Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23
  1. #11

    Domyślnie

    @S4INT
    Trochę tak luzacko odpisałem.
    Twoja odpowiedź była jasna i czytelna - zrozumiałem ją. Przy takiej budowie schodkowej / stożkowej (?) można z daleka poznać. W sklepie powiedzieli, że VR - stalowa, srebrna tabliczka, VR II - złota. Miałem VR II w ręku, była złota chociaż teraz już wątpię.

    Kupując na rynku wtórnym, czyli używany od prywatnej osoby, to muszę założyć każdą ewentualność, również próbę oszustwa. Uważam, że producent powinien zamieszczać na obiektywie tabliczkę wykluczającą wszelkie wątpliwości. Kupujący nie musi być detektywem ani ufnym jak nowo narodzone niemowlę. Za to po raz drugi mam chęć dać Nikonowi kopa w zadek.

    Kiedyś dawno temu chodziłem, wielokroć oglądałem, macałem i się podniecałem. Już dawno mi to przeszło. Obecnie czytam, główkuję i kupuję.
    Dziękuję.
    Umysł ludzki jest jak spadochron, użyteczny jest tylko wtedy gdy jest otwarty.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krokus66 Zobacz posta
    @S4INT
    Trochę tak luzacko odpisałem.
    Twoja odpowiedź była jasna i czytelna - zrozumiałem ją. Przy takiej budowie schodkowej / stożkowej (?) można z daleka poznać. W sklepie powiedzieli, że VR - stalowa, srebrna tabliczka, VR II - złota. Miałem VR II w ręku, była złota chociaż teraz już wątpię.

    Kupując na rynku wtórnym, czyli używany od prywatnej osoby, to muszę założyć każdą ewentualność, również próbę oszustwa. Uważam, że producent powinien zamieszczać na obiektywie tabliczkę wykluczającą wszelkie wątpliwości. Kupujący nie musi być detektywem ani ufnym jak nowo narodzone niemowlę. Za to po raz drugi mam chęć dać Nikonowi kopa w zadek.

    Kiedyś dawno temu chodziłem, wielokroć oglądałem, macałem i się podniecałem. Już dawno mi to przeszło. Obecnie czytam, główkuję i kupuję.
    Dziękuję.
    No ja CIe prosze, nie widzisz roznicy miedzy tym:
    vr 2 http://www.optyczne.pl/193.2-Test_ob...parametry.html
    a tym
    vr 1 http://www.optyczne.pl/108.2-Test_ob...parametry.html
    ?
    Poza tym jak byk jest na tabliczce AF-S 70-200 mm f/2.8G II ED
    Ostatnio edytowane przez mateo912 ; 14-08-2011 o 18:12
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  3. #13

    Domyślnie

    mateo - fotki z optycznych nie dzialaja. Pomoge:

    VR I:

    VR II:

    na marginesie, to nie mam pojecia, jakim cudem mozna pomylic te szkla... Trzeba byc chyba slepym i miec brak czucia w dloniach...

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slon Zobacz posta
    mateo - fotki z optycznych nie dzialaja. Pomoge:

    na marginesie, to nie mam pojecia, jakim cudem mozna pomylic te szkla... Trzeba byc chyba slepym i miec brak czucia w dloniach...
    U mnie optyczne otwierają się.
    Trzeba mieć te obydwa szkła w ręku aby się nie pomylić.
    Teraz się nie pomylę. Nie zmienia to jednak faktu, że Nikon powinien napisać VR II.

    Dziękuję.
    Umysł ludzki jest jak spadochron, użyteczny jest tylko wtedy gdy jest otwarty.

  5. #15

    Domyślnie

    Pisze , na pudełku.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ramzey Zobacz posta
    Pisze , na pudełku.
    Wnioskuję, że w życiu spotykałeś tylko uczciwych i porządnych ludzi. Szczerze życzę Ci aby nic się nie zmieniło. To ja jestem uczciwy i naiwny, wielokroć słyszałem od wielu osób abym innych nie oceniał podług siebie.

    Wiem, że na pudełku jest napisane - ale czy coś to zmienia? Nówka kosztuje 7,5 tys. Ludzie dla głupich 50 zł tracą twarz! Tak jak cenię Nikona, to jednak nadal podtrzymuję swoje zdanie.

    Dziękuję za pomoc.
    Umysł ludzki jest jak spadochron, użyteczny jest tylko wtedy gdy jest otwarty.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krokus66 Zobacz posta
    U mnie optyczne otwierają się.
    Trzeba mieć te obydwa szkła w ręku aby się nie pomylić.
    Teraz się nie pomylę. Nie zmienia to jednak faktu, że Nikon powinien napisać VR II.

    Dziękuję.
    Przeczytales co napisalem wyzej?
    Na tabliczce jest "AF-S 70-200 mm f/2.8G II ED
    a na vr1 masz "AF-S VR-70-200 mm f/2.8G"
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  8. #18

    Cool

    Cytat Zamieszczone przez mateo912 Zobacz posta
    Przeczytales co napisalem wyzej?
    Na tabliczce jest "AF-S 70-200 mm f/2.8G II ED
    a na vr1 masz "AF-S VR-70-200 mm f/2.8G"
    Tak przeczytałem.
    Ten napis zauważyłem już w piątek w sklepie. Sprzedawca wątpił aby "II" dotyczyła symbolu "VR".

    Nie jestem upierdliwy ale jestem precyzyjny. 2,8GII ED - Tak umieszczona "II" dotyczy/ powinna dotyczyć albo symbolu "G" albo symbolu "ED". Natomiast poniżej na obiektywie tabliczka ma napis "VR", mimo, że jest to obiektyw typu "VR II". Moim skromnym zdaniem taki napis na tabliczce powinien przesądzać.

    Nie lubię się sprzeczać, jeśli jednak sprzedawca w sklepie mówi, że na pudełku jest napisane "VR II" i to jest dowód, to ja czegoś tutaj nie rozumiem. Dla mnie jest najważniejsze co jest napisane na obiektywie, na pudełku może być narysowana nawet Myszka Miki, gdyż nie będzie to miało żadnego znaczenia.

    Napisałem wcześniej, że inny sprzedawca w sklepie lornetki Nikona miał kłopot - głęboki stres aby wykazać, że to jest właśnie ta zamówiona b. droga lornetka a nie inna inna, tzn. że coś jest nie tak z opisem sprzętu przez Nikona. W rozwiązaniu problemu pomógł nam mój najnowszy katalog lornetek Nikona, gdzie porównywaliśmy zdjęcia lornetek ze sobą. Przyznasz, że to jest dosyć dziwne. Gdyby nie było zauważalnych różnic, to bym zrezygnował z zakupu. To jest oczywiste. Dlatego mówię, że komuś należy się kopniak w tyłek.
    Umysł ludzki jest jak spadochron, użyteczny jest tylko wtedy gdy jest otwarty.

  9. #19

    Domyślnie

    a czy wazna w ktorym miejscu jest to II ?
    wazne ze jest na nim a to oznacza ze jest to druga wersja tego obiektywu a nie pierwsza........problem z glowy

    czepiasz sie

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krokus66 Zobacz posta
    Tak przeczytałem.
    Ten napis zauważyłem już w piątek w sklepie. Sprzedawca wątpił aby "II" dotyczyła symbolu "VR".

    Nie jestem upierdliwy ale jestem precyzyjny. 2,8GII ED - Tak umieszczona "II" dotyczy/ powinna dotyczyć albo symbolu "G" albo symbolu "ED". Natomiast poniżej na obiektywie tabliczka ma napis "VR", mimo, że jest to obiektyw typu "VR II". Moim skromnym zdaniem taki napis na tabliczce powinien przesądzać.

    Nie lubię się sprzeczać, jeśli jednak sprzedawca w sklepie mówi, że na pudełku jest napisane "VR II" i to jest dowód, to ja czegoś tutaj nie rozumiem. Dla mnie jest najważniejsze co jest napisane na obiektywie, na pudełku może być narysowana nawet Myszka Miki, gdyż nie będzie to miało żadnego znaczenia.

    Napisałem wcześniej, że inny sprzedawca w sklepie lornetki Nikona miał kłopot - głęboki stres aby wykazać, że to jest właśnie ta zamówiona b. droga lornetka a nie inna inna, tzn. że coś jest nie tak z opisem sprzętu przez Nikona. W rozwiązaniu problemu pomógł nam mój najnowszy katalog lornetek Nikona, gdzie porównywaliśmy zdjęcia lornetek ze sobą. Przyznasz, że to jest dosyć dziwne. Gdyby nie było zauważalnych różnic, to bym zrezygnował z zakupu. To jest oczywiste. Dlatego mówię, że komuś należy się kopniak w tyłek.

    To jest 2 wersja szkła dlatego oznaczenie II jest w nazwie.
    2 wersja vr jest dodatkiem a nie główna zmiana.
    Czepiasz się po prostu.
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •