Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Upadł Tamron 70-200 [*]

    Dzisiejszego dnia upadł mi Tamron z wysokości 40cm na podłogę. Optycznie jest nadal znakomicie, ale silnik AF zaczął brzęczeć. Jego szybkość jest nadal taka sama, lecz czuć że silniczek napotyka na jakiś plasticzany opór. Co to moze być? Kręcać manualem czuć juz jakiś nierównomierny opór i wydobywający się dźwięk ze środka.
    D3000 + N18-55 + T70-200 + Helios 58 | PSAM Mode ON

  2. #2

    Domyślnie

    I? Mamy Ci zrobić zdjęcie?

  3. #3

    Domyślnie

    A macie czym? : P
    D3000 + N18-55 + T70-200 + Helios 58 | PSAM Mode ON

  4. #4

    Domyślnie

    to wszystko przez to, że nie był metalowy. Jakby był metalowy, to by nie było czuć "plasticzanego" oporu. Na plus zasługuje to, że jednak skoro jakiś dźwięk z niego się wydobywa, to jednak można go używać, może nie w fotografii...ale jednak można

  5. #5

    Domyślnie

    Prawda. Mój 80-200 też poszedł z metra na beton. Lekko ugiął się gwint filtra, ale generalnie bez szwanku.

  6. #6

    Domyślnie

    A czy wiecie gdzie mogę znaleźć jakąś dokumentację z rozbiórki owego w/w Tamrona lub też jakąś prezentację pokazującą rozbieranie obiektywu krok po kroku dowolnego użytkownika sieci Internet?
    D3000 + N18-55 + T70-200 + Helios 58 | PSAM Mode ON

  7. #7

    Domyślnie

    Odpusc. Sam nie skorygujesz optyki po zlozeniu obiektywu.

  8. #8

    Domyślnie

    Nie mam zamiaru rozbierać obiektywu, lecz podejrzewam że jakieś zębatki ze sobą nie grają i chcę sprawdzić tylko jak to wygląda od wewnątrz.
    D3000 + N18-55 + T70-200 + Helios 58 | PSAM Mode ON

  9. #9

    Domyślnie

    ja bym spróbował odkręcić bagnet

  10. #10
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lerain Zobacz posta
    Nie mam zamiaru rozbierać obiektywu, lecz podejrzewam że jakieś zębatki ze sobą nie grają i chcę sprawdzić tylko jak to wygląda od wewnątrz.
    Żeby zajrzeć to musisz go rozebrać. Lepiej spasuj i daj go fachowcom naprawić.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •