Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Post AF-S Nikkor 18-70mm 1:3.5-4.5G - Opinie

    Mam do kupienia obiektyw : AF-S Nikkor 18-70mm 1:3.5-4.5G ED DX za 300 zł Ciekawią mnie wasze Opinie ? Opłaca się ? Jak z ostrością ?

  2. #2

    Domyślnie

    O tym obiektywie napisano już setki, jak nie tysiące postów. Po co zaczynać kolejny? Użyj szukajki, a na pewno znajdziesz odpowiedź.
    Dwa tematy znalezione na szybko (całkiem aktualne).
    http://www.forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=186234
    http://www.forum.nikoniarze.pl/showt...t=nikkor+18-70

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dori Zobacz posta
    Mam do kupienia obiektyw : AF-S Nikkor 18-70mm 1:3.5-4.5G ED DX za 300 zł Ciekawią mnie wasze Opinie ? Opłaca się ? Jak z ostrością ?
    Moje inne spojrzenie na ten obiektyw:
    1. Miałem rok z D80 - nie mogliśmy się oba dogadać.
    2. Był trochę mydlany.
    3. Zasysał paprochy jak smok.
    4. Zmieniłem na Tamrona 17-50/2.8
    5. Wiele ludzi twierdzi, że to jeden z lepszych obiektywów.
    6. Ja bym szukał czegoś z wewnętrznym ostrzeniem (nie zmienia długości i nie zasysa pyłu).

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    Moje inne spojrzenie na ten obiektyw:
    1. Miałem rok z D80 - nie mogliśmy się oba dogadać.
    2. Był trochę mydlany.
    3. Zasysał paprochy jak smok.
    4. Zmieniłem na Tamrona 17-50/2.8
    5. Wiele ludzi twierdzi, że to jeden z lepszych obiektywów.
    6. Ja bym szukał czegoś z wewnętrznym ostrzeniem (nie zmienia długości i nie zasysa pyłu).

    Pzdr.
    Ale ten obiektyw (18-70) ma wewnętrzne strzenie i nie zmienia rozmiarów przy ustawianiu ostrości.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grzybu Zobacz posta
    Ale ten obiektyw (18-70) ma wewnętrzne strzenie i nie zmienia rozmiarów przy ustawianiu ostrości.
    Żarty na bok - przy zmianie ogniskowej pracuje jak odkurzacz.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    Żarty na bok - przy zmianie ogniskowej pracuje jak odkurzacz.

    Pzdr.
    Ale nie ma to nic wspólnego z wewnętrznym ostrzeniem. Zwróć uwagę, że (w dosyć dużym uogólnieniu) Tamron i Nikkor to konstrukcyjnie bliźniacze obiektywy. Oba mają wewnętrzne ostrzenie i oba zmieniają rozmiar podczas zmiany ogniskowej.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grzybu Zobacz posta
    Ale nie ma to nic wspólnego z wewnętrznym ostrzeniem. Zwróć uwagę, że (w dosyć dużym uogólnieniu) Tamron i Nikkor to konstrukcyjnie bliźniacze obiektywy. Oba mają wewnętrzne ostrzenie i oba zmieniają rozmiar podczas zmiany ogniskowej.
    Wiesz: kilka lat temu uzasadniałem swą decyzję Marcinowi - już mi się niechce: zwyciężyła ostrość.

    Teraz mam obiektyw zoom, co przy zmianie ogniskowej nie zasysa kurzu - tylko, że o oszczędności pieniędzy tu nie mówimy.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    Wiesz: kilka lat temu uzasadniałem swą decyzję Marcinowi - już mi się niechce: zwyciężyła ostrość.

    Teraz mam obiektyw zoom, co przy zmianie ogniskowej nie zasysa kurzu - tylko, że o oszczędności pieniędzy tu nie mówimy.

    Pzdr.
    Ależ ja nie chcę Ciebie przekonywać do czegokolwiek, nie musisz się też tłumaczyć ze swoich decyzji. Jak to mówią kolokwialnie "co mnie to..."
    Sprostowałem tylko Twoją pomyłkę o wewnętrznym ogniskowaniu. O łapaniu kurzu nie napisałem ani słowa.
    Żeby wrócić do tematu, to uważam, że szkło jest całkiem niezłe. Owszem ma też swoje wady (głównie to znane wszystkim rozklekotanie). Nie śledzę giełdy, ale za 300 zł, jeśli obiektyw jest sprawny i soczewki ma w dobrym stanie, to bym się nie zastanawiał. Nie znajdziesz lepszej propozycji za tę cenę.

  9. #9

    Domyślnie

    W tym małym sporze kolega Grzybu ma bezwzględnie rację ... Odpowiadając na pytanie oczywiście warto ten obiektyw kupić w tej cenie zakładając że jest sprawny. Oczywiście ma swoje wady,niemniej za te pieniądze to dobry wybór. Jest szybki, kompaktowy, ostry.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grzybu Zobacz posta
    ...Żeby wrócić do tematu, to uważam, że szkło jest całkiem niezłe. Owszem ma też swoje wady (głównie to znane wszystkim rozklekotanie). Nie śledzę giełdy, ale za 300 zł, jeśli obiektyw jest sprawny i soczewki ma w dobrym stanie, to bym się nie zastanawiał. Nie znajdziesz lepszej propozycji za tę cenę.
    Też tak uważam, choć z Tamronika byłem suuper zadowoloby i dlatego owego Nikkora polecam tak średnio: ani światło, ani ostrość. Metalowy bagnet zasługuje na pochwałę, u mnie przez rok nic się nie rozklekotało. Jeśli do D80, to poszukałbym używkę tego:

    Jeśli jednak ma to być coś uniwersalnego i okazjonalnego, no to oczywiście równie ciemny ten:

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •