Close

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 81 do 83 z 83
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez respberry90 Zobacz posta
    a inna sytuacja:

    - robię zdjęcia dziewczynie za 100zł - sesja w plenerze
    - te zdjęcia są zrobione przed DG więc nie rozliczałam się z nich
    - teraz mam już DG, chciałabym dalej móc mieć te zdjęcia na stronie, więc wystawiam dziś (czyli po paru miesiacach) rachunek na wykonanie usługi i normalnie wpisuję te 100zł w przychód

    czy teraz już mogę te zdjęcia używać na stronie? domyślam się ze pewnie nie, ale dla pewności spytam
    rachunku nie można wystawiać aż tyle wstecz. Ale jeżeli ufasz dziewczynie, spisujesz umowę z datą w tym miesiącu i płacisz podatek. W umowie zawarł bym sformułowanie typu: "ponieważ Zleceniobiorca traktuje usługę jako formę doskonalenia warsztatu, cenę ustalono na kwotę 100.-. Jednocześnie Zleceniodawca nie będzie występował z roszczeniami z tytułu błędów technicznych wykonanej usługi" Tym sposobem masz DK (DupoKrytkę) na tak niską cenę.

  2. #82

    Domyślnie

    niską cenę - ile wg Ciebie/Was powinna wynosić cena za sesję w plenerze (plener czyt. na mieście, np park, plac zabaw, jakieś ciekawe miejsca), czas 1-2h, dziewczyna dostaje od kilkunastu do kilkudziesięciu (30-40) zdjęć dokładnie zretuszowanych?

    przyda mi się to info przy budowaniu swojej oferty. z doświadczenia jednak zauważyłam że powyżej 100zł to by się mało która zgodziła, przeważnie młode dziewczyny wolą kupić sobie perfumy albo bluzkę a nie płacić za zdjęcia.. inne z kolei twierdzą że to im się powinno płacić (choć robię zdjęcia dla nich na ich użytek a nie do gazety) więc takich które chcą płacić i to dobrze jest malutko...

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez respberry90 Zobacz posta
    niską cenę - ile wg Ciebie/Was powinna wynosić cena za sesję w plenerze (plener czyt. na mieście, np park, plac zabaw, jakieś ciekawe miejsca), czas 1-2h, dziewczyna dostaje od kilkunastu do kilkudziesięciu (30-40) zdjęć dokładnie zretuszowanych?
    nie zrozumiałem, myślałem, że chodzi o Pannę Młodą.
    A co do cen się nie wypowiadam, nie robię w tym biznesie.

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •