Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35
  1. #11

    Domyślnie

    Statyw + mała wartość przysłony (duża to np. F1.4, a mała np. F10) + długi czas naświetlania i niskie ISO.

    Czas i przysłonę możesz ustawiać w trybie M.
    Ostatnio edytowane przez Umbra ; 18-07-2011 o 17:52

  2. #12

    Domyślnie

    Ja bym się bał stawiać aparat na tym statywie na jakimś kamieniu czy konarze, lepiej zainwestować w coś pewnego. Dobre i tanie są Velbony, DF-60, 50, lub nawet 40. Jeżeli uważasz, że nawet taki statyw były za ciężki, to może zainteresuj się monopodami. Niektóre można nawet wykorzystać jako kijek do podpierania się, na wycieczki to może być dobra opcja. Jednak mają one ograniczenia, najbardziej oczywiste to takie, że 'usztywniają' tylko jedną płaszczyznę ruchu (góra-dół), choć to i tak duża pomoc.
    to be a rock and not to roll

  3. #13

    Domyślnie

    Witam, chce kupić filtr , który ładnie mi przerobi brzydką plamę ze słońca na gwiazdkę, wiecie o co chodzi jestem amatorką i się nie znam co polecacie? dodam , że mam nikonad3100 z kitowym 18-55 , planuje wymiane na 18-105 lub cos do zabawy z glebia ostrosci ale to jeszcze nie teraz. prosze o pomoc przy wyborze filtra

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pipi21 Zobacz posta
    Witam, chce kupić filtr , który ładnie mi przerobi brzydką plamę ze słońca na gwiazdkę, wiecie o co chodzi jestem amatorką i się nie znam co polecacie? dodam , że mam nikonad3100 z kitowym 18-55 , planuje wymiane na 18-105 lub cos do zabawy z glebia ostrosci ale to jeszcze nie teraz. prosze o pomoc przy wyborze filtra
    1) Skoro jesteś amatorką, to zacznij od książek o podstawach fotografii. Bardzo przydatna rzecz.

    2) żaden filtr Ci nie przerobili plamy w gwiazdkę. Plama zawsze będzie. Z pkt. 1. dowiesz się, że to o co Ci chodzi robi się obiektywem - a dokładniej jego elementem, czyli przesłoną.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #15
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pipi21 Zobacz posta
    Witam, chce kupić filtr , który ładnie mi przerobi brzydką plamę ze słońca na gwiazdkę, wiecie o co chodzi jestem amatorką i się nie znam co polecacie? dodam , że mam nikonad3100 z kitowym 18-55 , planuje wymiane na 18-105 lub cos do zabawy z glebia ostrosci ale to jeszcze nie teraz. prosze o pomoc przy wyborze filtra
    Są takie filtry http://allegro.pl/listing.php/search...&category=8845, ale to lipa jest. Lepiej przymknąć przesłonę jak to napisał kolega wyżej.

  6. #16

    Domyślnie

    ok, w takim razie jaką książkę polecacie?

  7. #17

    Domyślnie

    O fotografii, coś w stylu "Fotografia cyfrowa dla początkujących". Bez słowa cyfrowa może znajdziesz w biblioteczce u taty/dziadka, informacje będą przydatne.
    Wypijmy za blendy...

  8. #18

    Talking

    Cytat Zamieszczone przez galaza Zobacz posta
    O fotografii, coś w stylu "Fotografia cyfrowa dla początkujących". Bez słowa cyfrowa może znajdziesz w biblioteczce u taty/dziadka, informacje będą przydatne.
    w domu znajdę wszystko o komponowaniu, graniu, malowaniu, projektowaniu ale niestety nic o fotografii, ale postaram się zaopatrzyć w jakiś dobry tytuł.

    to moja pierwsza lustrzanka, nie wymarzona ale przyniósł mi ją Mikołaj aż z dalekiej Laponii więc jestem mu winna się nią dobrze zaopiekować. myślę o jakimś lepszym obiektywie do niej, szczególnie zależy mi ostrości a 18-55 pozostawia wiele do życzenia. wygrałam ostatnio konkurs foto i jakaś sumka wpłynie na konto więc może odłożę coś na lepsze szkiełko. na pewno niejedno pytanko jeszcze zadam, witam na forum i pozdrawiam

  9. #19

    Domyślnie

    Z tytułów pozatechnicznych polecam "Umysł fotografa. Myślenie kreatywne" z serii National Geographic.
    Z technicznych "Idealna ekspozycja w fotografii cyfrowej" z tej samej serii wydaje się dobrym tytułem.
    Wypijmy za blendy...

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    1) Skoro jesteś amatorką, to zacznij od książek o podstawach fotografii. Bardzo przydatna rzecz.

    2) żaden filtr Ci nie przerobili plamy w gwiazdkę. Plama zawsze będzie. Z pkt. 1. dowiesz się, że to o co Ci chodzi robi się obiektywem - a dokładniej jego elementem, czyli przesłoną.
    Przydałby się czasem filtr połówkowy, żeby przyciemnić przepalone niebo, a resztę pozostawić normalną.

    Gwiazdki można robić z punktowych źródeł światła, a nie plam. Faktycznie zalęży to od przysłony, a dokładniej - od ilości tzw. listków, czyli elementów, które tworzą przysłonę. Przysłona z 6-ciu listków da gwiazdę o 12 ramionach bodajże. Inna bajka to, że obiektywy nie zawsze zachowują się tak samo, czyli gwiazdka może, ale nie musi wyjść ładnie. Możliwe, że zależy także od domknięcia przysłony, ale to mnie raczej nie kręciło, w przeciwieństwie do pewnego fantasty (Ken Rockwell - koleś ma swoją stronę i publikuje swoje subiektywne testy).

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •