Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioter m Zobacz posta
    Przydałby się czasem filtr połówkowy, żeby przyciemnić przepalone niebo, a resztę pozostawić normalną.

    Gwiazdki można robić z punktowych źródeł światła, a nie plam. Faktycznie zalęży to od przysłony, a dokładniej - od ilości tzw. listków, czyli elementów, które tworzą przysłonę. Przysłona z 6-ciu listków da gwiazdę o 12 ramionach bodajże. Inna bajka to, że obiektywy nie zawsze zachowują się tak samo, czyli gwiazdka może, ale nie musi wyjść ładnie. Możliwe, że zależy także od domknięcia przysłony, ale to mnie raczej nie kręciło, w przeciwieństwie do pewnego fantasty (Ken Rockwell - koleś ma swoją stronę i publikuje swoje subiektywne testy).

    myślałam o filtrze połówkowym również (kupować taki za 30zł czy lepiej dołożyć do czegoś lepszego?) co do książki, dzisiaj w empiku nie znalazłam tego tytułu, albo przeoczyłam '"Idealna ekspozycja w fotografii cyfrowej" ale kupiłam jakieś dwa mini poradniki dotyczące ekspozycji i robienia zdjęć.

  2. #22

    Domyślnie

    Myślę, że lepszą wiedzę znalazłabyś w internecie, niż w miniporadnikach ale mogę się mylić...
    Powodzenia!
    Wypijmy za blendy...

  3. #23

    Domyślnie

    Pawda jest taka, że dobra książka, jeszcze z czasów analoga doskonale zda egzamin. Zasady fotografii nie zmieniły się wcale. Osobno trzeba byłoby zapoznać się tylko obróbką zdjęć cyfrowych.
    Co do poradników w sieci - mam mieszane odczucia, ponieważ narobiło się tego i taki początkujący nie dojdzie prędko sam, gdzie prawda, a gdzie lipa. Internet to wielki śmietnik. Dużo w nim porzytecznych informacji, ale gross stanowi śmieciowy balast, dlatego większość doświadczonych fotografów poleci raczej książkę autora o wyrobionej renomie, niż sam internet, kiedy czytelnik nie jest w stanie sam zweryfikować podawanej informacji.

    Jeżeli chodzi o filtry połówkowe. Są różne. Różnią się zarówno stopniem przyciemnienia, jak i ostrością przejścia (ostre lub łagodne). Będzie o tym na podforum o filtrach.
    Będzie też o rodzaju mocowania tych filtrów. Najczęściej poleca się filtry w systemie cokin lub podobne, ponieważ ich mocowanie w ramce ułatwia pracę (można przesuwać góra-dół, prawo-lewo).

  4. #24

    Domyślnie

    Porównałem wiadomości z netu do miniporadnika, który najczęściej prezentuje podobnie śmieciowe wiadomości.
    Polecałem sensowne pozycje kilka postów wyżej.
    Wypijmy za blendy...

  5. #25

    Domyślnie

    dobrze a mam jeszcze pytanie i tu juz raczej o edycje zdjęć, musze przeslac zdjęcie na wystawe pokonkursowa 30000x15000 px jak to zrobic zeby przeszlo przez mejla 25mb?pomocy

  6. #26

    Domyślnie

    A co to za konkurs ze takie chcą wielkie pliki ?
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pipi21 Zobacz posta
    (...) 30000x15000 px jak to zrobic zeby przeszlo przez mejla 25mb?pomocy
    450 Mpix... a nie 3 000 x 1 500 - czyli 4.5Mpix ??
    Bo jeśli chcą takie wielkie, to jedyne wyjście, to spakować (zarchiwizować) z podziałem na części po 20-22 MiB i wysyłać częściami.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d90 Zobacz posta
    A co to za konkurs ze takie chcą wielkie pliki ?
    już po konkursie, teraz ma być wystawa i potrzebują takich wielkich pewnie do druku tak mi się wydaje. próbowałam z gmaila ale tak ograniczenie do 25mb, na szczescie wp ratuje 100mb wiec sie udało chyba założę osobny wątek z moimi pytaniami, będe tak dupsko zawracać pierdołami [żart] czołem i dobrej nocy

  9. #29

    Domyślnie

    Upewnij się co do rozdzielczości plików bo coś mi tu pachnie pomyłką.
    Wypijmy za blendy...

  10. #30

    Domyślnie

    Tylko pytanie - to miała być rozdzielczość pojedynczego zdjęcia, czy jakiejś panoramy ?? Bo jak pojedyncze zdjęcie, to nie ma sensu powiększać do takiej rozdzielczości, jak jakaś składanka wielu zdjęć (dla D3100 to jakieś 30-50), to jeszcze do przyjęcia, ale raczej mało prawdopodobne.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •