Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie

    między 50 1.4D a G odczujesz różnicę w szybkości więc tu jest ważne do czego ci to szkło będzie potrzebne. Jak do ciemnych tańców na sali weselnej - G może być niezbyt dobre, u mnie wersja D na D700 jak jest mega ciemno zaczyna pudłować, a co dopiero wersja G z D90 gdzie AF jest nieporównywalnie gorszy... Za to G ma ładniejszy obrazek (kontrast, kolory, praca pod światło), więc jak nie będziesz robił zdjęć w ciemnościach i bardzo szybki AF nie będzie CI potrzebny to bierz G bez zastanowienia.

    Jeśli jednak weźmiesz D, przebieraj w kilku egzemplarzach, bo są takie które na 1.4 mają spore mydlo, i duże aberracje, szczególnie jak robisz zdjęcia nie z bliska tylko z odległości 10-20m - wtedy widać to drastycznie bo małe detale są totalnie rozmyte i wszystko co białe ma niebieską otoczkę... wiem że są wersje D które od 1.4 sprawują się przyzwoicie lub nawet bardzo dobrze ale tak jak pisałem - trzeba trafić. Tak czy siak, jak byś nie trafił, jak wersję D domkniesz do f/1.8-2.0 lub 2.2 to jest cud miód i malina, obrazek poprostu piekielnie ostry bez deka aberracji, na 4.0 idzie się pociąć.

    Nie wiem jak czy jest rozrzut jakościowy w wersji G więc ci tu nie pomogę.

    Ogólnie 50 1.4D to moje ulubione szkło na FX (o dziwo! - na DX przeważnie zawsze pracowałem na zoomach typu N17-55 a N35 1.8 oddawałem żonce, po przejściu na FX i podpięciu 50 sytuacja się bezpowrotnie zmieniła ), nie wyobrażam sobie bez niego pracy. Jeśli na DX po przeliczeniu ta ogniskowa będzie CI odpowiadać to kupuj ani się nie zastanawiaj, po pierwszych zdjęciach zobaczysz że było warto.
    ;]

  2. #12

    Domyślnie

    Kurcze czytając ostatnio na temat 1.4G (focus shift, bf i ff, aberacje, wolny AF) zaczynam się niepokoić i zastanawiać nad 50 1.8G (która rzekomo jest ciut ostrzejsza od 1.4G i szybsza oraz mniej aberująca) ale nie wiem czy różnica w świetle nie jest zbyt duża... Fakt, iż wtedy gdybym dobrze poszukał i bardzo niewiele dołożył to pozostałoby na 35 1.8G W zasadzie teraz biorę już wyłącznie pod uwagę 50 1.8G oraz 1.4G i kompletnie nie wiem co brać...?
    12 14 28 35 85

  3. #13

    Domyślnie

    ja z premedytacją kupiłem f/1.8 G
    Jest dość szybki, ale w warunkach weselnych (tańce+iso około 4000) przegrywa z 35/1.8g ostrością.
    Teraz jestem już pewien, że prędzej czy później S50/1.4 muszę kupić.
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emet_b Zobacz posta
    ja z premedytacją kupiłem f/1.8 G
    Jest dość szybki, ale w warunkach weselnych (tańce+iso około 4000) przegrywa z 35/1.8g ostrością.
    Teraz jestem już pewien, że prędzej czy później S50/1.4 muszę kupić.
    Oj, żebyś czasem się nie zdziwił z tą celnością sigmy.. Ja ostatnio z ciekawości (no mając kilkukrotnie 50 1.4, ciągnie do jaśniejszego szkła..) podpinałem i porównywałem swojego nikkora 50 1.8G z ww sigmą. Jakież było moje zdziwienie co do celności, na minus niestety sigmy. A nie powiem, miałem ochotę nawet kupić, bo ma najfajniejszy bokeh no i 1.4 lepiej mieć czasami. Niestety może sztuka była kiepska, ale sprawdzałem w sigma pro centrum i w abfoto i to samo, celność z bliska ok, powyżej 5-8m pudło, a i sam obrazek z ciemniejszego nikkora powyżej tych ww metrów okazał się dla mnie lepszy - no bardziej mi leżał i tyle, może dlatego, że węższy kąt ma niż sigma. Cóż pogodziłem się trochę z tym, przeprosiłem z nikkorem i stwierdziłem, że wolę mieć ciemniej, ale celniej. Nie wiem, może jak trafię na ideał 1.4 to zmienię (pewnie tak bym zrobił) - różnica w cenie dla mnie nie ma znaczenia akurat.. - ale na razie po raz kolejny utwierdziłem się w przekonaniu, że mam dobrą sztukę 1.8G i cieszę się z tego.

    P.S. Nie, nie bronię na siłę nikkora jak to zaraz ktoś mi zarzuci, po prostu stwierdzam to co sam sprawdziłem organoleptycznie, ale komuś innemu własne testy mogą wyjść przecież inaczej.
    Ostatnio edytowane przez P.R.P. ; 07-08-2011 o 18:27

  5. #15

    Domyślnie

    Ok ale powiedzcie mi czy można odczuć sporą różnicę w bokeh pomiędzy 1.4g a 1.8g? oczywiście chodzi mi o przysłony od 1.8 wzwyż. Zdecydowałem już, że na 100% Samyang idzie pod młotek ale teraz stanąłem przed dylematem czy brać 1.8G czy 1.4G...
    12 14 28 35 85

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sz@kal Zobacz posta
    Ok ale powiedzcie mi czy można odczuć sporą różnicę w bokeh pomiędzy 1.4g a 1.8g? oczywiście chodzi mi o przysłony od 1.8 wzwyż. Zdecydowałem już, że na 100% Samyang idzie pod młotek ale teraz stanąłem przed dylematem czy brać 1.8G czy 1.4G...
    Według moich dotychczasowych porównań, a miałem styczność z 4 nikkorami i sigmą, moja lista wyglądała by tak:

    Bokeh (rzecz gustu):

    1 - S 50 1.4
    2 - N 50 1.4G
    3 - N 50 1.8G
    4 - N 50 1.4D
    5 - N 50 1.8D

    Szybkość AF

    1 - S 50 1.4
    2 - N 50 1.4D
    3 - N 50 1.8G
    4 - N 50 1.8D
    5 - N 50 1.4G

    Celność AF

    1 - N 50 1.8G
    2 - N 50 1.4G
    3 - S 50 1.4
    4 - N 50 1.4D
    5 - N 50 1.8D

    Ostrość - tu wszystko zależy od sztuki oraz tego co dla kogo jest lub wydaje się ostre/nieostre/mydlane..

    Jest to tylko i wyłącznie moje własne subiektywne odczucie, więc proszę się nie czepiać czy mam rację czy nie, nie polemizować bo to nie prowokacja tylko własne spostrzeżenia jak już wspomniałem..
    Ostatnio edytowane przez P.R.P. ; 07-08-2011 o 19:14

  7. #17

    Domyślnie

    to co mogę napisać o 50 to:
    pierwsza była 50 1.4G i byłem rozczarowany szybkością i precyzją AF, a takze obrazkiem na f1,8-f2,2 na D700, poszła pod młotek
    następnie 50 1,8, AF zdecydowanie szybszy i pewniejszy przez to, ale brakowało mi jakości na f1,8, a którą otrzymałem kupując nie dawno 50 1.4 D
    tu jestem zadowolony, bo mam bardzo szybki AF, lepszy kontrast, bokeh ok, i na 1,8-2,2 super
    z sigmami nie miałem dobrych doswiadczeń więc nawet się nie interesuje nią
    xpro2/ 23/ 56/ 10-24/ godox

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •