Close

Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910
Pokaż wyniki od 91 do 97 z 97
  1. #91

    Domyślnie

    a ja generalnie mam wszystko w d... i jak chcieliby wszystkie zdjecia lacznie z Rawami to tez im dam ,
    ostatnio cale te slubne cholerstwo pokasowalem z dyskow (zostawilem tylko ostatni rok , jakby znalazly sie takie sieroty co zgubia plyte albo nie zrobili sobie kopii zapasowych ) , zastanowilem sie po co mi to .... ? , co ja bede z tym robil , ogladal po latach z kieliszkiem wina w dloni , z nostalgia patrzac na PM , ....
    mam swoje zdjecia , swoje wspomienia i te foty mnie interesuja najbardziej

  2. #92

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gerronimo Zobacz posta
    Napiszę Wam szczerze, że ten temat od dość dawna nie daje mi spokoju. Stosowałem już różne strategie i teraz chyba pozostaje wypróbować tą, którą opisuje Aeon88
    Napisz jak Ci poszło jak już wyjaśnisz sprawę z młodymi
    ;]

  3. #93

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Ten fakt zmienia tylko jedną kwestię - to ja muszę udowodnić że mam papier ze zgodą na publikowanie zdjęć w takiej i takiej formie, jeśli płaciłbym parze za pozowanie nawet takiej umowy bym nie potrzebował, wystarczyłby mi rachunek. Wtedy to oni by musieli mieć papier że nie wyrażali zgody na publikację, oczywiście podpisany przeze mnie.
    Zmienia tyle ze o wiele latwiej taka zgode cofnac i jesli zostanie cofnieta, to trudniej udowodnic swoja strate.



    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Ale to mój urząd skarbowy będzie kiedyś sprawdzał moją firmę, nie minister finansów. I jeśli oni twierdzą że tak to wygląda to jeśli kiedyś zrobię ślub za darmo (rodzinie dalszej niż 1-go stopnia lub znajomym) nie będę zdjęć wrzucał na portfolio firmowe bo kontroler mając różne interpretacje w kieszeni użyje takiej żeby mnie za to zgnoić.

    PS. Swoją drogą, jest jakaś książka gdzie wspomniany minister finansów objaśnia wszystkie paragrafy dotyczące takich aspektów m.in. z naszą działalnością związanych, co wolno a czego nie? przydałoby sie takie coś
    tylko powiedzial to pan x abedzie Cie kontrolowal pan y i wtedy interpretacja moze sie zmienic
    ksiazki nie ma, ale mozna zadac zapytanie, ktore jest wiazace dla Ciebie, kosztuje to 40zl od jednego zapytania


    Cytat Zamieszczone przez egoiste Zobacz posta
    a ja generalnie mam wszystko w d... i jak chcieliby wszystkie zdjecia lacznie z Rawami to tez im dam ,
    ostatnio cale te slubne cholerstwo pokasowalem z dyskow (zostawilem tylko ostatni rok , jakby znalazly sie takie sieroty co zgubia plyte albo nie zrobili sobie kopii zapasowych ) , zastanowilem sie po co mi to .... ? , co ja bede z tym robil , ogladal po latach z kieliszkiem wina w dloni , z nostalgia patrzac na PM , ....
    mam swoje zdjecia , swoje wspomienia i te foty mnie interesuja najbardziej
    moim zdaniem bardzo zdrowe podejscie, ja czesc zdjec robionych dla jakis korporacyjnych klientow tez kasuje po jakims czasie
    bo po cholere mi te zdjecia

  4. #94
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    A co jeśli przed podpisaniem umowy każę wykreślić ten punkt?
    To bardzo proste. Poniżej dodac podpunkt mówiący o tym, że jeśli młodzi wycofają zgode na publikację zdjęć w portfolio fotografa, to płacą zadośćuczynienie w umówionej wysokości 200 zł brutto.
    Umowę muszą podpisać oboje młodzi.
    No i niestety praktycznie to mamy zgodę na publikacje zdjęc tylko tych 2 osób, więc zdjęcia gdzie będa rozpoznawalni inni weselnicy musimy zdjąć bez odszkodowania. Bo młodzi mogą załatwić, że rodzinka sie nie zgadza. Przecież nie będziemy chodzili po wszystkich weselnikach by podpisali zgodę.

    Przy podpisywaniu umowy mówić o co chodzi. Jak będa mieli do wyboru usługę tańszą o 200 zł to wybiorą te opcje tańszą, z możliwością publikacji zdjęć w portfolio.
    Oczywiście 200 zł wpisałem umownie. Może to być 100, a może być 500. Ja tam w wasze stawki nie patrze
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 18-11-2011 o 02:42
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #95

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Napisz jak Ci poszło jak już wyjaśnisz sprawę z młodymi
    W piątek puściłem im maila w takim stylu jak sugerowałeś. Na razie brak odpowiedzi. Nie wiem, może obmyślają jakiegoś haka na mnie

  6. #96

    Domyślnie

    Jak by zaczeli psioczyć przytocz im to:

    Zgodnie z art. 17 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych twórcy przysługuje prawo do rozporządzania utworem. Daje to możliwość zawierania umów dotyczących prawa autorskiego do utworu.

    W umowie przenosi się tylko autorskie prawa majątkowe. Bowiem tylko autorskie prawa majątkowe stanowią przedmiot obrotu prawnego. Jest ona dużo korzystniejsza dla osoby nabywającej te prawa niż umowa licencyjna, która tylko upoważnia do korzystania z utworu.

    Z chwilą przyjęcia utworu nabywca otrzymuje wyłączne prawo do korzystania z utworu na określonym polu eksploatacji, a autor wyzbywa się go całkowicie.

    Idea wolności kontraktowej, która ma swoje źródło w kodeksie cywilnym, znajduje zastosowanie w umowach o przeniesienie autorskich praw majątkowych. Oznacza to, że nie ma bezwzględnie obowiązujących wzorców umów, zasad zawierania czy wykonywania ich. Niewątpliwie jednak w umowie określa się treść przenoszonych praw (ujęte są według pól eksploatacji) oraz oznaczenie utworu.

    Wymaga się aby umowa została zawarta w formie pisemnej (pod rygorem nieważności).

    Nie można zawrzeć umowy, która dotyczy wszystkich utworów lub utworów tego samego rodzaju danego twórcy mających powstać w przyszłości. Postanowienia takie są nieważne. Oznacza to, że nieważna będzie umowa, w której znajdzie się zapis o przeniesieniu autorskich praw majątkowych do całego przyszłego dorobku autora.
    i to:

    Twórcy przysługuje prawo do wynagrodzenia, chyba że z umowy wyraźnie wynika, że prawa zostały przeniesione nieodpłatnie. Jeżeli nie określa się w umowie wysokości wynagrodzenia to ustala się je uwzględniając korzyści nabywcy oraz zakres udzielanego prawa. Twórcy przysługuje osobne wynagrodzenie za korzystanie z każdego pola eksploatacji. Powinno się w umowie wskazywać powiązanie między wynagrodzeniem a polami eksploatacji. Jednak można w niej przewidzieć jedno wynagrodzenie za korzystanie z kilku pól eksploatacji.

    Gdy istnieje znaczna dysproporcja między wynagrodzeniem twórcy a korzyściami nabywcy, to twórca może domagać się odpowiedniego podwyższenia swojego wynagrodzenia. Orzeka w tej kwestii sąd.

    Wynagrodzenie twórcy można w umowie ustalić procentowo od sprzedaży każdego egzemplarza utworu. Jednak gdy cena ta staje się wyższa, to odpowiednio twórcy przysługuje podwyższenie wynagrodzenia.
    Źródło: http://prawo-autorskie.wieszjak.pl/p...utorskich.html

    To jest normalne że jak masz zaprzestać publikacji to podchodzi to pod zrzeknięcie się praw majątkowych do zdjęć, za co jak najbardziej legalnie i normalnie pobiera się dodatkową opłatę.
    ;]

  7. #97

    Domyślnie

    Mam już wyjaśnioną sprawę z tą parą. Odpowiedź na maila dostałem po tygodniu, podobno musieli sobie wszystko przemyśleć Stanęło na tym, że oni rozumieją, że ja się w ten sposób reklamuję i poprosili tylko, żebym usunął niektóre zdjęcia, na których są ich rodzice. Podobno tata młodej jest wojskowym i nie chce, żeby ludzie oglądali go w takich sytuacjach. Zrozumiałem, usunąłem ok. 10 zdjęć. Dzięki Aeon88 za pomoc.

Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •