poziomie proponuje sie zapoznac z pracami takich osob jak Natalia Taffarel, Amy Dresser czy Vitaly Druchinin.
    Ostatnio edytowane przez Piotr Szmidt ; 09-08-2011 o 12:36

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Szmidt Zobacz posta
    Jesli zas interesuje cie retusz na wyzszym poziomie

    Z tego co wiem, Kelby nie napisał żadnej książki o profesjonalnym retuszu?
    Ostatnio wydał książkę o retuszu dla fotografów, ale już we wstępie jasno napisał, jaki jest target, jaki jest cel opisywanych technik i że da się to zrobić sto razy lepiej.

    Nie mieszajmy pojęć, koledzy.
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  10. #20

    Domyślnie

    no dobrze, ale nawiazuje do tego jak autor watku nazwal go: "Retusz skóry ala Scott Kebly..."

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •