Close

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 83
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez strebor Zobacz posta
    Wręcz należy, ale to nie zmienia faktu że US może nas poprosić o udokumentowanie rozliczenia (lub braku jego obowiązku) usług wykonanych przed DG, tak samo jak może poprosić o udokumentowania legalności wprowadzonego na firmę oprogramowania.
    czyli kicha?
    Można by poprosić kilkoro znajomych, żeby spisali wsteczną umowę na wykonanie kilku sesji, US nie sprawdzi, czy pani Zielińska z umowy to panna młoda ze zdjęcia. Tylko:
    1. jeżeli sesja była płatna, to gdzie rozliczenie?
    2. jeżeli była nieodpłatna - to można danej osobie zrobić kuku. Bo odniosła korzyść finansową, a nie wykazała tego w rozliczeniu. Średnia cena sesji w regionie to np. 1000.-, jeżeli nie zapłaciła fotografowi, to znaczy, że tyle "zarobiła". I nie piszcie proszę, że to bez sensu, bo były juz takie przypadki.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez strebor Zobacz posta
    uwierz mi z doświadczenia wiem że jeśli kontrola zobaczy w papierach 10 zrobionych zleceń a na stronie 15 to na 99% padnie pytanie dlaczego te 5 nie jest wykazane.
    Dobrze, ale jak to się niby odbywa, na stronie nie masz przecież zdjęć pokatalogowanych w zlecenia (no chyba, że tak...)

    Jeśli jest to strona z portfolio (czyli galeria zdjęć) to nie ma żadnego sposobu przełożenia tego na jakiekolwiek zlecenia.

    Zresztą trochę demonizujecie - w US też ludzie pracują i pewnie, że można 'źle trafić' ale w takim przypadku kontroler popatrzy na zdjęcia i jak zobaczy, że para ma zdjęcia z dwóch miejscówek to każe udokumentować dwa zlecenia.

    Na temat kontroli wiadomo tylko jedno - normalna przebiega zwykle bez problemu, a jeśli kontroler będzie chciał coś znaleźć to i tak znajdzie.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miron19j Zobacz posta
    czyli kicha?
    Można by poprosić kilkoro znajomych, żeby spisali wsteczną umowę na wykonanie kilku sesji, US nie sprawdzi, czy pani Zielińska z umowy to panna młoda ze zdjęcia. Tylko:
    1. jeżeli sesja była płatna, to gdzie rozliczenie?
    2. jeżeli była nieodpłatna - to można danej osobie zrobić kuku. Bo odniosła korzyść finansową, a nie wykazała tego w rozliczeniu. Średnia cena sesji w regionie to np. 1000.-, jeżeli nie zapłaciła fotografowi, to znaczy, że tyle "zarobiła". I nie piszcie proszę, że to bez sensu, bo były juz takie przypadki.
    Nic dodać nic ująć, skupiłem się na zadanym pytaniu i przy radzie o dokumentach RWD zapomniałem opisać drugą stronę medalu.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    Dobrze, ale jak to się niby odbywa, na stronie nie masz przecież zdjęć pokatalogowanych w zlecenia (no chyba, że tak...)

    Jeśli jest to strona z portfolio (czyli galeria zdjęć) to nie ma żadnego sposobu przełożenia tego na jakiekolwiek zlecenia.

    Zresztą trochę demonizujecie - w US też ludzie pracują i pewnie, że można 'źle trafić' ale w takim przypadku kontroler popatrzy na zdjęcia i jak zobaczy, że para ma zdjęcia z dwóch miejscówek to każe udokumentować dwa zlecenia.

    Na temat kontroli wiadomo tylko jedno - normalna przebiega zwykle bez problemu, a jeśli kontroler będzie chciał coś znaleźć to i tak znajdzie.
    Tak pracują ludzie którzy dostali zadanie wyłapywania szarej strefy, a że coraz częściej są to młodzi ludzie korzystają sprawnie z internetu i dokładnie przeglądają sobie strony (uwierz mi przerobiony mam ten temat w tym roku szczególnie dokładnie) wystarczy że sobie z grubsza spisze różnych par znalazł w takim portfolio i poprosi o udokumentowanie tylu zleceń, a że ostatnio modne są blogi to już w ogóle mają łatwiej, bo często mają napisane kiedy impreza była i wtedy dochodzą jeszcze sprawy z momentem powstania obowiązku podatkowego.

  5. #25

    Domyślnie

    czyli co, wychodzi na to że nie wolno robić w polsce zdjęc za darmo i się uczyć bo to nielegalne? :/

    bo przecież jak robię za darmo sesję slubną to jest to nielegalne bo osoba której je robię powinna zapłacić a nie płaci więc zarabia a nie składa z tego zeznania więc łamie prawo...
    a jak robię za kasę to i tak źle bo wkońcu przejdą przy kontroli do tych zdjęć które robiło się za darmo i znowu się przyczepią o to samo co powyżej.. :/

    wychodzi na to że trzeba na stronie wrzucić "under construction" i po kilku weselach już jako firma wymienić zdjęcia... bo inaczej będzie nielegalnie :/

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez respberry90 Zobacz posta
    czyli co, wychodzi na to że nie wolno robić w polsce zdjęc za darmo i się uczyć bo to nielegalne? :/
    tu chodzi o to, żeby ukrócić szarą strefę. A wiadomo, że gdzie drwa...
    Twój przypadek zalicza się do tych wiórów. Ustawodawca nie przewidział, że ktoś może najpierw robić coś hobbistycznie, a potem zacząć zarabiać na tym pieniądze.
    Normalnie, jeżeli chcesz uczyć się zawodu, to idziesz do szkoły albo "do terminu". W obu przypadkach masz na to papiery. Przecież nikt nie uczy się hydrauliki naprawiając za darmo instalację u obcych ludzi.

    ile zleceń masz ze strony internetowej a ile z polecenia? Możesz przecież mieć portfolio "fizyczne", w albumie i pokazywać młodym na spotkaniu.
    Ostatnio edytowane przez miron19j ; 22-07-2011 o 12:26

  7. #27

    Domyślnie

    i co, robilam rok zdjęcia, cięzko pracowałam zeby zbudować portfolio, a tu sie okazuje że to wszystko jest o d... rozbić bo wszystko było nielegalne, niezależnie od tego czy robiłam za free czy za grosze, bo za free jest źle dla młodych, za drobne (i zresztą za free też) jest źle dla mnie bo bez papierów nie udowodnie ze nie przekroczyłam progu i/lub robilam za free, a nawet jeśli nie przekroczyłam progu to i tak sie musiałam rozliczyć z tego co wzięłam tylko podatku bym nie płaciła, o czym nie wiedziałam jako hobbistka więc jestem teraz w czarnej d.... bo nie mam ani nieopodatkowanych rozliczeń, ani papierów że robiłam coś za free, ani papierów że robiłam coś za grosze i i tak podatku bym nie płaciła...

    co za popie..... kraj :/ wychodzi na to że muszę objechać pary, spisać papiery wszędzie gdzie dam radę, zostawić tylko ich zdjęcia na stronie, resztę wywalić, a tym co zrobi US z tymi parami za nie przyznanie się do nie płacenia za fotografa (więc zarabiania) się nie przejmować i mieć to gdzieś :/ bo to oni dostaną po d... a nie ja... Po paru weselach wywali sie wszystko stare, wstawi sie same nowe i odtąd trzeba wciskać że pierwsze wesele się robiło już w DG bo inaczej będzie nielegalnie :/

    PS. a te wióra to 80% fotografów bo kto zaczyna od zakładania firmy za którą sie buli co miesiąc bez doświadczenia i portfolio? :/ bezsens :/
    Ostatnio edytowane przez respberry90 ; 22-07-2011 o 12:26

  8. #28

    Domyślnie

    Pisałaś że robiłaś coś za niewielką kasę, możesz wystawić takie zdjęcia i bronić się że jako osoba ucząca się nie mogłaś brać więcej i klient był tego świadomy. Mnie bardziej interesuje sprawa na jakiej podstawie twierdzisz że były to kwoty niepodlegające opodatkowaniu.

  9. #29

    Domyślnie

    do 3000zł rocznie nie płaci się podatku.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez strebor Zobacz posta
    Pisałaś że robiłaś coś za niewielką kasę, możesz wystawić takie zdjęcia i bronić się że jako osoba ucząca się nie mogłaś brać więcej i klient był tego świadomy. Mnie bardziej interesuje sprawa na jakiej podstawie twierdzisz że były to kwoty niepodlegające opodatkowaniu.
    http://wolnakwotaodpodatku2011.info/
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •