Close

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 83
  1. #11

    Domyślnie

    Jeszcze nie słyszałem o tym, żeby od kogoś wymagali papieru na każde zdjęcie ze strony...

    Nie przejmuj się tym: data rozpoczęcia działalności jest to data od której jesteś kontrolowana, co było wcześniej jest nieistotne i jeśli nie skontrolują Cię jako osoby prywatnej to nie mają prawa wymagać od Ciebie, żadnych dokumentów dotyczących tego okresu.

    Dodatkowo: strona internetowa to strona internetowa i możesz tam mieć co tylko chcesz, łącznie z nieswoimi zdjęciami, USu to nie interesuje, jeśli coś ze strony by ich coś mogło zainteresować to ewentualnie cennik odbiegający od wystawianych faktur ale to zawsze można wytłumaczyć chociażby rabatami...

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez respberry90 Zobacz posta
    chyba się wybiorę do Urzędu popytać. tylko pytanie do Was - czy idąc tam, przyznając że robiłam zdjęcia hobbistycznie, czasem za drobne opłaty, i że chcę na tym zacząć zarabiać i założyłam DG, nie wpakuję się sama w ich ręce i nie zaczną mnie sprawdzać, kazać podać dane osobowe itp itd?
    O dane osobowe nie powinni pytać nawet chyba nie mogą, więc raczej nie pchasz się im w ręce. Co najwyżej możesz spowodować chęć przyjrzenia się całej branży foto w Twoim rejonie, ale to już zależy jak gorliwi są urzędnicy w Twoim US.

  3. #13

    Domyślnie

    dobrze by było usłyszeć opinię od osoby, która robiła hobbistycznie, również i za małe opłaty, a potem się zarejestrowała ale trzymała stare zdjęcia na stronie, i co się stało gdy przyszła kontrola - o co pytali i czego wymagali.

    To by mi najlepiej naświetliło sprawę - usłyszeć to od osoby która była po takiej kontroli na początku działalności mając w portfolio jeszcze zdjęcia zrobione przed rejestracją.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez respberry90 Zobacz posta
    chyba się wybiorę do Urzędu popytać. tylko pytanie do Was - czy idąc tam, przyznając że robiłam zdjęcia hobbistycznie, czasem za drobne opłaty, i że chcę na tym zacząć zarabiać i założyłam DG, nie wpakuję się sama w ich ręce i nie zaczną mnie sprawdzać, kazać podać dane osobowe itp itd?
    pierwsze primo - nie musisz podawać swojego nazwiska, chcesz sie tylko dowiedzieć
    drugie primo - wszystkie zdjęcia przed DG robiłaś hobbistycznie, ucząc się, jako drugi fotograf na imprezie. Potem, jak napisał Erie, stwierdziłaś, że Cię to rajcuje, chcesz tak zarabiać na życie i zakładasz DG.

  5. #15

    Domyślnie

    miron19j wsztstko pięknie i ładnie, pytanie tylko czy będą chcieli żebym im udowodniła że tak właśnie było. i tu potrzebuję kogoś kto jest już po kontroli i wie jak to się odbyło.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    Jeszcze nie słyszałem o tym, żeby od kogoś wymagali papieru na każde zdjęcie ze strony...

    Nie przejmuj się tym: data rozpoczęcia działalności jest to data od której jesteś kontrolowana, co było wcześniej jest nieistotne i jeśli nie skontrolują Cię jako osoby prywatnej to nie mają prawa wymagać od Ciebie, żadnych dokumentów dotyczących tego okresu.

    Dodatkowo: strona internetowa to strona internetowa i możesz tam mieć co tylko chcesz, łącznie z nieswoimi zdjęciami, USu to nie interesuje, jeśli coś ze strony by ich coś mogło zainteresować to ewentualnie cennik odbiegający od wystawianych faktur ale to zawsze można wytłumaczyć chociażby rabatami...
    Jako osoba fizyczna prowadząca DG jesteś w zakresie pod.doch kontrolowany jako osoba nie firma, uwierz mi z doświadczenia wiem że jeśli kontrola zobaczy w papierach 10 zrobionych zleceń a na stronie 15 to na 99% padnie pytanie dlaczego te 5 nie jest wykazane. Przy odpowiedzi że to sprzed DG albo rozszerzą kontrolę na okres wcześniejszy albo zrobią nową kontrolę okresu wcześniejszego, jeśli nie znajdą u siebe pita (bo np nie miałeś w tym okresie dochodów i nie składałeś pita) wezwą do przedstawienia dokumentów potwierdzających opodatkowanie wykonanych usług lub potwierdzjących brak obowiązku opodatkowania. Nie jest tak że w PL kontroluje się tylko osby prowadzące DG os fizyczne również.

  7. #17

    Domyślnie

    ludzie nie bójcie się US - ja już miałem parę kontroli (pierwsza gwarantowana jest w momencie jak poprosicie o np. zwrot nadpłaconego VAT) - jeżeli nie robicie przekrętów to taka kontrola to jest parę godzin siedzenia pań z US i dezorganizacja dnia roboczego, ale to tyle (a jak prowadzi wam księgowość jakieś biuro rachunkowe to im tyłek trują )
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez respberry90 Zobacz posta
    miron19j wsztstko pięknie i ładnie, pytanie tylko czy będą chcieli żebym im udowodniła że tak właśnie było. i tu potrzebuję kogoś kto jest już po kontroli i wie jak to się odbyło.
    Ja piszę właśnie jak to się odbywa przy kontrolach (jestem tym któremu jak napisał Erie tyłek trują) fakt akurat branży foto mi nie kontrolowali, ale miałem tego typu kontrole u webmastera który musiał się wyspowiadać z portfolio więc zagadnienie podobne.

  9. #19

    Domyślnie

    a nie można zrobić remanentu otwarcia i wykazać wszystko, co się wnosi do firmy?
    Sprzęt, materiały i zdjęcia wykonane jako p. Kowalska?

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miron19j Zobacz posta
    a nie można zrobić remanentu otwarcia i wykazać wszystko, co się wnosi do firmy?
    Sprzęt, materiały i zdjęcia wykonane jako p. Kowalska?
    Wręcz należy, ale to nie zmienia faktu że US może nas poprosić o udokumentowanie rozliczenia (lub braku jego obowiązku) usług wykonanych przed DG, tak samo jak może poprosić o udokumentowania legalności wprowadzonego na firmę oprogramowania.

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •