Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    Witam.

    Tak się przespałem z tą myślą i że tak to ujmę, dałem sobie i obiektywowi drugą szansę.
    Zdarzyło się dwa może trzy razy, że nie potwierdził ostrości w ciągu kilku godzin focenia - na ogniskowej 70mm - odległości między 3 a 5m - centralny punkt ostrości.

    Zrobiłem dzisiaj próbkę z odległości około 2,5-3m. ISO200, F2.8, 70mm, centralny punkt AF.

    Proszę, oceńcie sami czy wszystko jest w porządku:
    GTW_3175.NEF


    Będę Wam bardzo wdzięczny.


    Pozdrawiam Gustaw

    edit:

    Korekta AF na +12

  2. #12

    Domyślnie

    Przygotowałem jeszcze jedno zdjęcie, bez korekty AF:

    GTW_3177.NEF

    Oczywiście pierwsze i drugie zdjęcie było wykonane ze statywu.

    Wyostrzanie w puszce mam ustawione na 2.


    Pozdrawiam Gustaw

  3. #13

    Domyślnie

    Ale na co ostrzyłeś na tym zdjęciu? Słabe zdjęcie do oceny AF.
    Nikon D997 Nikkor 10-500 f/0,7, SpeedLight SB 920 GT.

  4. #14

    Domyślnie

    Centrum kadru - węzełek i kawałek prawego bucika.

    Oczywiście przed pstryknięciem zdjęcia kilka razy obróciłem ostrości i dopiero wtedy ostrzyłem.


    Pozdrawiam Gustaw

  5. #15

    Domyślnie

    Witam,

    Wrzuciłem jeszcze 3 RAWy, wynik dzisiejszych obserwacji nie napawa mnie optymizmem.

    Wszystkie zdjęcia wykonywałem ze statywu, odległość około 1,5m (2 kroki), przy 50mm - f1.4 przy, 24-70@70mm - f2.8.
    Oczywiście bez korekt i itp.

    Wynik 50mm GTW_3185_50.NEF
    Wynik 24-70@70mm GTW_3186_70-nieskonczonosc.NEF - tu po przekręceniu pierścienia ostrości na nieskończoność (w prawo - powyżej 2m) dzieją się takie rzeczy.
    Wynik 24-70@70mm GTW_3187_70.NEF - względnie dobrze.


    Wszystkie klatki były ostrzone na baterie 4 i 5 licząc od lewej strony.

    Zadzwonię do serwisu Nikona i spróbuję podpytać czy to może być wina obiektywu czy body, aczkolwiek, na innych szkłach nie umiem wymusić takiego działania.


    Pozdrawiam Gustaw

  6. #16

    Domyślnie

    Witam,

    zdenerwowałem się na tą całą sytuację i oddałem obiektyw - na szczęście bez problemu przyjęli.

    Tak więc stałem się nieszczęsliwym byłym posiadaczem 24-70/f2.8, co pewnie zmieni się na szczęśliwego
    posiadacza w/w szkiełka na dniach

    Bardzo Wam dziękuję za pomoc i zainteresowanie się moim problemem.

    Pozdrawiam Gustaw
    Ostatnio edytowane przez GustawM ; 11-08-2011 o 16:09

  7. #17

    Domyślnie

    Dobrze że oddałeś bo takie sceny z tym obiektywem nie powinny miec miejsca.Nie kupilbym obiektywu za 5.5kzł jakby na dzień dobry trzeba ustawiać mikroregulację.Jeżeli na innych obiektywach nie ustawiasz mikroregulacji to po co Ci kłopot za 5.5 tysia.Pisaleś że sprawdzaleś przed zakupem.Sklep oddał kasę bez namysłu.Mnie Pan w fotojokerze powiedział że nie ma takiej mozliwosci,chyba że kupno przez internet z dostawą do domu i powyżej 5kzł kasa z gory na konto fotojokera i czekanie na paczuszkę.

  8. #18

    Domyślnie

    Sprawa już nieaktualna, ale przyszedł mi do głowy możliwy powód problemów z tym obiektywem. Pisałeś wcześniej, że inne szkła działają normalnie. Ze swojego doświadczenie wiem, że im droższy obiektyw tym ma więcej styków (np. Nikon 70-300 mm ma ich więcej niż 18-105 mm, a nawet więcej niż w body D90). Wydaje mi się, że te szkła, które z twoim D300 pracowały poprawnie to niższa półka niż 24-70, więc może coś w body zwierało te dodatkowe styki lub były po prostu brudne (np. smar). Ja miałem problem z "ginącym" 18-105 mm, aparat lubił go zgubić w czasie pracy (pomagało wyłączenie sprzętu) i dopiero po dwukrotne przeczyszczeniu styków problem ustąpił.
    Nikon D90, 18-105, 35, 70-300, SB-900, kilka manualnych szkieł, mieszek, pierścienie pośrednie i statyw

  9. #19

    Domyślnie

    Witam,

    szczerze, to pomyślałem o stykach, ale dopiero po oddaniu.
    Z drugiej strony byłem już tak zdenerwowany tą całą sytuacja, że nawet gdyby zaczął działać poprawnie to byłbym na niego cięty
    Więc dla spokoju, oddałem... jutro pojeżdżę po sklepach i sprawdzę z innymi egzemplarzami czy występuje ten sam problem.

    Ale ciekawe było to, że występowały problemy z mierzeniem tylko po przekręceniu pierścienia ostrości w prawo do nieskończoności (patrząc z za body zgodnie z ruchem wskazówek zegara) - przynajmniej tylko w ten sposób udało mi się powtórzyć błąd w warunkach domowych.


    Tak czy owak czeka mnie odwiedzenie kilku sklepów, gdyby znalazł się ktoś kto mógłby pomóc z zakupem, ew. sprawdzeniem body w Katowicach lub okolicy to byłbym bardzo bardzo wdzięczny.


    Pozdrawiam Gustaw
    PS. Jaki sklep foto możecie polecić w okolicy Katowic?

  10. #20

    Domyślnie

    Witam ponownie,

    przejechałem się dzisiaj do sklepu foto w bonarce, przymierzyłem obiektyw i od strzała wszystko działa, nie ma ani FF ani BF (przynajmniej jak sprawdzałem w sklepie - ja nie widzę), ostrzy szybko - dużo szybciej niż poprzedni egzemplarz, a jutro w terenie okaże się czy celnie.
    Sprawdziłem pod kątem błędów, które udało się sprowokować w poprzednim egzemplarzu i wszystko jest w najlepszym porządku - czyt. nie udało się.

    Od samego początku współpraca obiektywu z puszką wygląda dużo lepiej.

    Więcej informacji wrzucę po weekendzie, zakładam, że wszystko będzie OK.


    Pozdrawiam Gustaw

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •