Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie [wawa] d700+50/1.4g mikroregulacja

    Cześć,

    mam w posiadaniu w/w parę. Zauważyłem jakiś czas temu, że focus nie trafia dokładnie tam gdzie bym chciał. Zatem posłuzyłem się tym dokumentem:

    http://focustestchart.com/focus10.pdf

    zrobiłem testy, ustawiłem focus tak jak mi się wydawało i dziarsko ruszyłem na zdjęcia.

    Niestety pomimo regulacji, focus dalej nie wypada tam gdzie chciałem, a zdjęcia wydają się nieostre (w powiększeniu 100%). Moje pytania są takie:

    1/ czy jest ktoś w warszawie, kto mógłby mi pomóc ustawić mikroregulację?

    2/ może lepiej się nie bawić, tylko oddać zestaw do serwisu? Mam tez N85/1.8D, w którym też robiłem mikroregulację, ale jeszcze nie miałem okazji sprawdzić czy w terenie działa dobrze czy nie.

    Zaczynam się irytować, że pomimo włożonego czasu, dalej nie wszystko działa tak jak bym chciał. A jak oglądam niektóre zdjęcia tu na forum z idealnie trafioną ostrością, to można niezłego gula dostać...
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  2. #2

    Domyślnie

    Wiesz te wykresy nie zawsze do końca odpowiadają rzeczywistym fotkom.
    Ja robię kilka zdjęć stojącej osobie np. na trawie lub podłożu z fakturą (żeby było widać rozkład ostrości)
    i koryguję wg tego.
    Na ogół lubię przesłony 1.8-2.0 więc ustawiam optimum na tez zakres.
    Jasne obiektywy lubią mieć lekkie przesunięcie ostrości nawet było dziś o tym.

  3. #3

    Domyślnie

    tak, wiem o focus shift, a rozkład ostrości stroiłem na f/1.4. Nie odpowiada to niestety na moje pytania.. :/
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •