Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 47
  1. #1

    Domyślnie TEST Nikkor 105 2.8 VR

    Witam serdecznie,

    długo sie zastanawiałem które ze szkieł makro kupic, wybór padłna tokine 100 2.8 macro, niestety nie była dostepna, a człowiek podatny jest na pokusy więc zaryzykowałem i pokusiłem się na Nikkora 105 2.8 vr.

    Dopiero bawie się nim kilka godzin więc za duzo nie moge napisac o moim subiektywnym wrazeniu, ale, ale:

    - denerwuje ,mnie dzwięk VRki taki kurcze pstykanie, no cóż może przywykne
    - VR w opcji tele spisuje się wysmieniecie poniżej linki do 2 ujęć z i bez VR, oba robione na tych samych parametrach czyli:

    F 7.1, 1/20 sek , ISO 200 fota z łapy, przez szybe, warunki oswietleniowe nie specjalne, pochmurno etc.


    UWAGA FOTY DUŻE NIE SKALOWANE I KOMPRESJA JPG 100%


    1.

  2. #2

    Domyślnie

    wydałeś kupę szmalu na szkło i chcesz go paskudzić raynoxem?
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  3. #3

    Domyślnie

    Hmm nie wystarcza mi skala 1:1, tak więc pierwsza alternatywa pierscieni z automatyka jest raynox. Sam popatrz na zdjecia forumowiczów z tokiny 100 lub bardziel popularnego tamrona 90, bardzo czesto sie gaja po rozwiazanie typu raynox i często ze swietnym efektem.

    pozdr.

  4. #4

    Domyślnie

    to już wolałbym kupić pierścienie
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  5. #5

    Domyślnie

    jeere, może zrób jakiś teścik makro, a nie tele, w końcu głównie do makro go kupiłeś
    Ja zapadam dwa linki do wykresów MTF (i opisów przy okazji) tego Nikkora i Tamrona 90 Di
    http://www.photodo.com/topic_156.html
    http://www.photodo.com/topic_21.html
    Wykresy MTF potwierdzają, wyższość Tamrona, ale poza tym więcej zalet ma Nikkor. Zastanwaiający jest duży spadek ostrości w Nikkorze przy krawędziach kadru, przy większych otworach przysłony.
    Mam w tej chwili tego Tamrona i potwierdzam, że jest to super ostre szkło. Mimo tego zasatanawiam się nad kupnem Nikkora 105 VR, ze względu na IF, VR i AF-S
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Alf, tak sie i stanie z pierscieniami, ale w tym momecie wyladowałem ze szkłem, które szarpneło budżet na hobby na jakis czas, wiec sie ratuje raynoxem.

  8. #8

    Domyślnie

    Raynox DCR-250 jest bardzo przydatny i praktycznie nie pogarsza jakości optyki, jedynie bardziej zmniejsza się GO w porównaniu z pierścieniami. Ten konwerter to naprawdę dobra rzecz. Ja do Tamrona podpinam najczęściej pierścienie, ale czasami zdarza mi się zamiast nich zakładać Raynoxa bo szybszy montaż, a w czasami w terenie liczą się chwile... Zrobiłem również trochę zdjęć z kompletem pierścieni i dodatkowo Raynoxem, np. gdy chciałem zrobić portret mrówce, albo złapać mszycę
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Dosłownie Wigi, natomiast wersja MSN 202 jest za mocna dla szkła o nominalnej wartości odwzorowania 1:1 i przy tak małym dystansie do ostatniej soczewki obiektywu jest poprostu useless DCR250 o ile sie nie mylę jest 2x słabszy więc go wieksza oraz jakość.

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wigi Zobacz posta
    Raynox DCR-250 jest bardzo przydatny i praktycznie nie pogarsza jakości optyki, jedynie bardziej zmniejsza się GO w porównaniu z pierścieniami.
    nie. GO sie wylicza ze wzorów, wynika m.on z ogniskowej i skali odwzorowania (przysłony itd)
    To co bierzesz za mniejszą GO jest być może słabszym rysowaniem na bokach kadru przez soczewkę.
    zalecam jednak pierscienie.
    ze słabsza soczewką jest lepiej - bo mniej psuje.
    w moim linkowisku jest test porównawczy 105 VR, 105 bez VR i Tamrona oraz Sigmy.
    VR Nikkora jest bezkonkurencyjna. nie ze wzgledu na VR, ale na ostrość. Nie sądziłem, że może być aż tak duża w wydaje się super żyleciastych makro.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •