Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Olympus E-300

  1. #1

    Domyślnie Olympus E-300

    Co powiecie o tym sprzecie ? Cenowo bardzo atrakcyjnie, parametry podobne do D70, a co ważniejsze w cenie D70 + jeden obiektyw mamy Olumpusa E-300 z dwoma obiektywami. Czu ktoś mial doczynienia z tym boby ? Bo co do optyli jestem pewny, że to dobre szkiełka. Pytanie tylko: Czy E 300, czy D70 ? Wiem, przywiązanie do marki itp. przemawia za D70 lecz E300 daje nam dwa obiektywy i z tego co czytalem i słyszalem podobny jakosciowo i funkcjonalnie do D70. Nikona jednago juz mam analoga, moze dla odmiany zakupic Olympusa chocby ze wzgledu na kwote - "to choćby" jest w wielkości około 1000zł - bo tyle by wyszlo D70 z dwoma obiektywami.
    pozdrawiam
    "Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy."
    -Albert Einstein-

  2. #2

    Domyślnie

    zdecyduj sie czy E-100 (ktory nie istnieje) czy E-300....
    moim zdaniem D70 zdecydowanie lepszy....

  3. #3

    Domyślnie

    Od E300 wole E1,dużo lepszy i profi + lepiej leży w łapie,ale niestety (dla niektórych ma tylko 5mln pixli).Jak chcesz kupować coś to lepiej pójdź na giełde foto,tam można kupić D70 (body samo) za 2700zł A z obiektywem 18-70 będzie kosztował z ~3300zł

    [ Dodano: Pon 30 Maj, 2005 ]
    Zmień tytuł postu bo nie ma takiego olka jak E100,jest E1 i E300

  4. #4

    Domyślnie

    Ja napiszę w ten sposb : moim pierszym fotograficznym aparatem cyfrowym był Olympus 320 (dokładnego symbolu nie pamiętam), następny aparat - Olympus C-1000 L, kolejnym aparatem był, no chyba nie muszę pisać ale gwoli wyjaśnienia, to też był Olympus, tyle że C-5050. Gdy nadszedł czas poważniejszej decyzji, do wyboru miałem Olympus E-300, Canon D300 oraz Nikon D70 - strasznie długo analizowałem informacje dotyczące "poważnych" aparatów i wybór padł na ... no właśnie nie na Olympusa a na Nikona D70. Używam go od niecałych dwóch miesięcy ale jestem bardzo zadowolony i oglądając zdjęcia zrobione za pomocą D70 utwierdzam się coraz bardziej w słuszności podjętej decyzji.
    Pozdrawiam Piotr
    _________________
    Aparat N i kilka obiektywów.

  5. #5

    Domyślnie

    E-300 ma tylko jedna jedyna przewage nad D70:
    Ultrasoniczny odkurzacz, koniec tematu.
    Obiektywy drogie jak cholera/brak rynku uzywanych.
    Crop dobry dla tele, niedobry dal szumu.
    Problemy z WB
    Wolalbym chyba C-8080
    Brzydki jak noc
    D3-sta|16-85VR|105VR

  6. #6

    Domyślnie

    Jeszcze tydzień temu zdjecia robiłem C-5060 WZ i byłem z niego bardzo zadowolony,
    przyszedł czas na zmiany i dylemat co wybrać E-300 czy D70

    Analiza trwała ok miesiąca

    Wybór jednak padł na D70 i nie żłuję, podstawowa wada E-300 strasznie wolny w porównaniu z D70,
    ostrzenie, utrzymanie ostrości na poruszjących sie przedmiotach, ponizej średniej, jeśli chodzi o spokojne "zdjecia" ocena BDB.
    Szkła Zuiko - rewelacja, ale koszmarna cena

  7. #7

    Domyślnie

    imat, Twoj wybor to system. Dziwie sie ze posiadajac tradycyjny korpus Nikona myslisz o innej cyfrze. Wykorzystaj szkla tego samego producenta w obu korpusach. Wiele osob tak robi. O systemie Olego napisano juz wiele, niezawsze dobrze

  8. #8

    Domyślnie

    Witam

    Ja tu nowy ale sie wypowiem. Od jutra będę miał D70 kit. Nie żałuje bo wiem że dobrze wybrałem. Ale tak sie składa że pracuje w sklepie ze sprzętem foto i mam okazje sobie "popstrykać" różnym sprzętem. Jako maniakalny wręcz nikoniarz powiem szczerze- jakbym nie kupil D70 to pewnie wziąłbym e-300. D70 biore z przywiązania do marki - szkło! Mialem okazje pobawić sie E-300 i widziałem fotki z niego zrobione bez korekcji jakiejkolwiek na papierku i były reweleacyjne. Ja zarzucam cyfrze słabe kontrasty ale e-300 sie nie czepiam - rewelka. No i to zuiko robi robote.

    ale i tak wole D70!!!

    Pozdrawiam
    D300,D70s T17-50 F2.8, N60 f2.8, N85 F1.8, N135 F3.5MF,N80-200F2.8,T12-24, SB-800 ,F75 i jakieś dodatkowe graty

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •