Close

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 136
  1. #1

    Domyślnie MACBOOK PRO 13" i5

    Nie wiem czy to odpowiedni dzial do tego typu tematyki, ale spróbuję
    Mój wysłużony HP'ek odchodzi powoli na emeryture, przegrzewa się.. po pół godziny pracy potrafi się wyłączyć bez ostrzeżenia.. Podejrzewam, że dotyczy to mojej bezmyślności traktowania go (leżał ze mną w pościeli niejedną noc) i przegrzewał się niemiłosiernie-tak wiem, mój błąd..
    W związku z dość kuszącą zniżką edukacyjną i Spot'cie planuję zakup Macbooka, dokładnie ten model:

    http://ispot.com.pl/Apple_MacBook_Pr...la_p35608.html

    Dodam, że nie znam się na kompach, zupełnie nic do mnie cyferki o parametrach nie mówią, stąd pytanie do męskiej części towarzystwa-czy to dobry wybór? z tego co czytałam i5 daje radę. 320GB pamięci wystarczy, a jeśli nawet nie to od czego mamy dyski zewnętrzne?
    Wiem, że 13" to dość mało jak na monitor do obródki w PS'ie itd. ale zależy mi na małej wadze i szybkości. Jestem dość "mobilna" i większość czasu spędzam po za domem. Przemieszczam się z laptopem i rzadko kiedy siedzę w miejscu.
    Dodam, że laptop będzie katowany wiele godzin poprzez skaner (Epson V750 w planach), jak będzie wyglądać wspołpraca laptopa z tym oto modelem skanera? Chcę kupić lapka na lata, który będzie mi wiernie służył

    Laptop ma być wydajny, szybki i lekki.
    Ostatnio edytowane przez anita-głowacka ; 24-07-2011 o 02:06

  2. #2

    Domyślnie

    To jest dobry lub nawet bardzo dobry pomysł . Jeżeli masz jakiego znajomego "fachowca" od komputerów, to możesz się z nim dogadać. Jeżeli nie, do zrób to bezpośrednio u Apple: dokup dodatkowe 4GB pamięci RAM, aby było dopchane do maximum czyli 8GB. Robiąc to sama, zapłacisz ponad dwa razy mniej niż u Apple, nie tracąc przy tym gwarancji. Jest jeszcze jeden drobiazg, a mianowicie błyszczący ekran. W poprzednich wersjach MBP można go było za dopłatą zamienić na matowy, ale dopiero od 15" wzwyż. Może się teraz coś zmieniło. A może Ci to nie będzie przeszkadzać . Sam MBP to dobry komputer i da sobie dokonale radę ze zdjęciami. Co do Epsona V750, to moze ktoryś z kolegów się wypowie, bo ja poza drukarką z skanerem PX710 niczego innego nie używałem. Powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez Pawel92 ; 24-07-2011 o 06:08
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  3. #3

    Domyślnie

    Potwierdzę, że Macbook to dobry wybór. O ile sprzętowo może nie wygląda imponująco, jak na tą półkę cenową, to bardzo mocno nadrabia systemem operacyjnym. Sam używam Macbooka (Pro 15" z początku roku 2008) i nie zamienię go na inny sprzęt, właśnie ze względu na Mac OS X. Idealnie sprawdza się w mojej pracy (sektor IT) i daje radę przy obróbce zdjęć. Prywatnie też sobie kupię Maca (być może stacjonarnego, zobaczymy na co fundusze pozwolą). Bierz śmiało, będziesz bardzo zadowolona.

  4. #4

    Domyślnie

    Mam już drugi w domu i na nawet do windy nie zamierzam wracać.
    To jest przepaść w dokładności wykonania i prostocie funkcjonowania.
    POLECAM.

    A nie możesz na firmę kupić?
    Spada Ci dodatkowo VAT. Zobacz na ceneo, tani, itd. Może okazać się dużo taniej....

  5. #5

    Domyślnie

    blyszczacy ekran w macbooku to nie jest problem, ten ekran jest rewelacyjnie jasny

  6. #6

    Domyślnie

    + automatyczna regulacja jasności, całkowicie metalowa obudowa, podświetlana klawiatura, dłuuuugo pracujący na baterii, rewelacyjny system jej oszczędzania, czyta na wbudowanym programiku RAW, coś zbliżonego do tego, co daje Nikon do aparatu.
    Brać!

  7. #7

    Domyślnie

    Nie jestem zwolenników Maców, dlatego moja propozycja jest z innej beczki. Asus U36JC - link. Mam go od wiosny, super sprzęcik. Na papierze wygląda bardzo podobnie, smukły i prawie dwa razy tańszy. Tak jak chciałaś - wydajny, szybki i lekki. A za kwotę Maca masz ewentualnie Della Vostro, tego samego rozmiaru ale już na i7 (i to nowej wersji) - link.
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Bo trzeba doświadczyć jednego i drugiego, aby poczuć różnicę...

  9. #9

    Domyślnie

    Niestety nie mogę wziąć na firmę, bo takowej nie posiadam a szkoda..
    Baaardzo zależałoby mi na opinii co do współpracy ze skanerem V750. Bo w 70% komputer będzie do tego właśnie służył.
    Długo trzymająca bateria-to duuuż plus biorąc pod uwagę, że pół HP'ek trzyma max. 40 minut..

  10. #10

    Domyślnie

    Podjedź ze skanerem do iSpota lub zadzwoń i zapytaj.
    Łatwość instalowania, w porównaniu z windą, nowych urządzeń, jest nie porównywalna.

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •