Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Adobe Bridge CS4 - problem

    Coś mi się porobiło w programie i gdy chce dokonać lokalnej korekty pojawia się komunikat o błędzie:
    Nie można utworzyć lokalnej korekty. Wszystkie funkcje lokalnej korekty zostały wyłączone dla tego obrazu.
    Sprawdzałem losowo rożne nef-y i tak się dzieje w każdym, wcześniej było ok. Coś nie świadomie wyłączyłem w opcjach ? Jak to odkręcić.
    totalna amatorka

  2. #2

    Domyślnie

    Masz po prostu wszystkie suwaki na 0. Ustaw np ekspozycję na +0,5 i spróbuj lokalnej korekty.
    D700,D700, 14,16,35,35,50,55,85,70-200 2xSB900 4xYN460II, YN568

  3. #3

    Domyślnie

    Nawet reinstalacja ps z usunięciem ustawień nie pomaga

  4. #4

    Domyślnie

    A ja mam inny problem z Bridgem, nie mogę otwierać jpgów w CameraRaw, wyskakuje komunikat "Aplikacja macierzysta programu Bridge nie jest uruchomiona. Funkcję można włączyć pod warunkiem, że wcześniej uruchomiono choć raz program uprawaniający do jej użycia." Nie jestem pewny ale wydaje mi się, że jest tak odkąd ściągnąłem aktualizacje do Win7. Miał ktoś z Was podobny problem?

  5. #5

    Domyślnie

    Tak. Pierwsze uruchomienie ACR musi być z poziomu PS, a nie Bridga.
    Tzn. otwierasz RAW w Brigde do edycji w PS i nastąpi automatyczne uruchomienie ACR. Po tym będziesz mógł otwierać ACR bezpośrednio z Bridge'a.

  6. #6

    Domyślnie

    Chyba nie o to chodzi, wszystko śmiga elegancko tylko jak chcę otworzyć jpga w CR to wyskakuje ten komunikat. Chyba, że mam przeinstalować PSa? I tak jak mówiłem, wcześniej wszystko otwierało się tak jak trzeba, a po aktualizacji systemu teki cuda się dzieją

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Tak. Pierwsze uruchomienie ACR musi być z poziomu PS, a nie Bridga.
    Tzn. otwierasz RAW w Brigde do edycji w PS i nastąpi automatyczne uruchomienie ACR. Po tym będziesz mógł otwierać ACR bezpośrednio z Bridge'a.
    Akurat w przypadku tego błędu – to nic nie daje. Wiem, bo sam tak mam. Żadne czary-mary nie pomagają. Kiedyś (CS5) nie trzeba było uruchamiać najpierw ACR, żeby później ruszyć nim np. TIFFy z Bridge'a do ACRa – praktykowałem to bez problemu. W CS6 się skisiło. Reinstalowałem cały pakiet, czyszcząc zakamarki dysku i rejestru adobowymi cleanerami – nic się nie zmieniło. Jedyna możliwość, to w Edit / Preference / CameraRAW, ustawić odpowiednią opcję (JPEG and TIFF Handling).
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Akurat w przypadku tego błędu – to nic nie daje. Wiem, bo sam tak mam. Żadne czary-mary nie pomagają. Kiedyś (CS5) nie trzeba było uruchamiać najpierw ACR, żeby później ruszyć nim np. TIFFy z Bridge'a do ACRa – praktykowałem to bez problemu. W CS6 się skisiło. Reinstalowałem cały pakiet, czyszcząc zakamarki dysku i rejestru adobowymi cleanerami – nic się nie zmieniło. Jedyna możliwość, to w Edit / Preference / CameraRAW, ustawić odpowiednią opcję (JPEG and TIFF Handling).
    Do uruchomienia ACR uprawnione są 2 programu PS i jeszcze jeden (nie pamiętam jaki), ale na 100% nie Bridge.
    Adobe mówi jednoznacznie:
    Aby móc korzystać z ACR wymagane jest posiadanie aplikacji, do której ACR jest pluginem (np. PS) i aby móc wywołać ACR z innego programu wymagane jest najpierw jednorazowe uruchomienie ACR przez PS.
    Na 100% tak jest w CS4, CS 5 i CS 6.

    Cytat Zamieszczone przez meskone Zobacz posta
    Chyba nie o to chodzi, wszystko śmiga elegancko tylko jak chcę otworzyć jpga w CR to wyskakuje ten komunikat. Chyba, że mam przeinstalować PSa? I tak jak mówiłem, wcześniej wszystko otwierało się tak jak trzeba, a po aktualizacji systemu teki cuda się dzieją
    Jeśli uruchomienie ACR z poziomu PS nic nie daje, to jest jeszcze jedna możliwość - masz lewego PS, a crack blokuje zapis to pewnych ustawień PS i Bridge, w tym informacji o uruchomieniu ACR

  9. #9

    Domyślnie

    Też próbowałem tych wszystkich cleanerów i nic, reinstalacja systemu coś pomoże?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meskone Zobacz posta
    Też próbowałem tych wszystkich cleanerów i nic, reinstalacja systemu coś pomoże?
    Wystarczy poprawnie uruchomić PS'a po instalacji, więc tak:
    1) Instalujesz PS
    2) otwierasz Bridge w PS
    3) otwierasz plik RAW w PS, nie ACR
    możesz do woli uruchamiać ACR, bo zostało odblokowane.

    To samo powie Tobie każdy kto miał z tym problem. Ja dla świętego spokoju zapisałem na kartce, która siedzi z płytą PS'a, bo często o tym sam zapominałem i po reinstalacji systemu od razu chciałem z Bridge'a odpalać ACR...
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 25-10-2012 o 19:41

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •