Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 72
  1. #1

    Domyślnie Jaki filtr do fotografi przyrody

    Witam dzięki waszej pomocy zostałem szczęśliwym posiadaczem 70-300 VR jestem z niego bardzo zadowolony teraz mam pytanie odnośnie Filtrów jakie używacie z tym szkłem. Interesuje mnie fotografia ptaków i zwierząt jaki filtr polaryzacyjny używacie do takich fotografii i co byście poradzili kupić do 180 zł. żebym był tak zadowolony jak z przesiadki 55-200 VR Kit na w/w szkiełko. Obecnie mam założoną HOYA HMC UV (C)
    Ostatnio edytowane przez Kamel112 ; 04-08-2011 o 08:08
    Nikon D5000 70-300 VR

  2. #2

    Domyślnie

    nic nie zakładaj, wywal UV załóż, osłonę przeciwsłoneczną, strzelaj foty i przeczytaj do czego jest polar

    poza tym to szkło jest ciemne polarem tylko sam sobie szkodzisz

  3. #3

    Domyślnie

    czytałem na tym forum do czego służy polar i między innymi poprawia kolory są bardziej żywe ale skoro mówisz że nie warto zakładać żadnego z filtrów a zakładam że jesteś bardziej doświadczony w tej dziedzinie niż ja bo ja jestem laikiem raczkującym dopiero w temacie to zastosuje się do twojej rady
    Nikon D5000 70-300 VR

  4. #4

    Domyślnie

    PL nie poprawia kolorów. Zdejmuje tylko odblaski z fotografowanych powierzchni a i to wtedy, gdy światło pada pod odpowiednim kątem. Tym filtrem można jeszcze sprobować zmniejszać kontrasty.
    PL zabiera ok 1,5-2,0EV światla a Twoj 70-300 nie jest jasnym obiektywem, więc darkmajin dobrze radzi, żeby pościągać filtry (UV też) i robić zdjęcia.

  5. #5

    Domyślnie

    polar niweluje odbicia światła jak walniesz na liścia i polar ci zdejmie biały refleks może i będzie wrażenie że liść jest bardziej zielony, polar jest fajny w krajobrazie jak masz niebieskie niebo i chmurki daje całkiem fajny efekt do przyrody przyciemni Ci obiektyw będziesz miał dłuższe czasy, a ten obiektyw najlepiej pracuje na f8

    popatrz sobie np tutaj : http://pl.wikipedia.org/wiki/Filtr_polaryzacyjny

    filtr UV w zależności od jakości też przyciemnia minimalnie, a do tego masz już taki filtr przed matrycą.. jak nie nosisz osłony przeciwsłonecznej to możesz w sumie założyć dla ochrony przedniej soczewki nic więcej to nie daje

    jak Ci mało kolorów ustaw tryb vivid ew. edytuj obecnie używany na + saturacji

    no i mnie kolega wyprzedził

  6. #6

    Domyślnie

    jak masz wystarczajaco swiatla (znaczy jak slonce wali mocno) to polar przydaje sie do zdjecia odblaskow chocby z ptasich pior. przewaznie jednak jest walka o swiatlo i polara sie nie uzywa.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  7. #7

    Domyślnie

    to może w takim razie zainwestować w jakiś dobry filtr UV który przepuszcza dużo światła żeby chronić obiektyw??
    Nikon D5000 70-300 VR

  8. #8

    Domyślnie

    a czemu na siłę chcesz "tuningować" załóż osłonę przeciwsłoneczną i masz te 180 w kieszeni ( chroni, zwiększy Ci kontrast jak będziesz walił pod słonce niweluje odblaski )

  9. #9

    Domyślnie

    po prostu boje się o sprzęt ale jeżeli mówicie że spokojnie mam się nie bać to ściągnę dzisiaj UV'ke i zobaczę jakie rezultaty co do osłony zawsze ją zakładam także spoko. Dzięki że tak szybko odpowiadacie na pomoc laików
    Nikon D5000 70-300 VR

  10. #10

    Domyślnie

    Istnieją dwie szkoly co do używania filtrów UV. Falenicka i otwocka. Jedna z nich mówi, żeby założyć w momencie kupna i pod żadnym pozorem nie zdejmować a druga mówi, żeby nie zakładać, bo to dodatkowe soczewka i dodatkowy wydatek. Powiem tylko tyle, że jestem zwolennikiem tej drugiej. Natomiast nie zdejmuje z obiektywów osłon słonecznych, nawet jak ich nie używam (obiektywów oczywiście). Jedyny wyjątek to wtedy, gdy zakładam polar właśnie.

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •