Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie NIKON D90 - dziwny problem

    Witam serdecznie. Stałem się szczęśliwym posiadaczem Nikona D90
    Aparat śmigał pięknie. Niestety coraz częściej zdarza się, że po włączeniu go nie mogę wykonać nim zdjęcia, mało tego - także wejść do menu aparatu. Aktywny jest natomiast panel kontrolny - ten u góry. Po wciśnięciu spustu migawki uchyla się lampa błyskowa, ale efekt końcowy jest taki jakbym przycisnął spust migawki jedynie do połowy. Aparat nie chce zrobić zdjęcia ale przez wizjer widzę wszystkie ustawienia.

    Po kilku próbach włączenia/ wyłączenia aparatu udaje się wejść do menu. Gdy odzyskuję kontrolę nad monitorem możliwe staje się także wykonanie zdjęcia.

    Aparat ma półtora roku. Czy wina może leżeć po stronie baterii? Czy jest możliwe, iż jest na tyle słaba, że nie wystarcza na uruchomienie monitora głównego, a wystarczająca by aktywny był monitorek kontrolny u góry?

    Za wszelką pomoc będę wdzięczny. Nadmienię, że wskaźnik naładowania baterii na monitorze kontrolnym wskazuje wyczerpanie baterii do połowy.

    Za wszelką pomoc będę niezmiernie wdzięczny.
    Ostatnio edytowane przez speeder ; 28-07-2011 o 19:25

  2. #2

    Domyślnie

    Sprawdź baterię w menu aparatu, wskaźnik tylko podaje stan naładowania nic poza tym. Myślę jednak że pozostaje tylko serwis.

  3. #3

    Domyślnie

    Monitor pomocniczy działa prawidłowo i wyświetlone są na nim wszystkie bieżące informacje, nie tylko poziom naładowania baterii.Do menu aparatu nie mogę wejść gdyż klawisze funkcyjne na korpusie nie reagują, a monitor główny jest wygaszony. Aktywny jest jedynie wyświetlacz pomocniczy na górze.

    Dodam ponadto,że właśnie zakończyłem proces "doładowania" częściowo rozładowanej baterii i problem z pełnym "odpaleniem" D90 jest nadal.
    Ostatnio edytowane przez speeder ; 28-07-2011 o 21:31

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar Paradiso Perduto
    Dołączył
    06 2009
    Miasto
    Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
    Posty
    228

    Domyślnie

    a próbowałeś na zupełnie innej baterii?
    ta, którą masz jest oryginalna?
    spotkałem się z podobnym problemem w D70 i okazało się, że było to spowodowane baterią - co uległo w niej uszkodzeniu, tego nie wiem, ale na nowej oryginalnej działał bez zarzutu.

  5. #5

    Domyślnie

    Tak, obecnie używana bateria jest oryginalna.
    Z inną, użyczoną baterią przetestuję aparat w poniedziałek i mam nadzieję, że wszystko zakończy się pomyślnie.

  6. #6

    Domyślnie

    Może styki karty pamięci lub obiektywu?

  7. #7

    Domyślnie

    Bateria nowa, styki czyste, karta ok.
    Aparat zawiesza sie sie tylko do polowy.
    Glowny wyswietlacz, tylne przyciski,
    spust migawki.
    Gorne pokretlo i maly wyswietlacz dziala.
    http://pjolo.blogspot.com/ "Albo mieć, albo być"

  8. #8

    Domyślnie

    menu-ostatnie ustawienia-informacja o baterii
    wskaznik zuzycia baterii
    tam luknij i jesli bateria siada to juz wiesz ze potrzebujesz nowej i bedzie oki

    Mi sie wieszal i wygaszal kiedy podpinalem photixa, takiego do zdalnego odpalania z czasowki.
    Zawsze tak bylo, gdy stal na statywie pol metra od poziomu wodu dluzszy czas, na przyklad pod wodospadami jakimis.
    Co ciekawe, jesli nie podpinalem nic w gniazdo GPS, bylo/jest dobrze.
    Moze tez masz cos nie teges, jakies szklo obce, jakies inne bajerki i moze soft to widzi ?
    Karty mam chyba wszystkich producentow i chinszczyzne i wszystkie dzialaja dobrze i tak samo. Wiec to nie to...

    Moje spostrzezenie jest rowniez takie, ze aparat przy stanie licznika do moze okolo 20tys klapniec potrafil sie czasem zwiesic i stanac, nawet bez zadnego powodu. Pozniej to ustalo. (dlaczego?)
    Narazony na deszcze, piach, kurz, wilgoc i niskie temperatury zawsze dziala jak trzeba.

    Ostatni pomysl...moze tam gdzie lezy aparacik jest ciutke wilgotno? Moze dlatego sie rypie ?
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  9. #9

    Domyślnie

    Main PCB unit do wymiany.
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  10. #10

    Domyślnie

    Dziękuję Wam za wszystkie sugestie, a Tobie Pjolofoto za realne oględziny mojego aparatu W poniedziałek zdecydowałem się odesłać D90 do serwisu. Co było faktyczną przyczyną usterki napiszę po przeczytaniu ekspertyzy. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez speeder ; 02-08-2011 o 16:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •