Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Żółtaczka i inne plamy

    witam,

    Mam problem z obróbką kolorystyczną twarzy mojego synka. Właśnie mija mu pierwszy miesiąc życia , żółtaczka + na twarzy pojawiają się różne niepożądane zaczerwienienia. Czy możecie mi pomóc w obróbce.....?



    Będę wdzięczny

  2. #2

    Domyślnie

    clone stampy, lokalne zabawy saturacją, filtry, hue niemowlak czy modelka chodzi o to samo pooglądaj tutoriale na youtubie z stamtąd najszybciej i najłatwiej się dowiesz łącznie z prezentacją

    tak na szybko jeszcze trochę czerwono, ale imo w miarę naturalnie



    tło inne bo mnie twoje drażniło

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki, ale w NX2 niema clone stampów, więc ogladanie youtuba na nic.

  4. #4

    Domyślnie

    Rany boskie!

    O ile pierwsze zdjęcie jest wyraźnie przesaturowane i wystarczy zdjąć mu trochę koloru, to na drugim dziecko wygląda jakby było martwą lalką z wosku! Ojcze i autorze, nie idź tą drogą, bo będziesz miał zdjęcia potworka!





    EDIT
    CO prawda gif ma paletę tylko 256-ciu kolorów, więc nei nadaje siędo pokazania efektu na medal, ale do pokazania drogi jak najbardziej. Zdejmij mu niepotrzebną nadwyżkę koloru i rozjaśnij średnie tony. Nie potrzeba do tego ani stempla, ani 'lokalnych zabaw'.


    Poprzednia rada to zresztą kolejny przykład bezwartościowej odpowiedzi polegającej na tym, że rzuca się byle co od niechcenia, stylizując się na wielkiego znawcę: no wiesz, poruszaj suwakami, to wyjdzie. Najlepiej też dodać jakiś angielski termin (clone stamp) i jeszcze coś ze slangu (lokalne zabawy saturacją), żeby wyjść na mega znawcę.
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 07-08-2011 o 02:08
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5

    Domyślnie

    zrob zdjecia np. na tle w kolorze rozowym , wpusc swiatlo z okien , dobrze naswietl i problemy z kolorami znikna
    plamki latwo wysteplowac w PS , nie powinno byc po nich sladu

  6. #6

    Domyślnie

    pomponie to winieta też się oddaje tym obniżaniem saturacji? czerwona plamka się usuwa?, wg mnie blado i raczej kiepsko, ale każdy obrabia jak chce ja tam żadnym znawcą nie jestem robię sobie amatorsko wieczorami jak na takiego wyszedłem to sorry bom Cie uraził strasznie bo rozumiem że jesteś wielkim znawcą

    clone stamp bo mam wersje eng, lokalne - bo są lokalne jak to inaczej napisać? chyba za bardzo się podnieciłeś zalecam się wyluzować to tylko internet..

    ps.: ale przynajmniej odpowiedziałeś w miarę sensownie zamiast dalej ciągnąc te kiepskie dowcipy z presetami

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darkmajin Zobacz posta
    pomponie to winieta też się oddaje tym obniżaniem saturacji? czerwona plamka się usuwa?
    Winieta jest dla ogólnego wyglądu, a czerwone plamki OCZYWIŚCIE znikają, nie potrzeba do tego żadnego stempla; to są podstawy.




    Cytat Zamieszczone przez darkmajin Zobacz posta
    bom Cie uraził strasznie bo rozumiem że jesteś wielkim znawcą
    Nie uraziłeś mnie. Żebyśmy się dobrze zrozumieli - mnie to nie uraża.

    Ale jeśli ktoś pyta poważnie, chce się dowiedzieć, pokazuje o co mu idzie - nie widzę powodu, żeby z niego stroić żarty. Nie jesteś wyjątkiem zresztą, to forum schodzi na psy, bo pełne jest podobnych rad: pseudo-profesjonalnego pierdzenia ubarwionego wtrącanymi tu i ówdzie słówkami mającymi dać pojęcie, jakiż to odpowiadający jest 'miszcz'. W rzeczywistości takie pierdzenie nawet nie odpowiada na to, co sam pokazałeś... Powiedziałeś tak, cytuję:

    'clone stampy, lokalne zabawy saturacją, filtry, hue'

    czyli mniej więcej tak to można zrozumieć: 'czary mary, poruszaj suwaczkiem, zrób coś gdzieś, odcień' a na końcu dodałeś jeszcze bardzo mądrze: z w ogóle, to ma youtubie ci odpowiedzą.



    Otóż pierdzenie na forum mnie nie uraża, ale jest objawem czczego szpanerstwa i głupoty, a z głupotą należy walczyć. Wszystko.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #8

    Domyślnie

    Chłopaki....
    Proszę bez żadnej napinki....bo szkoda waszych nerwów i czasu. Wrzuciłem te zdjęcie bo nie potrafię sobie z tym poradzić. Z obróbki jestem po prostu d.u.p.a. Zdjecie wiem ,ze jest przesaturowane bo sam je tak zrobiłem aby pokazać oco mi chodzi. Zgodze się, że ściągniecie nasycenia zniweluje trochę problem. tak samo postępuje z półtonami, jednak nie mogę uzyskać zadowalającego efektu, gdyż i tak pojawiają mi sie plamki. Dodam,że posiadam tylko NX2. Więc jak słyszę np: vibrance na 7, clarity na16 itp to słabo wiem jak to przełożyć na ten program,więc proszę o wyrozumiałość. teraz wrzucam zdjęcie w którym kierunku szedłem. I na koniec: to zdjecie jest nieobrobione. Jak uda mi się z tym problemem uporać to wrzuce do glamour


  9. #9

    Domyślnie

    Dlatego wszystkiego co napisałeś, uważam, że mówienie w miarę czystą polszczyzną, objaśnienia na tyle opisowe, żeby zrozumiał je operator każdego programu, a także brak pseudofachowego pierdzenia to absolutna podstawa. Weź to, co powiedziałem: zmniejsz nasycenie i daj trochę jaśniej. Przecież to zrozumie każdy. A można by powiedzieć to w ten sposób: pobaw się trochę krzywymi, potem saturation, no i lokalnie hue, wiesz, filterkiem.

    No i?

    A wracając do Twojego problemu - nie znam NX2; masz tam gdzieś osobny suwak do jasności/nasycenia czerwonego? Jak masz, to jasność czerwonego daj większą tak o połowę, a nasycenie czerwonego ostrożnie daj mniej (jak przesadzisz, to dostaniesz taką woskową mumię jak wyszła wyżej). I obserwując efekty, po całości zmniejszaj/zwiększaj nasycenie, aż osiągniesz zadowalający rezultat.

    TO, co widzę wyżej jest zdecydowanie lepsze od pierwotnie pokazanego, tylko że jest z kolei za jasne i (być może) zbyt mało nasycone.
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 07-08-2011 o 14:11
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #10

    Domyślnie Gratuluję synka.

    Wykapany tatuś... Zdjęcie, które wrzucam to "korekta" pierwszej zamieszczonej wersji. Szkoda, że takie małe więc i cudów nie ma. Dla "photoshopowców" - efekt mieszania kanałów. Dla mnie zdjęcia dzieci, to pastele i miękkie światło. W obróbce poszedłem więc w tą stronę. Widzę, że zmierzaliśmy w tym samym kierunku ...











    Pozdrawiam
    ... sprzęt do robienia zdjęć i nie tylko

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •