Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie fajna stałka do D90

    hej

    czytam wiele pochlebnych opinii na temat stalek
    szukam stalki ktora bedzie miala szersze zastosowanie nie tylko do portretow (do nikona D90)

    Nikon 35mm f1.8G AF-S DX Nikkor
    czy
    Nikon 50mm f1.8G AF-S?
    Ostatnio edytowane przez igorrro ; 07-08-2011 o 11:14

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Polecam 200 VR II, nie to żebym miał, ale słyszałem wiele pochlebnych opinii
    Co do zastosowania, to zależy w 90% od Ciebie i Twojego sposobu fotografowania, a nie od szkła.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jackrabbit Zobacz posta
    jak szersze to 35
    ... a jak węższe to 50/1.8
    Tutaj jest... podpis

  5. #5

    Domyślnie

    Bierz 35mm, bardzo uniwersalne szkło!

  6. #6

    Domyślnie

    Podpisuje sie pod powyższym.
    .

  7. #7

    Domyślnie

    35tka bywa czasem kapryśna z D90 jeśli idzie o AF ale też i na tyle fajna jest że na razie jej nie odpuszczam.

  8. #8

    Domyślnie

    Mój post miał na celu zmuszenie autora do wysilenia się i podania większej ilości szczegółów oraz włączenia myślenia. Ale jak widać na nic się to zdało.
    Mówił o szerszym zastosowaniu, a nie kącie...

  9. #9

    Domyślnie

    Ja osobiście polecam 35/1.8 . Szkło to pozwoli Ci inaczej spojrzeć na świat. Od prawie roku posiadania jestem jego szczęśliwym posiadaczem, i nie zamienił bym go na żadne inne.
    D60|L100|18 - 55 f3.5 - 5.6G|35 f1.8G|SB700| i sporo chęci

  10. #10

    Domyślnie

    Kolejny trochę bezsensowny wątek...Pytanie jest źle sformułowane, mało precyzyjne. Szkło ma być "nie tylko do portretów"....czyli do czego? Żaden z tych dwóch obiektywów nie jest typowo portretowym szkłem. Jeżeli już to lepsza do tego celu jest 50tka. Natomiast bardziej uniwersalnym szkłem jest na Dx 35tka. O tym można przeczytać na forum setki razy... Jest teoria że ogniskowa 50mm na DX mało uniwersalna - wręcz nieprzydatna. Ja tego zdania nie podzielam. Jeżeli chcesz portretować i obiektyw ma też znaleźć zastosowanie troszkę reportażowe to polecam właśnie jego.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •