Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 49

Wątek: Sanyo Eneloop

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Demonek Zobacz posta
    Doczytałem. np. tutaj: http://www.cyberfoto.pl/tematy-ogoln...oop-2500-a.htm
    Ogólnie, są gorsze jeśli chodzi o ilość cykli ładowania i "trzymanie" ładunku. Nowsze to są UTGA (1500 cykli ładowania zamiast 1000).
    Nawet jakbyś ładował codziennie to wychodzi ci 1000 dni... czyli ponad dwa lata non stop codziennie ładowania...

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wigi Zobacz posta
    Ciekawe, że praktycznie wszyscy sprzedawcy w opisie ulepszonych Eneloopów AA UTGA (1500 cykli) podają pojemność 2000 mAh (jak w starszej wersji), a na akumulatorkach jak wół jest napisane 1900 mAh
    Przecież to oszustwo.
    A naładuje się na 2300 - oszustwo jak nic
    To to jest jeszcze pikuś.
    Jest wersja Eneloop Lite, która ma połowę pojemności "normalnego" Eneloopa (ca. 1000 mAh). Na zdjęciach owszem jest Lite, ale opis żywcem zerżnięty z "normalnego". Cena oczywiście też "normalnego". To jest dopiero przewał.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ruffio Zobacz posta
    A naładuje się na 2300 - oszustwo jak nic
    Mylisz się, albo przesadzasz (jak wolisz ). Nowe UTGA ładują się "zaledwie" na jakieś 1950-2050, a starsze miały nawet 2100-2200 mAh. Ładowane i mierzone za pomocą BC-900.
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  4. #24

    Domyślnie

    Ale się wątek rozwinął... Naprawdę nie wiem po co.
    Podsumowując:
    Nie ma co się rozczulać, w praktyce nie zauważy się różnicy w spadku pojemności ładując prądem do 1A, te akumulatory dużo znoszą bez szwanku. Naprawdę nie ma co o nie dbać i się zastanawiać, trzeba po prostu używać. Rozładowywanie w ładowarce jest bez sensu, jeszcze raz podkreślam. Jedno co można zrobić to pogrupować ogniwa z podobnymi pojemnościami, żeby się równo rozładowywały. Ale to też nie jest konieczne.
    Co do wersjii XXX powered by enloop 2500mAh, nie polecam. Na spróbę kupiłem 4szt, z czego żadna nie naładowała się do pełna (zarówno BC-700 jak i MH-900). Ładowały się do niespełna 1800mAh czyli poniżej zwykłych enloopów. Trzeba poczekać aż dłużej zagoszczą na rynku i miejmy nadzieję poprawi się jakość.
    Wersje lite nie miałem okazji testować.

    Mam sztuki UTGA, które regularnie ładują się do 2180mAh, ale przeważnie pojemność oscyluje koło 2000, co jest dobrym wynikiem moim zdaniem. Starsze miały większy rozrzut z tego co zauważyłem. Bywały sztuki 1800 a i zdarzały się 2200, tak że potwierdzam to j.w. Trza przyznać, że trzymają parametry.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krispike Zobacz posta
    Natomiast co do prądu jakim ładujemy, to im mniejszym tym lepiej, gdyż duży prąd na dłuższą metę nie służy nawet Eneloopom....
    Nie tak do końca. Zbyt małym prądem nie "dobijesz" do pełna akumulatorka na full. U mnie ładowanie nigdy nie było mniejsze niż 500. Za to przy 700 w gorący dzień nie naładuję bo się zabezpieczenie przed przegrzaniem ogniwa włącza.
    Cytat Zamieszczone przez wigi Zobacz posta
    Mylisz się, albo przesadzasz (jak wolisz ). Nowe UTGA ładują się "zaledwie" na jakieś 1950-2050, a starsze miały nawet 2100-2200 mAh. Ładowane i mierzone za pomocą BC-900.
    A sprawdzałeś to z discharge czy tylko doładowywałeś? U mnie UTGA (1900mAh) idą na 2200-2300. Z resztą u Was zapewne też będzie w tych granicach, ale po naładowaniu (bez rozładowania) pokazuje się wartość tylko dodana (doładowania) a nie od pełnego rozładowania aku.
    Ostatnio edytowane przez mbodniak ; 28-07-2011 o 11:00

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mbodniak Zobacz posta
    A sprawdzałeś to z discharge czy tylko doładowywałeś?
    Przecież w BC-900 i BC-700 pojemność nie jest mierzona ani podczas doładowania ani ładowania. Pojemność mierzona jest podczas rozładowania. Ja testuję aku zawsze używając trybu TEST - wtedy akumulatorek jest ładowany do pełna i rozładowywany (wtedy następuje pomiar), następnie ponownie ładowany do pełna.

    Cytat Zamieszczone przez mbodniak Zobacz posta
    U mnie UTGA (1900mAh) idą na 2200-2300. Z resztą u Was zapewne też będzie w tych granicach, ale po naładowaniu (bez rozładowania) pokazuje się wartość tylko dodana (doładowania) a nie od pełnego rozładowania aku.
    U nas nie będzie w tych granicach, bo jak napisałem wcześniej, UTGA (1900mAh) dobija "zaledwie" do 2050.
    Poza tym kręcisz z tymi wartościami doładowana, bo wtedy nie mierzona jest pojemność.
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wigi Zobacz posta
    Przecież w BC-900 i BC-700 pojemność nie jest mierzona ani podczas doładowania ani ładowania. Pojemność mierzona jest podczas rozładowania. Ja testuję aku zawsze używając trybu TEST - wtedy akumulatorek jest ładowany do pełna i rozładowywany (wtedy następuje pomiar), następnie ponownie ładowany do pełna.
    Wartość przy discharge jest niemalże identyczna jak w trybie test. Sprawdzone. Zgodzę się z tym że wartość jest mierzona podczas rozładowania bo to logiczne, ale tak jak napisałem, wartość naładowania aku u mnie i sprawdzenia była zawsze taka sama (drobne różnice). Podczas ładowania do pełna w trybie discharge zawsze jest pokazywana przybliżona wartość zakumulowanej pojemności. A że zgadza się z testowaną...
    Cytat Zamieszczone przez wigi Zobacz posta
    U nas nie będzie w tych granicach, bo jak napisałem wcześniej, UTGA (1900mAh) dobija "zaledwie" do 2050.
    Poza tym kręcisz z tymi wartościami doładowana, bo wtedy nie mierzona jest pojemność.
    No piszę co widzę i co sprawdzałem

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez costi Zobacz posta
    Ja nie rozumiem sensu tego trybu discharge. I tak nie rozładuje on aku do zera (bo to się źle kończy dla ogniwa), więc po co tracić czas i energię na częściowe rozładowanie aku tylko po to, żeby za chwilę ponownie go naładować?
    Do likwidacji (i zapobiegania) efektu pamięci, który występował w akumulatorach Ni-Cd. W Ni-MH też podobno jest, ale osobiście nie miałem okazji go zaobserwować.
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mbodniak Zobacz posta
    Wartość przy discharge jest niemalże identyczna jak w trybie test. Sprawdzone. Zgodzę się z tym że wartość jest mierzona podczas rozładowania bo to logiczne, ale tak jak napisałem, wartość naładowania aku u mnie i sprawdzenia była zawsze taka sama (drobne różnice). Podczas ładowania do pełna w trybie discharge zawsze jest pokazywana przybliżona wartość zakumulowanej pojemności. A że zgadza się z testowaną...

    No piszę co widzę i co sprawdzałem
    Polecam sprawdzić jak się zachowują akusy rozładowywane prądem powyżej 1A, co jest normalne np dla lamp błyskowych. Nagle robi się 1500mAh. Dlatego mierzenie przy prądach rozładowania przykładowo 350mA jakie daje BC-700 lekko mija się z celem. Ale spoko, stare nimhy zachowują się o wiele gorzej.

  10. #30

    Domyślnie

    To zmienia postać rzeczy... Nie miałem okazji (jeszcze) masakrować ich w ten sposób

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •