Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Domyślnie D7000 z 18-105 ED VR

    Wreszcie zdecydowałem się na ten właśnie aparat. Uprzedzano mnie że ma rozbudowane opcje. Mam go dopiero parę godzin. Jak pierwszy raz robiłem zdjęcia wydawało mi się że "kwadraciki" nastawienia ostrości w wizjerze były w kolorze zielonym. Teraz pojawiają sie w kolorze czerwonym w punktach ostrości. Czy to jest prawidłowe?
    Drugim problemikiem jest to że nie wiem jak mam wyłączyć błysk w czasie działania funkcji makro w "scene"?
    Trzecim : przycisk AE-L / AF-L pisze że powinien się wcisnąć na stałe a potem wycisnąć gdy chcemy zablokować ostrość. Ten na stałe nie wciska się tylko jak trzymam go palcem.

  2. #2

    Domyślnie

    Gratuluję wyboru. Ja ze swojego D7000 jestem bardzo zadowolony.

    Z tego co pamiętam to w wizjerze w momencie ostrzenia punkt ostrości jest czerwony, później zmienia kolor na czarny. W trybie liveview na ekranie z tyłu jest czerwony podczas ostrzenia - jeśli jest w stanie złapać ostrość zmienia kolor na zielony, jeśli nie -nadal jest czerwony.
    Jesli chcesz wylaczyc lampe błyskową w trybie makro scene (która domyślnie jest włączona) musisz to zrobić ręcznie- wciśnij przycisk flesza z "błyskawicą" (u góry z przodu po lewej stronie) i trzymając go pokręć pokrętłem ustawień z tyłu aparatu aż ikonka na górnym wyświetlaczu zmieni się na "przekreśloną błyskawicę".
    Przycisk AE-L/AF-L nie wciska się na stałe - przytrzymujesz go wciśnięty dopóki potrzebujesz zablokować ostrość. Dopóki trzymasz go wciśnięty pomimo wciskania spustu do połowy - aparat nie będzie próbował ponownie wyostrzyć.
    Ostatnio edytowane przez Lu80 ; 30-07-2011 o 13:20
    FX+DX S10-20mm4-5.6 + N24-70mm2.8D + N50,85mm 1.8D + N80-200mm2.8D + SB900

  3. #3

    Domyślnie

    Tak wszystko działa tak jak napisałeś. Dobrze że pomoc jest natychmiastowa i fachowa. Czasami w instrukcjach nie pisze o niektórych szczegółach które mogą spędzać sen z powiek.
    Swoją drogą jak podłączysz 400mm do Kenko2X no to masz armatę. Jak taki zestaw "rysuje"?

  4. #4

    Domyślnie

    Chyba dopadł mnie bakcyl kolekcjonera stąd "sprzętu kupa a fotografi tak du**"

    Kenko 2x i Sigma 135-400 ? Kiepsko... Sam obiektyw jakimś szaleństwem nie jest (szczególnie jak mam porównanie do 80-200 Nikona nawet z założonym konwerterem) Na długim końcu światła robi się jeszcze mniej a po założeniu konwertera i faktycznie musi być bardzo jasno + najlepiej do tego jeszcze statyw żeby zdjęcia nie były poruszone... jakość z takiego połączenia jest bardzo słaba. Wydaje mi się że jedyny sens zastosowania takiego konwertera to właśnie jasne i ostre szkło (80-200, 70-200) albo jakaś dobra stałka tele.
    Miłym zaskoczeniem było to że nadal (powoli i mozolnie) miałem AF.
    FX+DX S10-20mm4-5.6 + N24-70mm2.8D + N50,85mm 1.8D + N80-200mm2.8D + SB900

  5. #5

    Domyślnie

    Jak widze to czekają mnie całe studia tej maszyny. Zanim ją jeszcze poznam to kupię sobie pożonne makro. Może 60-kę bo jest dobrze reklamowana.

  6. #6

    Domyślnie

    Niezależnie czy do makro kupisz 60 Nikona czy 90 Tamrona powinieneś być zadowolony.
    Jak wrazenia z pierwszych wspólnych chwil z nowym nabytkiem?
    (co do studiowania instrukcji obsługi to jest tam mnóstwo stron i ciężko przez nie na spokojnie przebrnąć gdy sprzęt leży na kolanach i kusi
    FX+DX S10-20mm4-5.6 + N24-70mm2.8D + N50,85mm 1.8D + N80-200mm2.8D + SB900

  7. #7

    Domyślnie

    Tak instrukcja jak trylogia. Przegląda się i już się wie wszystko do momentu jak trzeba z jakiegoś powodu coś uruchomić... Wówczas na nowo się szuka tematu Kusi tak kusi lecz jestem ostrożny bo nie chcę narobić "bałaganu". Zrobiłem ze sto zdjęć tylko w pokoju i przy świetle żyrandola. Między innymi auto portret i niektóre z kolekcjonowanych aparatów. Przyznam że jak na takie kiepskie światło kolory niesamowicie prawdziwe. Obiektyw też świetny.
    Mówisz że 90 Tamrona też jest tak samo ostry jak 60 tka? Jak tamron spisuje sie w portrecie?
    Powrócę na forum jutro bo dziś już mam 23.30.

  8. #8

    Domyślnie

    Dziś czas na eksperymenta. Chyba coś pomieszałem. Włączyłem jakieś opcje ...które powodują dziwne rzeczy...
    4 zdjęcia przykładowo pokazuje. Zdjęcie aparatu wczoraj robione bez tunelu z ręki. Dziś już w tunelu. Teoretycznie powinny być lepsze ..ha. Zmieniałem opcje łącznie z kompresją i bez , inną czułością i na końcu włączyłem Auto z lampą. Kolor tła i wszystko białe powinno być... Niestety w porównaniu do wczorajszych zdjęć to dziś poraszka...dlaczego?
    Pod tym linkiem umieściłem te zdjącia:
    http://www.polskieaparaty.republika.pl/d7000/d7000.htm

  9. #9

    Domyślnie

    Sprawdz balans bieli. Przycisk "WB" (z kluczykiem) z tylu aparatu i tylne pokretlo. Na gornym wyswietlaczu bedziesz widzial zmiane ustawien. Byc moze cos tutaj sie przestawilo. Pozatym jesli fotografujesz cos gdzie w kadrze jest duzo bialego - aparat moze starac sie dobrze naswietlic cala klatke i zeby nie przepalic tych jasnych obszarów - niedoswietlac zdjecia. Możesz spróbować wymusic na nim zeby naswietlal troche bardziej (lub mniej) wlaczajac korekte ekspozycji > wciskasz przycisk (+/-) znajdujący się po prawej stronie przed spustem migawki i tylnym pokretlem zmieniasz o ile ma niedoswietlic/przeswietlic wzgledem tego co sam aparat sobie policzy. Spróbuj zmienić na + i sprawdz czy rezultat jest lepszy.
    Druga opcja jest zmusic aparat zeby zignorowal biale tlo i dobral odpowiednie parametry ekspozycji jedynie do przedmiotu ktory fotografujesz. Zmieniasz pomiar z matrycowego (bioracego pod uwage wszystko co jest w kadrze) na punktowy (bioracy głównie pod uwage to co znajduje sie w punkcie ostrzenia) wciskajac przycisk ktory jest obok tego od korekty ekspozycji o ktorym pisalem CI wyzej. Tylne pokretlo i na gornym wyswietlaczu widzisz jak sie zmienia pomiar. Pojedyncza "kropka" oznacza punktowy.


    Jesli namieszales cos w ustawieniach to zawsze mozesz sprobowac przywrocic "ustawienia fabryczne" i aparat bedzie pracowal na takich ustawieniach jak wtedy gdy wyciagneles go z pudelka. Jest jakis magiczny skrot chyba trzech przyciskow wcisnietych naraz ale w tej chwili go nie pamietam. (byc moze jest to gdzies w opcjach aparatu)

    Wiekszosc tematow tu poruszanych powinna byc w instrukcji obslugi - szukasz w spisie tresci hasel
    Balans bieli
    Ekspozycja/Braketing
    FX+DX S10-20mm4-5.6 + N24-70mm2.8D + N50,85mm 1.8D + N80-200mm2.8D + SB900

  10. #10

    Domyślnie

    Tak instrukcja jest tym co powinienem teraz studiować. Zdjęcia nie doświetlone w szczegółach aparatu. Jak mnie to wszystko zmęczy to wyciągnę światłomierz którym się wspomagałem robiąc ostatnio fotki Mamiyą. Jednocześnie przełączę w aparacie na ręczne nastawianie ekspozycji. Jeszcze nie próbowałem ale jak będzie dominata jakiegoś koloru to pewnie zaczną się schody . Na razie to skupie sie na ustawieniu pomiaru punktowego. Przypomina mi to gdy kupowałem samochód który miał automatyczną skrzynie biegów. Mam prawo jazdy od 16-go roku życia. Gdy wsiadłem do samochodu z dilerem po paru set metrach spytał czy na pewno mam prawo jazdy. Naciskałem odruchowo na hamulec traktując go jako sprzęgło którego w automatiku nie ma. Dobrze że mam w Tobie Lu80 wsparcie

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •