Close

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 107
  1. #11

    Domyślnie

    Michał, sam zorganizowałeś sobie spółkę w UK, czy masz do tego jakąś firmę? Byłbym zainteresowany szczegółami na ten temat. Jak dasz radę, podeślij mi jakieś info.
    Zwyczajny jak kiełbasa.

  2. #12

    Domyślnie

    co do skladek w UK:
    1. przy samozatrudnieniu (http://www.hmrc.gov.uk/selfemployed/ ) cotygodniowa skladka ubezpieczeniowa to £2.50 (dwa i pol funta)
    2. najnizsza emerytura (znaczy sie podstawowa panstwowa) to 65 funtow tygodniowo reszte trzeba somie samemu oplacac i zeby mozna bylo na emeryturze zyc jak sie chce to przez 30 lat miesiecznie trzeba placic 25 funtow
    3. 20% podatek placi sie od 7450 do progu 40.000 powyzej (tu sie nie orientowalem) i dopiero po przekroczeniu progu 40.000 jest sie VATowcem
    4. kwota wolna od podatku i ubezpieczenia to 7450 funtow
    5. faktury wysawia sie recznie wypisane i to nie zawsze, czasami wystarczy zwykly rachunek
    zarejstrowac firme w UK mozna on-line, ale trzeba miec przynajmniej adres, pod ktory korespondencja bedzie przychodzic...

  3. #13
    Tata Homera Awatar frostic
    Dołączył
    11 2007
    Miasto
    Bażanorzów Górnośląski ;)
    Posty
    527

    Domyślnie

    Słowacja całkowicie legalna!
    Kolega miał kontrolę ZUZ-u i wszystko okazało się zgodne z prawem.
    Jeśli ktoś ma ochotę mogę przesłać do niego namiary, bo moja wiedza na ten temat jest za mała, żeby się nią dzielić...
    SPAM nadal rządzi! Do spółki z Homerem… i Skiperem

  4. #14

    Domyślnie

    Jak wygląda kwestia rozliczeń podatkowych. Mając zarejestrowaną firmę w UK płacę coś do naszej skarbówki?

  5. #15

    Domyślnie

    ja też jestem za tym żeby olać ten nasz zus
    sporo gratów

  6. #16

    Domyślnie

    to co, potrzebuje ktos adresu w uk?

  7. #17

    Domyślnie

    W wypadku pełnego przeniesienia działalności do UK nie jest nawet potrzebny adres, gdyż adresem może być adres biura księgowego. Dla ich służb liczy się to, gdzie są papiery a nie gdzie sobie pomieszkujesz. No bo fotograf równie dobrze może robić street-photo albo śluby, wiec ma się to nijak do, wymaganej w Polsce, siedziby firmy.

    No i oby ZUS padł jak najszybciej. Wiecej zysku byłoby z trzymania swojej kasy w banku niż ze składek. Zwłaszcza, że po śmierci podatnika ZUS nie zwraca zawartości konta (kilkaset tysięcy zł, pewnie na dobrych lokatach inwestycyjnych), tylko rzuca jakiś tam zasiłek pogrzebowy.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał Jędrak Zobacz posta
    W wypadku pełnego przeniesienia działalności do UK nie jest nawet potrzebny adres, gdyż adresem może być adres biura księgowego. Dla ich służb liczy się to, gdzie są papiery a nie gdzie sobie pomieszkujesz. No bo fotograf równie dobrze może robić street-photo albo śluby, wiec ma się to nijak do, wymaganej w Polsce, siedziby firmy.
    Jak nie jest wymagany adres zamieszkania, jeśli w formularzu cwf1 do urzędu skarbowego "Your current home address" jest "indicates required field".

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jackrabbit Zobacz posta
    to co, potrzebuje ktos adresu w uk?

    Podam swój adres za dychę
    Pursue happiness with diligence

  10. #20

    Domyślnie

    Wiecie, sprawa z firmą w UK nie głupia sprawa jeżeli nasz klient nie widzi problemu z fakturami wystawionymi na funty. No chyba że UK jest krainą mlekiem i miodem i dziwnym trafem można wystawiać faktury w złotówkach To chyba największa bariera jaką staram się teraz ogarnąć informacyjnie - jak to rozgryźć na polskie realia.
    Zwyczajny jak kiełbasa.

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •