Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Talking !!!!!!!!!Tamron,Sigma czy Nikkor????(Obiektyw70-300mm)!!!!!!!!!!

    Witam szanownych forumowiczow Nikonowiczow prosze nie mylic z Kononowiczem heheheD:P:P

    Powiem tak! Chce kupic obiektyw 70-300mm i teraz pytanko Nikkor Sigma czy Tamron, ktory z tych panow????
    Wiem ze jest duzo napisane na ten temat tutaj na forum i naczytalem sie juz maximum i mam maly metlik w glowie i nie wiem na ktory sie zdecydowac w sumie patrzac obiektywnie to nie ma zadnej roznicy i ewentylanie moga sie roznic malymi elementami ale chcialem tak na 100% uslyszec od was co lepsze!!!!!!!!!


    Bede bardzo wdzieczny i z gory dziekuje za kazda informacje!!

    Pozdrawiam serdecznie:>:]!!


    Simon!

  2. #2

    Domyślnie

    Nieno stary - za taki tytuł to admin powinien to zablokować/wyrzucić i bana dać na długo.
    Jeśli się naczytałes i masz mętlik - to z pewnością po kolejnych wypowiedziach będziesz miał większy.
    Przecierz tam naprawdę jest napisane bardzo wiele. Nie da się z pewnością jednoznacznie powiedzieć "bierz ten" czy "tamten" bo NIE. Sam musisz zdecydować. Nie można odpowiedzialnością obarczać innych. Każdy coś tam woli (jednemu miłe, drugiemu zgniłe)
    D7100 + N18-70 f3.5-5.6 + N50 f1.8 + N55-200VR + Metz48AF1

  3. #3

    Domyślnie

    Wszystko to jeden h...
    Jeśli chcesz niby-macro weź tamrona, jeśli zwisa ci macro bierz nikkora, jesli masz za dużo pieniędzy i chcesz niby-macro weź sigmę apo.
    Testowałem wszystkie i to taki sam szajs. Dlatego mam nikkora bo najtańszy. Ot i cała prawda.
    Do zabawy wystarczy.

  4. #4

    Domyślnie

    Wielkie dzieki za kazde slowo ktore tyczy sie mojego pytanie i z ato bardzo dziekuje.
    Natomiast jesli chodzi o blokawnie itd to moze ciebie powinien blokowac nieznasz mnie niewiesz kim jestem jak mysle itd itp. a gadasz jak potluczony nie pytam byy wzbudzic agresje i zeby sie wyzywac tylko sie moze czegos dowiedziec kazdy ma prawo pytac tak wiec jak cos ci niepasuje nikt cie niezmusza do pisania tutaj prawda??? wogole piszesz nie na temat to forum dla filozofow ???? moze pomyliles forum??:>:]

    Nie chce aby padaly slowa zdania obrazliwe nie po to jest to forum prawda????


    Pozdraiwam i dzieki wielkie za odpowiedzi siemka!!:D:




    Simon!

  5. #5

    Domyślnie

    Odpowiedź jest prosta - Nikkor AF-S VR 70-300/4.5-5.6

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez scotish1 Zobacz posta
    Powiem tak! Chce kupic obiektyw 70-300mm i teraz pytanko Nikkor Sigma czy Tamron, ktory z tych panow????
    Ja widzę 2 panów i 1 panią "Sigma".
    Bardzo ciekawy wątek Myślę, że będzie dużo odpowiedzi i dzięki nim wybierzesz właściwy obiektyw...
    Pozdrawiam
    Tomek
    Puszka, statyw i negatyw - takie kiedyś były czasy, a dziś to same cyfrasy...

  7. #7

    Domyślnie

    Bo Ty niestety piszesz jak potluczony. Serio, jeden znak zapytania wystarcza, zeby czytelnik skumal, ze to co przeczytal jest pytaniem...

    Albo Nikkor 70-300 VR, potem Nikkor 70-300 ED, albo Sigma 70-300 APO, a jesli chcesz ktorys z tych najtanszych, to naprawde jeden pies, co wezmiesz.
    forum.niekojarze.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Na Nikona przesiadlem sie niedawno, ale lubie czytać i testować sprzet. Kupując cos w zakresie 70-300 musisz zdać sobie sprawę, że nie bedzie to mistrzostwo świta, a te magiczne 300 to mozna osiagnac w specyficznych warunkach. Jednak na początek też myślę o zakupie takiego obiektywu i za niewielka iloscia gotówki można mieć coś z czego sie jest w miare zadowolonym jak na amatora. Z tego co mialem w rekach i widziąc zdjecia testowe to Nikor minimalnie wyprzedza Sigmę, jednak zaletą Sigmy jest "makro", a raczej pseudo makro. Zawsze to coś. Jeżeli brać Sigme to wersje z APO (czyli minimalizującją aberrację chromatyczną) i myśle, że to był by chyba najlepszy wybór. Tamron to według mnie gorsza jakość.

  9. #9

    Domyślnie

    Naklepszy z tego wszystkiego jest nikkor 70-210, obojetnie który

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  10. #10

    Domyślnie

    Jeśli myslisz nad sigma 70-300 APO to powyżej 200 to dobre oswietlenie , w pochmurny dzien troszke sie nameczysz ale jak za takaą cene to polecam.
    F60,D50,D80 N18-55 DX N70-300VR N35-80 ML-L3 jakieś szkiełka M24 i torba gratów

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •