Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37
  1. #1

    Domyślnie ... D80 i co dalej, dla filmu i potomka

    Drodzy Nikoniarze

    Zakładam ten watek jako nowy na forum ale także jako kilkuletni systemowiec Nikona.
    WITAM WAS.
    W chwili obecnej posiadam Nikona D80 a do tego Nikkora AF-S 18-200VR.
    Jest to mój zestaw uniwersalny, zabieram go na wszystkie wakacje, plenery i „do kotleta”.
    Po 3 latach pojawiły się nowe potrzeby i nowe wymagania dlatego zwracam się do Was.

    Coś o mnie jako fotografie:

    • Jestem tylko ambitnym amatorem
    • 90% zdjęć cykam w jpg uczę się softu
    • 90% mich zdjęć to plenery dlatego póki co było łatwo
    • Najczęściej wykorzystuję program „P” i czasami programy tematyczne – gdy już kompletnie nie idzie mi z manualem
    • Sporo korzystam z drugiego monitora zatem D5100 średnio mi pasuje – ale nie mówię nie
    • Preferuję jeden uniwersalny obiektyw…ale to się zmieni – o czym poniżej
    • Nie musze mieć ani mega szczelnej obudowy ani obrotowego wyświetlacza


    Po co zmiany:
    • W najbliższym czasie powiększy mi się rodzina i na pewno będzie potrzeba kręcenia filmów – to podstawowy powód zmiany puszki, na chwilę obecną wiem tyle że D90 nagrywa 720p a d7000 1080p, pierwsze filmy będą kręcone

    • Przez najbliższy rok zdecydowana większość zdjęć to będą pomieszczenia czyli zakres do 5metrów – wiem mój 18-200 kompletnie się tu nie sprawdzi – dlatego potrzebuję uniwersalnej stałki


    A teraz co chcę zmienić.
    1. Puszka – jestem strasznie zadowolony z D80 ale potrzebny mi upgrade dla filmów, przyda się też szybszy autofocus,

    1. Obiektyw – tak jak wspomniałem, wykorzystywany w 70% wewnątrz, do fotografii pomieszczeń, potomka - dobrze gdyby był jasny (ale bez przesady na razie mam tylko superzooma). Dodam tylko że miałem raz okazję robić zdjęcia obiektywem 35mm i nie mogłem się przyzwyczaić do tego że nie ma żadnego zakresu zooma, wiem że to głupie ale to ja musiałem się przemieszczać a nie tak jak zwykle zoom robił to za mnie.


    WAŻNA RZECZ – ZAKUP PLANUJĘ OK LISTOPADA WIĘC MAM SPORO CZASU NA DECYZJĘ. MAM OPCJĘ SPROWADZENIA Z USA WIĘC JEŚŁI TO GRA WARTA ŚWIECZKI TO SIĘ POSTARAM.
    Do puszki mogę dorzucić po sprzedaży mojego D80 ok 2000zł a na nowy obiektyw ok 1500-1700zł.

    Proszę Was o pomoc w jakim kierunku iść – puszka D90 czy jednak szarpnąć się na D7000? Obiektyw stało ogniskowy czy jednak zoom ?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    O ile się nie mylę to filmy na canonie lub D7000, D90 nie ustawia ostrości. Górny LCD fajny jest i potrafi uzależnić więc średnio masz wybór w puszkach przy tak stawianym wymaganiom.

    edit
    a stałkę to pewnie wielu poleci 35/1.8G
    Ostatnio edytowane przez krzysiozboj ; 31-07-2011 o 11:33

  3. #3

    Domyślnie

    Tak zdałem sobie sprawę że na tak zadane pytanie praktycznie sam sobie odpowiadam.
    Zatem - mogę iść na kompromis - odpuścić górny monitor i używać głównego - rozumiem że to ukłon w kierunku D5100?

  4. #4

    Domyślnie

    35tka to 700 zł, przy tak postawionym budżecie może jednak D7k? Ja tego nie mam ale chwalą to o ile nie trafi się kłopotliwy. D7k to także śrubokret, gdyby nikon nie puścił np nowej 85 tki a uparłbyś się ze jednak jej potrzebujesz to zawsze problem z głowy.

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli ma to dobrze filować to na tą chwilę wybór ogranicza się do d7000.

  6. #6

    Domyślnie

    "D7k to także śrubokret, gdyby nikon nie puścił np nowej 85 tki a uparłbyś się ze jednak jej potrzebujesz to zawsze problem z głowy."

    No i pomiar światła z manualami.
    Lepszy wizjer, sprawniejsza obsługa, konkretniejsze zasilanie...
    Trochę by się uzbierało.
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar Paradiso Perduto
    Dołączył
    06 2009
    Miasto
    Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
    Posty
    228

    Domyślnie

    byłem w podobnej sytuacji jak autor wątku. zmianę body również powiązałem z powiększeniem rodziny
    osobiście zdecydowałem się na D90. kręci filmy, co prawda nie działa autofocus, ale jest to do przeżycia. rozdzielczość filmów z D90 zupełnie mi wystarcza - oglądamy je tylko na komputerze. jeśli chodzi o obiektywy, ze stałek polecam Ci 35mm 1.8 - będziesz zadowolony. mam 50mm 1.8 i czasami jest za wąsko.
    poza tym posiadam jeszcze Sigmę 10-20, ale do zupełnie innego wykorzystania.
    nigdy nie korzystałem z D7000, więc na jego temat wypowiadał się nie będę, ale... zastanów się, czy jest sens wykładania pieniędzy na D7000, skoro możesz kupić D90 i do tego dobrać fajne szkiełko, albo lampę - a ta zapewniam Cię, bardzo przydaje się przy fotografowaniu dziecka, szczególnie w CLS.

  8. #8

    Domyślnie

    Widzę że zdania są podzielone.
    Z mojej lektury forum wynika iż pomiędzy D80 i D90 były niewielkie różnice, pomiędzy D90 a D7000 też nie są to diametralne zmiany ale jednak kiedy zebrać je do kupy powodują że dopiero zmiana z D80 na D7000 daje odczuwalne różnice - jest to zauważalny przeskok.
    Nie bijcie mnie ale skupiam się w pierwszej kolejności na filmach i nie ukrywam że FullHD mnie kusi a do tego jest przyszłościowe. bodu kupię pewnie na 3-4 lata do momentu kiedy pełna klatka stanie się dostępna "dla ludu" - gdyby nie rodzinka pewnie bym jeszcze się wstrzymał a z drugiej strony nie uwiecznić pierwszych chwil życia malucha w wysokiejrozdzielczosci też trochę szkoda.

    Co do obiektywu

    Widzę że jednak doradzacie stałoogniskowe 35 lub 50. Czy ja dobrze kalkuluję że mimo budżetu polecacie coś stałoogniskowega za 700-900 zł zamiast taniego stałoświatłowego zooma?
    Jeśli tak jest to czy mogę prosić o argumenty ?

  9. #9

    Domyślnie

    D7000 zdecydowanie. Filmy z D90 są raczej kiepskie (mam D5000, to ta sama matryca).

    Jak mówisz, że chcesz robić zdjęcia w domu, do 5 m, to chyba rzeczywiście 35 będzie najlepsze. Na 50 może być już wąsko.

    A dlaczego stałka, a nie zoom? Jednak 1.8 to dużo jaśniej, niż 2.8, co w pomieszczeniach może mieć znaczenie.

  10. #10

    Domyślnie

    Co do nikona to w tej cenie nic bym nie polecił. D7000 fajne body ale wiemy jakie problemy z niego wynikaja wiec lipa. Ja moge zaproponować zakup nowego Canona 60d bo to fajne body i super filmy robi co do obiektywu to zakup 17-40 L do pomieszczen super się sprawdzi i jest dobrej jakośći, mowię tu o zakupie używki cena około 1600-1700 w dobrym stanie. a co do dalszego zakresu to sprzedaj nikorra chodzą po około 1500 uzywki dorzuć 200-300 i zakupisz używkę 70-200 f/4 L Dlaczego taki zestaw ? dostajesz 2 dobre szkła i puszkę która kręci dobre filmy oraz zdjęcia.
    Pozdro.
    xD

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •