Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Dyzfuzor do lampy wbudowanej

    Przeglądając Allegro, trafiłem na coś takiego:

    http://allegro.pl/item164090646_dyfu...nych_lamp.html

    W opisie jest napisane, że ma dwa filtry o różnej przepuszczalności. Co o tym sądzicie?

  2. #2

    Domyślnie

    napewno lepiej z tym niz bez tego. fajne o tyle ze nie spada. ja sobie zrobilem z takiego bialego opakowania po filmie. jest calkiem spoko. warto zakleic tyl tasma bo inaczej oslepia troche to z aukcji bylo by fajniejsze jakby bylo jakos zabudowane z tylu a tak to sporo swiatla moze sie odbijac i walic Ci w czolo zamiast przed obiektyw. z tym pudelkiem po filmie robilem np zdjecia na studniowce mojej dziewczyny i wyszlo napewno duzo lepiej niz z gola lampa. tylko kawalkiem tasmy przykleilem do lampy zeby nie spadalo chociaz wiadomo ze do zewnetrznych toto i tak nie ma startu...

  3. #3

    Domyślnie

    Cichy coś takiego podobnego też oferował.

    Oferta nie obejmuje aparatu widocznego na zdjęciu..
    lipa


    skoro już mowa o wynalazkach to zobaczcie jakie efekty może dać zwykłe lusterko wykorzystane do odbicia światła z wbudowanej lamby błyskowej o sufit




    oczywiście trzeba wziąć poprawkę na to że jest ciemniej więc lampa na +1 i ewentualnie EV na +
    Ostatnio edytowane przez odie83 ; 06-02-2007 o 23:21
    D50|17-50|3x540EZ
    www.boguslawkrysztofiak.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Ja zrobiłem coś takiego za 1PLN.

    http://canon-board.info/showthread.php?t=19052

  5. #5

    Domyślnie

    ale bedzie tak jak napisali na canonie... temperatura wzrosnie i moze uszkodzic palnik... a w najgoryszym wypadku pileczka moze splonoc... bardzo latwo i szybko sie pala pileczki... wiem bo testowalem...
    Fuji S5 pro, NIKON F601, NIKON EM... I KILKA ZABYTKOW...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bacanski Zobacz posta
    bardzo latwo i szybko sie pala pileczki... wiem bo testowalem...
    nie wspomnę już o tym ile dymu produkują przy tym
    D50|17-50|3x540EZ
    www.boguslawkrysztofiak.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Przetestowałem sposób który podał maciekk .Faktycznie są równiej naświetlone ale i barwy też są cieplejsze .
    Nie mogę pokazać zdjęć z testu bo od kilku dni nie umię wysłać żadnych załączników z powodu operatora sieci.
    Jutro mają się tym zająć i problem usunąć ,to fotki wyślę.
    D 500 D 600 D 750
    S 14 2,8 HSM / N 24-70 2,8 / N 28 1,8 / N 60 2,8D / N 105 1,4 E ED / S 70-200 2,8 OS / S 150 - 600C OS /SB900

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •